Išplėstinė paieška
 
 
 

Jutimas

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Jutimas – vienas iš pažinimo procesų. Regėjimas. Klausa. Uoslė, skonis. Lytėjimas. Išvados.

Ištrauka

Pasaulio spalvų, garsų, formų, kvapų, dydžių ir kt. savybių turtingumą žmogus pažįsta jutimo organais. Kita vertus, jutimo organai gali "nupiešti" tokius objektus, kurie realiai neegzistuoja. Jutimo organų teikiama informacija gali būti įvairiai traktuojama. Žmogaus psichika yra vientisa. Net patys paprasčiausi psichiniai reiškiniai yra glaudžiai susiję ir priklauso nuo visos asmenybės ypatumų. Norėdami pažinti mus supantį pasaulį, ir patys save, turime priimti, apdoroti ir savyje įprasminti labai daug informacijos. Visą, ką mes pažįstame, pažįstame arba juslėmis, arba protu. (Kaffemanas R. Jutimo psichologija. Š. 2002, p. 5 – 10)
Išorinis pasaulis veikia mus per jutiminius organus: akis, ausis, kūno paviršių, uoslę ir t.t. Įvairius mūsų kūną veikiančius dirgiklius paverčiame nervine informacija, kuri pasiekia smegenis. Vadinasi, pojūčiai žmogaus sąmonėje formuoja daikto atvaizdą. Bet jei žmogus turėtų tiktai jusles, tai atvaizdą jis išlaikytų tik tol, kol daiktas būtų prieš žmogų. Iš aplinkos gautas įspūdis, informacija nepranyksta, psichikoje tie visi įspūdžiai susijungia į vieną kompleksą. Protinis arba loginis pažinimas vyksta jutimais gautą informaciją pertvarkant (skaidant, jungiant, lyginant, apibendrinant ir t.t.). Tai aukštesnė pažinimo pakopa, kuria nustatomi tikrovės jutimais neprieinami objektai (kūnų savitarpė trauka, dangaus kūnų judėjimo tvarka, žmogaus psichikos reiškinių dėsningumai ir t.t.).
Šio darbo tikslas – susipažinti su vienu iš pažinimo procesų – jutimu. Apibrėžti, kas tai yra ir nurodyti pagrindinius ypatumus.
Pažinimo procesai – tai įvairių psichinių procesų sistema, kuri dalyvauja pažinime ir kur atskirais atvejais tai vieni, tai kiti procesai tampa dominuojančiais.
Pažinimo procesai įgalina individą orientuotis aplinkoje, susidaryti aplinkos vaizdą, pažinti ir suprasti save kaip individą. Žmogaus pažinimas galimas tam tikrų psichinių procesų dėka.
Pasaulio spalvų, garsų, formų, kvapų, dydžių ir kt. savybių turtingumą žmogus pažįsta jutimo organais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-02-11
DalykasKognityvinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Kognityvinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis15.65 KB
AutoriusArina
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasPaulikevičiutė
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Jutimas [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Paulikevičiutė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą