Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>Internetinės svetainės atitikties W3C konsorciumo reikalavimams tikrinimas

Internetinės svetainės atitikties W3C konsorciumo reikalavimams tikrinimas

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Bendrosios sąvokos. W3C konsorciumas. Atitikimas W3C rekomendacijoms. W3C tikrinimo įrankiai. Svetainių testavimo procedūra. Dažnai pasitaikančios html klaidos. Išvados.

Ištrauka

Pastaruoju metu daugybė įmonių plačiai naudoja Internetą – pasaulinį kompiuterių tinklą, kaip pagrindinę komunikacijos priemonę kasdieniame verslo pasaulyje. Internetas neturi jokių teritorinių ir laiko apribojimų. Tai ne tik informacijos šaltinis, bendravimo bei ryšio priemonė, bet ir vieta verslui vystyti. Medžiaga Interneto svetainėse pateikiama tinklalapių pavidalu, kuriuos žiūrovas peržiūri kompiuterio ekrane.
Tinklalapiams medžiaga ruošiama dokumentų ir informacinių bylų su tekstais, statiškais ar judančiais vaizdais, garsais pavidalu. Dokumentas – tai specializuotoje kalboje HTML paruošta tekstinė byla. Peržiūros programa dekoduoja dokumentą ir pagal instrukcijų parametrus kuria kompiuterio ekrano lango vaizdą – tinklalapį. Jame formuojami instrukcijomis aprašyti valdymo bei dialogų elementai, į jį išvedamas dokumente esantis informacinis tekstas ir informacinių bylų turinys.
Visi darbai, susiję su HTML ruošimu, tobulinimu bei standartizavimu, yra koordinuojami vienos organizacijos, trijų garsių pasaulio informatikos institucijų konsorciumo – W3C. Ši organizacija Internete pateikia dokumentų tikrinimo įrankį. Dėl to šio darbo tikslas – išsiaiškinti, kaip yra atliekamas Internetinės svetainės atitikties W3C konsorciumo reikalavimams tikrinimas. Pagrindiniai darbo uždaviniai:
1) išsiaiškinti HTML bei CSS sąvokas;
2) aptarti W3C konsorciumo ypatumus bei reikalavimus;
3) išanalizuoti svetainės tikrinimo procesą.
Darbo metu buvo taikoma Internetinės informacijos šaltinių analizės metodai.

Norint išsiaiškinti svetainės atitikties W3C konsorciumo reikalavimams ypatumus, reikia aptarti įvairias sąvokas, susijusias su svetainėmis Internete.
Visų pirma, prieš kalbant apie Html standartą, būtina išsiaiškinti pačio standarto sąvoką. Standartas yra "bendras susitarimas dėl kažko, nustatant normas, taisykles ir reikalavimus" [1]. Pagal tai, kas ir kaip susitariama ir kaip tie susitarimai skelbiami bei pagal jų veikimo principus, standartai gali būti skirstomi į atviruosius (laisvus) ir uždaruosius (kurie dažniausiai priklauso vienam gamintojui ar gamintojų grupei – kitaip sakant jie yra nuosavybiniai). Atviruosius standartus bet kas gali laisvai naudoti, matyti jų aprašymus (specifikacijas) bei reikšti pasiūlymus dėl tobulinimo.
HTML (HyperText Markup Language) yra WWW konsorciumo standartizuojamas atviras formatas. Tai hiperteksto dokumentų aprašymo kalba ir vienas iš svarbiausių žiniatinklio atvirųjų standartų. Egzistuoja ir XHTML, kuris yra HTML kalbos variantas, pagrįstas atitikimu XML kalbos reikalavimams. XHTML kalba turi panašias į HTML žymėjimo taisykles, tik jos sintaksė yra griežtesnė [1]. HTML privalumai:
• labai paplitęs, portabilus, palaikomas daugelio programinės įrangos gamintojų;
• nepriklausomas nuo jokios konkrečios kompanijos ar uždaros kompanijų grupės;
• standartizuojamas W3C konsorciumo;
• formatą palaiko laisvos programinės įrangos ("Mozilla", "Firefox", "OpenOffice.org" ir kt.).
Trūkumai:
• netinka atvaizduoti labai sudėtingoms lentelėms, sudėtingoms formoms, trimačiams vaizdams ir pan., taip pat tuomet, kai reikia tiksliai suderinti su spausdinamu popieriaus formatu;
• kai kurie programinės įrangos gamintojai nesilaiko šio formato standarto (pvz., "MS Frontpage" HTML dokumentą sukuria su klaidomis, t.y. neatitinkančio standarto, dėl ko dauguma kitų gamintojų programinių įrangų atvaizduoja tokį dokumentą skirtingai) [2].
Tiksliai aprašyti HTML dokumentų išvaizdą bei išdėstymą leidžia pakopinių stilių schemos – CSS (Cascading Style Sheets) [1]. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-02-06
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis821.5 KB
Autoriusinga
Viso autoriaus darbų45 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasBivainis
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasDizaino ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Internetines svetaines atitikties W3C konsorciumo reikalavimams tikrinimas [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Bivainis
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą