Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Fiziniai asmenys, jų teisnumas ir veiksnumas (6)

Fiziniai asmenys, jų teisnumas ir veiksnumas (6)

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Fizinių asmenų civilinis teisnumas. Civilinio teisnumo samprata. Civilinio teisnumo atsiradimas ir išnykimas. Civilinio teisnumo turinys. Fizinių asmenų civilinis veiksnumas. Civilinio veiksnumo samprata ir atsiradimas. Neleistinumas apriboti civilinį teisnumą ar veiksnumą įstatymuose nenumatytais pagrindais. Nepilnamečių iki keturiolikos metų civilinis veiksnumas. Nepilnamečių nuo keturiolikos metų civilinis veiksnumas. Emancipacija. Fizinio asmens pripažinimas neveiksniu arba ribotai veiksniu. Pripažinimas neveiksniu. Civilinio veiksnumo apribojimas. Gyvenamoji vieta. Išvados.

Ištrauka

Nuo senų laikų teisė buvo skirtingai aiškinta. Sampratos skirtingumą lėmė teisės sistemos ypatumai (paprotinė, valstybinė, religinė teisė), aiškintojo interesai (pvz., pasaulietinės bei religinės valdžios atstovai skirtingai aiškino teisės kilmę bei galią) ir kiti veiksniai. Teisės normos yra glaudžiai susijusios su moralės normomis, vienos kitas veikia bei sąlygoja. Jas sieja socialinio žmonių elgesio reguliavimas, neretai jos yra to paties turinio arba turi tą patį tikslą (išreiškia žmonių interesus, juos artikuliuoja, suderina). Išskiriamos dvi teisės rūšys: pozityvioji teisė, prigimtine teisė. Pozityvioji teisė - tai taisyklės, kurių laikymasis yra sankcionuotas valstybės prievarta. Jau senovės Romos teisininkai visas pozityviosios teisės normas skirstė į dvi dideles grupes: į viešąją teisę ir privatinę teisę. Svarbiausia privatinės teisės šaka - civilinė teisė.
Civilinė teisė – teisės šaka, reglamentuojanti vienas nuo kito teisiškai nepriklausomų fizinių ir juridinių asmenų santykius (turtinius; asmeninius neturtinius, susijusius su turtiniais; kai kuriuos asmeninius neturtinius). Pagrindinė funkcija – reguliuoti civilinės teisės santykius bei numatyti sankcijas, kuriomis atkuriama iki pažeidimo buvusi padėtis. Civilinės teisės sistema sudaryta iš normų, institutų ir pošakių (daiktinė teisė, prievolių teisė ir k.t.). Skirstoma į bendrąją ir ypatingąją civilinę teisę. Šiame referate apžvelgiami fiziniai asmenys kaip civilinės teisės subjektai ir jų civilinio teisinio subjektiškumo elementai: teisnumas ir veiksnumas.
Šiame referate pateikiama esminė informacija, apibrėžtos pagrindinės sąvokos, padedančios geriau suprasti šią temą, kuri yra labai svarbi eiliniam piliečiui, kadangi ji tiesiogiai liečia jo teises ir pareigas. Taigi, pirmoje jo dalyje apžvelgiamas fizinių asmenų civilinis teisnumas, jo atsiradimas ir išnykimas. Antra dalis platesnė, čia apžvelgiamas civilinis veiksnumas, jo atsiradimas ir išnykimas, emancipacija, jos procesas. Trečioji referato dalis taip pat susijusi su veiksnumu, tačiau čia aptariamas fizinio asmens pripažinimas neveiksniu arba ribotai veiksniu.


Civilinio teisinio santykio subjektu gali būti kiekvienas asmuo – fizinis ar juridinis, kuriam civilinės teisės normos suteikia galimybę būti civilinių teisių ir pareigų turėtoju, jeigu teisės normos leidžia tam asmeniui turėti civilinį teisinį subjektiškumą.
Fizinių asmenų teisnumas yra galėjimas turėti civilines teises ir pareigas pripažįstamas visiems fiziniams asmenims.
Teisnumas yra bendroji teisės kategorija, apibūdinanti asmens teisinį statusą. Tik teisnus asmuo yra teisinių santykių subjektas, nes teisės požiūriu neteisnus asmuo negali turėti teisių ir pareigų. Civilinis teisnumas negali būti atimamas ar perleidžiamas ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-02-04
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis28.88 KB
Autoriusvitalija
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasKristina Imbrasienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Fiziniai asmenys ju teisnumas ir veiksnumas (6) [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Kristina Imbrasienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą