Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Administracinio proceso atnaujinimas

Administracinio proceso atnaujinimas

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – apibūdinti vieną iš, administracinių teisės pažeidimų bylų, teisenos stadiją - administracinių bylų proceso atnaujinimą. R. N. 2007-04-12 pateikė prašymą atnaujinti procesą Kauno miesto apylinkės teismo byloje Nr.A-4774/2004, sustabdyti Kauno m. apylinkės teismo 2004-11-25 nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje, kuriuo nuspręsta R. N. nubausti 300 Lt bauda, vykdymą, kol bus iš naujo išnagrinėta byla. Administracinių teisės pažeidimų bylų teisenos stadijos. Sprendimas dėl nutarimo atnaujinimo. administracinės teisės. Pažeidimo byloje. Proceso atnaujinimo pagrindai. Prašymas proceso atnaujinimui. Prašymų dėl proceso atnaujinimo nagrinėjimas. Išvados.

Ištrauka

Nuo seniausių laikų žinoma, kad nė viena žmonių visuomenė negali normaliai gyvuoti ir vystytis, jei nepaisomos joje galiojančios elgesio (bendrabūvio) normos ir taisyklės. Šiais laikais kiekvienas žmogus gyvena valstybės forma organizuotoje ir iš esmės teisės normų reguliuojamoje visuomenėje.
Kiekvienoje valstybėje veikia joje priimti įstatymai, kiti teisės aktai, reguliuojantys įvairius žmonių tarpusavio santykius. Kad valstybėje vyrautų tvarka ir drausmė, jos piliečiai turi žinoti bent svarbiausias joje galiojančias bendravimo taisykles ir elgtis taip, kaip to reikalauja jos įstatymai (teisės normos).
Lietuvoje, kaip ir bet kurioje kitoje valstybėje, galioja daug įvairių įstatymų ir poįstatyminių teisės aktų, kuriuose sureguliuoti svarbiausi mūsų šalyje visuomeniniai santykiai: nustatytos žmogaus teisės ir pareigos, jų įgyvendinimo tvarka, atsakomybės formos ir kt.
Galiojantys įstatymai ne tik nustato administracinės atsakomybės administracinio povekio priemones bei jų taikymo pagrindus, bet ir reglamentuoja šių poveikio priemonių taikymo procesinę tvarką administracinių teisės pažeidimų bylose.
Teisiškai reglamentuojama administracinių teisės pažeidimų bylų tyrimo, jų nagrinėjimo, administracinių bylų proceso atnaujinimo, administracinių nuobaudų ir kitų administracinio poveikio priemonių taikymo teisės pažeidėjams procesinė tvarka padeda sėkmingai įgyvendinti administracinės atsakomybės uždavinius kovojant su teisės pažeidimais, užtikrinti teisėtumą administracinių teisės pažeidimų bylose, traukiamų atsakomybėn ir kitų asmenų, dalyvaujančių šiose bylose, teisių apsaugą.
Todėl valstybės institucijos turi tiksliai laikytis įstatymų ir visus proceso veiksmus tiriant administracinių teisės pažeidimų bylas atlikti taip, kad užtikrintų teisėtumą ir nepažeistų asmens teisių.[3]Darbo tikslas – apibūdinti vieną iš, administracinių teisės pažeidimų bylų, teisenos stadiją - administracinių bylų proceso atnaijinimą.

Darbo uždaviniai:
1. Išanalizuoti administracinių bylų proceso atnaujinimo pagrindus teoriniu aspektu.
2. Išanalizuoti administracinių bylų proceso atnaujinimo pagrindus praktiniu aspektu
3. Išsiaiškinti prašymo dėl proceso atnaujinimo pateikimo tvarką ir reikalavimus.
4. Išanalizuoti prašymo dėl proceso atnaujinimo nagrinėjimo tvarką.

Darbo metodai – 1. teisinės literatūros analizė;
2.Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo nutarčių administracinėse bylose analizė;
3. lyginamasis metodas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAdministracinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai17 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis35.61 KB
Autoriusvardenis
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasSubačiūtė
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Administracinio proceso atnaujinimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 17 puslapių 
  • Kauno kolegija / 4 Klasė/kursas
  • Subačiūtė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą