Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pramonė ir gamyba>Modernios medienos džiovyklos diegimas įmonėje: medienos apdirbimas ir medinių žaislų gamyba UAB "Arbobaltas"

Modernios medienos džiovyklos diegimas įmonėje: medienos apdirbimas ir medinių žaislų gamyba UAB "Arbobaltas"

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Santrauka. Bendra apžvalga. Įmonės aprašymas. Verslo šakos analizė. Dabartinė situacija ir šakos plėtros tendencijos. Potencialūs ir esami konkurentai. Siūlomo projekto esmė. Projekto įgyvendinimo priežastys. Projekto įgyvendinimo eiga. Gamybinis planas. Gamybos proceso aprašymas. Vietos ir patalpų analizė. Transportas. Naudojamos medžiagos ir jų tiekėjai. Marketingo planas. tikslai ir uždaviniai. Prekė. Kaina. Rėmimas. Organizacinis planas. Finansinis planas. Planuojamo verslo finansiniai rodikliai. Projekto kaštai ir finansavimo šaltiniai. Planuojamos veiklos išlaidų prognozė. Pelno (nuostolio) ir pinigų srautų prognozė. Balanso prognozė. Lūžio taško analizė. Rizikos įvertinimas. UAB "Arbobaltas" verslo rizikos įvertinimas. Rizikos veiksniai ir šaltiniai. Rizikos mažinimo būdai.

Ištrauka

Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, 1994 m. spalio 16 d. buvo įkurta UAB "Arbobaltas". Buvo išperkami patentai, leidžiantys užsiimti medinių žaislų gamyba. Produkcijos gamyba organizuojama Lietuvoje, o realizuojama - dalis Lietuvoje, dalis - užsienyje.
Pagrindinė uždarosios akcinės bendrovės " Arbobaltas " ūkinė – komercinė veikla yra medinių žaislų gamyba. UAB "Arbobaltas" žinovų rūpesčiu visi meistrų darbai sertifikuoti pagal Europoje galiojančius žaislų higienos normų LST EN 71 - 1:2000, 71 - 1/A5:2002 " Žaislai. Higienos normos ir taisyklės" reikalavimus, kurie garantuoja, kad šie žaislai saugūs ir nekenksmingi sveikatai
UAB "Arbobaltas" įstatinis kapitalas sudaro 3 mln. litų. UAB "Alkesta" 2001-2003 m. apie 95% visų pajamų gavo iš medinių žaislų gamybos. Išanalizavus pelningumo rodiklius, matyti, jog bendrovės veikla yra pelninga ir patraukli investavimui. Iš atliktos mokumo analizės galima teigti, jog bendrovė turi pakankamai turto savo trumpalaikių įsipareigojimų įvykdymo užtikrinimui ir yra moki. Turimas turtas valdomas pakankamai efektyviai.
Bendrovė "Arbobaltas" žaislų gamybai naudoja pažangiausias technologijas, naujausius medienos apdirbimo įrengimus, kokybiškas bei šiuolaikines medžiagas.
Projekto "Modernios medienos džiovyklos diegimas įmonėje" esmė – įdiegti įmonėje šiuolaikinę, atitinkančią tarptautinius standartus, medienos džiovyklą ir taip periferijoje tiekti paruoštą medieną regione veikiančioms medžio apdirbimo įmonėms, taip įgyjant ne tik papildomų pajamų, bet ir papildomų galimybių plečiant savo veiklą, kuriant naujus produktus.
Projekto "Modernios medienos džiovyklos diegimas įmonėje" pagrindinis tikslas – įmonės UAB "Arbobaltas" konkurencingumo ir pelningumo didinimas, įsigyjant ir įdiegiant įmonėje modernią medienos džiovyklą, modernizuojant ir patobulinant gamybos procesą, bei teikiant rinkai itin aukštos kokybės produktus bei paslaugas, priarti prie atitinkamų prekės ir paslaugų tiekimo kokybės Europos sąjungoje.
Planuojama, kad, įgyvendinus projektą "Modernios medienos džiovyklos diegimas įmonėje", žaislų gamybos apimtis augs vidutiniškai 10-15% per metus, tuo pat metu bus mažinamas valandų kiekis, bei kaštai sausai ir tinkamai apdirbimui medienai įsigyti. Planuojamas naujos paslaugos, bei pajamų atsiradimas - paruoštos medienos regione veikiančioms medžio apdirbimo įmonėms tiekimas.
Uždaroji akcinė bendrovė "Arbobaltas", atsižvelgdama į tai, kad veiklos efektyvumas, o tai reiškia ir didesnio pelno gavimas, įmanomas tik pereinant prie modernių technologijų naudojimo bei gamybos proceso modernizavimo, planuoja įsigyti modernią, ekonomišką bei ekologinius reikalavimams atitinkančią medienos džiovyklą. Taip pat, siekiant išplėsti medinių žaislų gamybos rinkos dalį regione bei pereiti prie naujos kokybės, planuojama pradėti tiekti naują produktą – paruoštos medienos regione veikiančioms medžio apdirbimo įmonėms tiekimas.
Visa tai leis pačiai įmonei padidinti savo pelningumą, darbo našumą bei gamybos apimtis. Regione įmonė galės laisvai konkuruoti su veikiančiomis bei tokio pat pobūdžio paslaugas teikiančiomis įmonėmis.
Įvertinus realią situaciją, galimybes ir perspektyvas, įsitikinta, kad nuosavų finansinių išteklių, nepadarant žlugdančios įtakos dabartiniam verslui, įmonei neužteks. Šio projekto įgyvendinimui reikia 321 160 Lt pradinių investicijų. Idėjos įgyvendinimui UAB "Arbobaltas" gali skirti iki 200 000 Lt. Likusiai daliai imama 120 000 Lt banko paskola 3 metams su 15% palūkanomis
Finansiniai rodikliai apskaičiuoti trims alternatyvoms: optimistinei (115%), labiausiai tikėtinai - optimaliai (100%) ir pesimistinei (85%). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-01-22
DalykasPramonės ir gamybos kursinis darbas
KategorijaPramonė ir gamyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis78.26 KB
Autoriusgeradare
Viso autoriaus darbų27 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasValentinavičius
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Modernios medienos dziovyklos diegimas imoneje medienos apdirbimas ir mediniu zaislu gamyba UAB Arbobaltas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 24 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Valentinavičius
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą