Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Tarptautinė teisė>Europos Sąjungos (ES) programos: PHARE, SAPARD, ISPA

Europos Sąjungos (ES) programos: PHARE, SAPARD, ISPA

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Tikslas: šio darbo tikslas apžvelgti Europos Sąjungos programas. PHARE. SAPARD. ISPA. Išvados.

Ištrauka

Siekdama padėti Vidurio ir Rytų Europos valstybėms tinkamai pasirengti stojimui į Europos Sąjungą, 1994 m. Esene susirinkusi Europos Viršūnių Taryba priėmė išsamią Asocijuotų VRE valstybių pasirengimo narystei strategiją. Šios strategijos pagrindinis tikslas – pašalinti spragą tarp šalių kandidačių ir ES, kad paruošti kandidates į Sąjungos vidaus rinką. Strategijoje numatyta, kad ES padės asocijuotom šalim integruotis į ją.
Pagal PHARE programą ES teikia finansines subsidijas šalims kandidatėms, kad remti jose vykstančią ekonominę transformaciją ir stiprinti demokratiją. PHARE teikia patirties žinias, įskaitant politikos patarimus ir specialistų rengimą. Ji atveria įvairius fondus atskiriems projektams įgyvendinti ir infrastruktūrai vykdyti.
Taip pat numatytos dvi papildomos ES finansinės paramos programos – SAPARD ir ISPA – skirtos stojančiosioms šalims pasirengti narystei ES žemės ūkio ir kaimo plėtros bei infrastruktūros ir aplinkosaugos srityse.
Tikslas: šio darbo tikslas apžvelgti Europos Sąjungos programas.
Uždaviniai: PHARE, SAPARD, ISPA programos.
Metodas: rašant šį darbą buvo naudojama knygos, žinynai, LR Vyriausybės nutarimai, bei medžiaga iš interneto. Naudotos literatūros sąrašas pateiktas darbo pabaigoje.
PHARE (pranc. Pologe et Hongrie: assistance a la restructuration des economies santrumpa) – Europos Komisijos koordinuojama paramos Vidurio ir Rytų Europos (VRE) valstybėms programa. Programa teikia finansinę paramą valstybėms partnerėms tol, kol jos pasirengs tapti Europos Sąjungos narėmis. Didžiąją PHARE programos pagalbos dalį sudaro žinios ir pažangioji patirtis (angl. Know-how, t. y. konsultacijos, kursai ir studijos).
Programos idėja buvo iškelta 1989 m. liepos mėn., kai septynios didžiosios pramoninės valstybės (vadinamoji G-7 grupė) aukščiausiojo lygio susitikime Paryžiuje parašė Komisijos koordinuoti ekonominę paramą pradėjusioms reformas Lenkijai ir Vengrijai (iš čia kilo programos pavadinimas – Parama Lenkijos ir Vengrijos ekonomikai pertvarkyti). Šią iniciatyvą palaikė ir kitos OECD (angl. Organization for Economic Cooperation and Development – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija) valstybės. PRAHE programa oficialiai buvo įkurta 1989 m. gruodžio mėn. Tarybos sprendimu. Programą vykdė Komisija, 24 OECD valstybės (vadinamoji G-24 grupė), pati OECD, Tarptautinis valiutos fondas, Pasaulio bankas, Europos investicijų bankas, valstybių kreditorių Paryžiaus klubas ir Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas. Pamažu PHARE programos teikiama parama apėmė vis daugiau valstybių, 1998 m. ją gavo jau 14 VRE valstybių, iš jų 10 kandidačių į ES nares. Tai – didžiausia finansinės paramos Vidurio ir Rytų Europai programa. Lietuvai per šią programą 1992-2003 m. iš viso buvo skirta apie 600 mln. eurų. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-01-20
DalykasTarptautinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Tarptautinė teisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai6 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis23.94 KB
Autoriusmicccce
Viso autoriaus darbų33 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasG. Janušauskaitė
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Europos Sajungos (ES) programos PHARE SAPARD ISPA [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Kauno kolegija / 3 Klasė/kursas
  • G. Janušauskaitė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą