Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Prienų rajono savivaldybės Skriaudžių teritorijos žemės naudojimo planavimas

Prienų rajono savivaldybės Skriaudžių teritorijos žemės naudojimo planavimas

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Teritorijų planavimo kursinis darbas. Įvadas. Darbo tikslas: atlikti Kauno apskrities, Prienų rajono funkcinį zonavimą naudojantis grafine dalimi ir informacijos šaltiniais. Pateikti aiškinamąją dalį į kurią įeina teritorijos tvarkymo koncepcija, sprendiniai bei išvados. Bendroji Prienų rajono apžvalga. Tikrosios būklės analizė. Teritorijos naudojimo funkciniai prioritetai pagal dirvožemio tinkamumą prekiniams žemės augalams auginti. Teritorijų raidos erdvinė koncepcija agrarinių teritorijų tvarkymas. Teritorijų planavimo sprendiniai. Išvados.

Ištrauka

Teritorijų planavimas – nustatyta procedūra teritorijos vystymo bendrajai erdvinei koncepcijai, žemės naudojimo prioritetams, aplinkosaugos, paminklosaugos ir kitoms sąlygoms nustatyti, žemės, miško ir vandens naudmenų, gyvenamųjų vietovių, gamybos bei infrastruktūros sistemai formuoti, gyventojų užimtumui reguliuoti, fizinių ir juridinių asmenų veiklos plėtojimo teisėms nustatyti.
Teritorijų planavimo rūšys yra : bendrasis, specialusis ir detalusis.
Bendrasis planas – kompleksinis planavimas teritorijos naudojimo prioritetmas, raidos tikslams ir strategijai nustatyti.
Specialusis planavimas – vienos ar kelių veiklos sričių bei žemės naudmenų plėtros ir tvarkymo programoms, sąlygoms ir sprendiniams parengti.
Detalusis planavimas – savivaldybės teritorijos dalių planavimas, žemės sklypo naudojimo ir veiklos jame plėtojimo sąlygoms, teisėms ir prievolėms nustatyti, pakeisti arba panaikinti.
Nustatant konkrečių teritorijų planavimo tikslus, turi būti atsižvelgiama į visuomenės poreikius, planuojamos teritorijos kraštovaizdžio ypatumus, geografinę padėtį, geologines sąlygas, urbanistikos, architektūros, technines, aplinkosaugos, paveldosaugos, žemės ūkio paskirties naudojimo ir tvarkymo reikalavimus, žemės ir kito nekilnojamojo turto savininkų ar trečiųjų asmenų teises, valstybės saugumo ir gynybos poreikius.
Teritorijų planavimo dokumentai – tai bendrieji (generaliniai), specialieji ir detalieji planai, kuriuose raštu ir grafiškai pateikti sprendiniai dėl teritorijų, žemės sklypų ar jų grupių tvarkymo, naudojimo ir apsaugos bei teritorijos vystymo reikmių ir sąlygų. Bendrasis planas – tai teritorijų kompleksinio planavimo dokumentas, kuriame, atsižvelgiant į teritorijų planavimo lygmenis ir uždavinius, nustatyta planuojamos teritorijos vystymo erdvinė koncepcija ir teritorijos naudojimo bei apsaugos principai. Valstybės ar apskrities teritorijų kompleksinio planavimo dokumentas, kuriame atsižvelgiant į teritorijų planavimo lygmenis ir uždavinius, nustatyta planuojamos teritorijos vystymo erdvinė koncepcija ir teritorijos naudojimo bei apsaugos principai, vadinamas bendruoju (generaliniu) planu.
Teritorijų planavimo procesą sudaro pagrindiniai dokumentų rengimo etapai ir stadijos: 1. Parengiamasis – suformuluojami planavimo tikslai ir paskelbiama visuomenei; sudaroma planavimo darbų programa; prireikus atliekami tyrimai. Parengiamos planavimo sąlygos.
2. Dokumento rengimo etapą sudaro šios stadijos: a) esamos būklės analizės stadija, jos pabaigoje pateikiamos esamos būklės analizės išvados ir numatomi teritorijos raidos tikslai; b) koncepcijos stadija, formuojama teritorijos raidos koncepcija; c) sprendinių konkretizavimo stadija – priimami sprendiniai 10 metų. 3. Sprendinių pasekmių vertinimo etapo metu vertinamas poveikis teritorijos vystymo darnai ar veiklos sričiai; ekonominei, socialinei, gamtinei aplinkai ir kraštovaizdžiui. 4. Baigiamąjį etapą sudaro svarstymo ir derinimo stadija, tvirtinimo stadija.
Savivaldybės teritorijos bendrojo plano uždaviniai yra: 1) suformuoti savivaldybės teritorijos vystymo koncepciją bei nustatyti teritorijos tvarkymo, naudojimo ir apsaugos prioritetus; 2) tobulinti rajono teritorinę erdvinę struktūrą, vystyti jos urbanistinę sistemą; 3) formuoti miškų ir želdinių sistemas; 4) numatyti užstatytų teritorijų žmonių gyvenimo ir aplinkos kokybę gerinančias priemones; 5) nustatyti priemones užtikrinančias gamtos išteklių racionalų naudojimą, kraštovaizdžio tvarkymą, ekologinę pusiausvyrą, gamtinio karkaso formavimą, gamtos ir kultūros paveldo objektų išsaugojimą; 6) plėtoti inžinerinę susisiekimo ir kitą visuomenės poreikiams tenkinti reikiamą infrastruktūrą; 7) rezervuoti teritorijas visuomenės poreikiams reikiamų objektų plėtrai; 8) atlikti teritorijos funkcinį zonavimą.
Darbo tikslas: atlikti Kauno apskrities, Prienų rajono funkcinį zonavimą naudojantis grafine dalimi ir informacijos šaltiniais. Pateikti aiškinamąją dalį į kurią įeina teritorijos tvarkymo konccepcija, sprendiniai bei išvados. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKita kursinis darbas
KategorijaKita
TipasKursiniai darbai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis191.39 KB
AutoriusVaiva
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasTarvydienė
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasVandens ūkio ir žėmėtvarkos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Prienu rajono savivaldybes Skriaudziu teritorijos zemes naudojimo planavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 16 puslapių 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Tarvydienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą