Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Konstitucinė teisė>1978 metų konstitucija

1978 metų konstitucija

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas: apibūdinti, išnagrinėti 1978 metų konstituciją, palyginti ją su kitomis Lietuvos konstitucijomis. 1978 metų konstitucija. 1978 metų konstitucijos palyginimas su 1938 metų konstitucija. 1978 metų konstitucijos palyginimas su 1992 metų konstitucija. Išvados.

Ištrauka

Konstitucija – aukščiausias šalies įstatymas. Vystantis Lietuvai ji keitėsi ne vieną ir ne du kartus, kiekvieną kartą įtraukdama vis naujas teises, laisves, pareigas, principus. !978 konstitucija – tai TRS Sąjungos konstitucija, įtvirtinusi TSRS visuomeninės santvarkos ir politikos pagrindus, nustačiusi piliečių teises, laisves ir pareigas, socialistinės visaliaudinės valstybės organizavimo principus bei tikslus.
Darbo tikslas:
Apibūdinti, išnagrinėti 1978 metų konstituciją, palyginti ją su kitomis Lietuvos konstitucijomis.
Darbo uždaviniai:
Apibūdinti 1978 konstituciją
Išnagrinėti 1978 konstituciją
Palyginti 1978 konstituciją su 1938 konstitucija
Palyginti 1978 konstituciją su 1992 konstitucija
Sovietų sąjungos komunizmo lyderiai aštuntajame dešimtmetyje ėmė propaguoti tezę, jog, tariamai laimėjusi socializmo pergalę ir garantavusi tarybinės visuomenės perėjimą į komunizmo kūrimo etapą, proletariato diktatūra Sovietų Sąjungoje neva atliko savo istorinę misiją, iš proletariato diktatūros valstybės išaugusi valstybė. Šiai valstybei 1977 priimta nauja SSRS konstitucija, kuri, likdama privaloma sąjunginėms respublikoms, kiek sušvelnino tuo klausimu buvusią nuostatą, nurodoma, kad sąjunginių respublikų konstitucijos, atitikdamos SSRS konstituciją, kartu įtvirtinančios ir jų specifiką. Nepaisant to, remiantis SSRS konstitucijos 73 straipsniu, SSRS galinti spręsti kiekvieną klausimą, kylantį jos teritorijoje, t.y. sąjunginėse respublikose. Todėl 1978 m. priimta nauja sovietinė Lietuvos konstitucija – Lietuvos Tarybų Socialistinės Respublikos Konstitucija (Pagrindinis įstatymas) – ir vėl kartojo sąjunginės konstitucijos principus ir nuostatas.
"Konstitucija susidėjo iš preambulės ir 10 skyrių (juose išskirta 18 skirsnių), suskirstytų į 182 straipsnius."
Visuomenei buvo stengiamasi įteigti, kad socializmo kūrimo patirtis įrodžiusi, jog kryptinga sovietinės valstybės ir visuomenės veikla esanti galima tik komunistų partijai dalyvaujant.
Konstitucijos preambulėje buvo trumpai aprašyta Lietuvos Tarybų Socialistinė Respublika bei pagrindiniai teiginiai, kodėl priimama ši konstitucija: "Nugalėjus Didžiajai Spalio socialistinei revoliucijai ir įkūrus Tarybų valdžią, mūsų šalies darbo žmonės, Komunistų partijos vadovaujami, įvykdė esminius socialinius - ekonominius pertvarkymus, apgynė socializmo iškovojimus ir sukūrė išsivysčiusią socialistinę visuomenę — tikrosios laisvės darbo žmonėms visuomenę, kurioje sukurtos galingos gamybinės jėgos, nepaliaujamai kyla liaudies gerovė ir kultūra, tvirtėja neišardoma darbininkų klasės, kolūkinės valstietijos ir liaudies inteligentijos sąjunga. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKonstitucinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Konstitucinė teisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai5 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis19.73 KB
Autoriusdebesyse
Viso autoriaus darbų12 darbų
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word 1978 metu konstitucija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Kauno kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą