Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Baudžiamosios teisės raida

Baudžiamosios teisės raida

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Baudžiamosios teisės sąvoka. Sovietinės baudžiamosios teisės raidos etapai. Pirmoji sovietinė okupacija Lietuvoje 1940 – 1944 metais. Vokiškojo valdymo Lietuvoje įvedimas. Antroji sovietinė okupacija Lietuvoje 1944-1990 metais. Baudžiamosios teisės raida, atkūrus Lietuvos nepriklausomybę. Išvados.

Ištrauka

Informaciniuose žinynuose rašoma, kad Konstitucija – pagrindinis įstatymas, įtvirtinantis piliečių laisves ir teises bei nustatantis valdžios šakų tarpusavio santykius, ryšius. Terminas kilęs iš lotyniško žodžio constitutio, kuris reiškia ypač svarbų įstatymą. Konstitucija - valstybės teisinės tvarkos pagrindų nustatymas. Konstitucija reguliuoja valdžių (įstatymų leidžiamosios, vykdomosios ir teisminės) santykius valstybėje ir nustato valdžios organizaciją, formą. Konstitucijos principai (kaip aukščiausia rašytinė teisė) yra aukščiau nei bet kuri kita teisė.
Konstitucija yra svarbiausias įrankis valstybinei valdžiai apriboti ir kontroliuoti. Jos ištakos glūdi viduramžiais Europos šalių aristokratijos (iš karaliaus) išsikovotose ypatingose teisėse, privilegijose, kurios ilgainiui buvo užfiksuotos dokumentuose. Pirmasis toks teisinis dokumentas įsigaliojo 1215 m., kai Anglijoje buvo priimta Didžioji chartija. O rašytinis Lietuvos konstitucijos pirmtakas – 1529 m. Pirmasis Lietuvos statutas. Be abejo, šie pirmieji teisiniai įstatai neapėmė visos valstybės ir jos gyventojų, jais savo teises užsitikrino tik atskiri luomai.
Nuo pirmųjų savarankiškos valstybės įkūrimo metų Lietuvoje galiojo trys laikinos ir trys pastovios konstitucijos. Pirmoji pastovi konstitucija nepriklausomoje Lietuvoje buvo priimta 1922 m. spalio 25 d. Simboliška ir prasminga, kad po penkis dešimtmečius trukusios sovietinės okupacijos, naujoji Lietuvos konstitucija buvo priimta 1992 m. spalio 25 d. – visuotiniame tautos referendume.
Šiuo metu Lietuvoje galioja demokratinę valdymo santvarką įtvirtinanti konstitucija. Joje ne tik nustatyti valstybės valdymo sistemos principai, bet ir garantuojamos žmogaus ir piliečio teisių garantijos. Žmogaus teisės yra prigimtinės (bet ne įgyjamos) kiekvieno teisės ir laisvės. Joms priklauso asmens neliečiamybė, žmogaus orumo apsauga, teisė į privatumą, teisė į nuosavybę ir būstą, tikėjimo ir sąžinės laisvė ir t. t.
Taigi, teisės formavimasis – tai ilgas istorinis procesas, nuėjęs sudėtingus ir konkrečių istorinių civilizacijų, tautos raidos savitumų nulemtus etapus.
Šiame analizuojama baudžiamosios teisės raidą. Nagrinėjamas periodas užima gerą pusę amžiaus, jo turinys yra labai įdomus ir sudėtingas. Manau, kad susipažinimas su šiuo laikotarpiu gerokai praplės akiratį ir suteiks nemažai žinių apie Lietuvos baudžiamosios teisės raidą nuo 1940 metų iki šių dienų.
Darbo uždaviniai:
susipažinti su baudžiamosios teisės sąvoka;
panagrinėti baudžiamosios teisės raidos etapus;
apžvelgti baudžiamosios teisės pokyčius tarptautinės teisės aktų kontekste ir įtakoje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-12-24
DalykasBaudžiamosios teisės referatas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai12
Dydis30.89 KB
AutoriusDaiva
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasVespenderis
Švietimo institucijaŽemaitijos kolegija
FakultetasRietavo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Baudziamosios teises raida [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Žemaitijos kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Vespenderis
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą