Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Pelno siekiančių įmonių psichologinis konsultavimas

Pelno siekiančių įmonių psichologinis konsultavimas

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Šiuolaikiškos organizacijos uždaviniai. Konsultavimo įmonėse tikslai ir uždaviniai. Konsultavimo darbovietėje klasifikacija ir teorinės kryptys. Mokymasis darbovietėje. Konsultavimo įmonėje modeliai. Išvados.

Ištrauka

Pastarąjį dešimtmetį Vakarų šalys, o taip pat Lietuva išgyvena laikotarpį, kurį geriausiai apibūdina terminas - "kaita" – nuolatinė, greita technikos, ekonomikos bei visuomenės ypatybių kaita. Būtent kaita diktuoja naujus ir ne visada lengvai įgyvendinamus reikalavimus individui, o taip pat ir organizacijai. Nuolatinės kaitos šviesoje tiek organizacija, tiek ir jos darbuotojai (kaip atskiri individai bei individų grupės) įgauna naują prasmę – organizacija, norinti išlikti konkurentabili bei pelninga, privalo pati kartu keistis su technikos naujovėmis, rinka bei informacinės visuomenės poreikiais. Iš kitos pusės organizacijos lankstumą ir mobilumą apsprendžia joje dirbantys individai, o tiksliau sakant ne individai, o komandos, kaip mini organizacijos organizacijose ( Suzaki, 1997). Vadinasi darbuotojui neužtenka atlikti savo užduoties, jis taip pat privalo darniai dirbti komandoje, būti atsakingu už save ir savo organizaciją, dalyvauti organizacijos kultūros, tikslų, planų kūrime, lanksčiai prisitaikyti prie organizacijos ar padalinio restruktūrizacijos bei asmeninės karjeros plano keitimo ( Ulrich, 1998) – tai yra atlikti įvairias ir ne visada su jo tiesioginiu išsilavinimu susijusias funkcijas ( kaip antai Jones ir JACOBS aprašomais įvairios-paskirties operatoriais multi-purpose operators (1997)) – kas reiškia papildomus reikalavimus darbuotojo asmenybės savybėms.
Kyla klausimas – kiek darbuotojas yra pasiruošęs tokioms permainoms arba kiek jų yra pasiruošusių pilnavertiškai dalyvauti kaitos įtakojamuose darbo rinkos procesuose.
Apibendrinant pastarojo dešimtmečio autorių, dirbančių organizacijos tyrimų srityje darbuose pateikiama informaciją, galima teigti, kad organizacijos, jos įvairaus lygio vadovai bei darbuotojai yra priversti iš esmės peržiūrėti savo tikslus, uždavinius bei metodus. Kaip jau minėta įvade , tokios perminos yra sąlygojamos kelių faktorių: ekonominių sąlygų, technikos inovacijų, modernios visuomenės poreikių.
Šiandieninės ekonominės sąlygos gali būti iliustruojamos Kaufmas, Thiagarajan bri MacGillis (1997) pateikiamu šūkiu – " Greičiau! Geriau! Pigiau !". Būtent tokiomis sąlygomis turi dirbti kiekviena organizacija, norint išlikti konkurentabili. Poreikis kokybei auga, tuo tarpu ištekliai dažniausiai yra mažinami iki minimumo. Išteklų mažinimas yra viena iš tarptautinių organizacijų kūrimosi priežasčių ( apie tai bus kalbama vėliau), nes ypač vakarų šalyse, pavyzdžiui darbo jėga yra žymiai brangesnė nei pavyzdžiui rytų Europoje ar Azijoje.
Technikos tobulėjimas iš vienos pusės įgalina žmonija sutrumpinti nuotolius, sutaupyti laiko, priimti iš principo naujus sprendimo būdus, tačiau iš kitos pusės sukuria naujus reikalavimus žmogaus fizinėms bei psichinėms galioms. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-01-27
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis31.67 KB
AutoriusGerda
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasD. Urmonienė
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pelno siekianciu imoniu psichologinis konsultavimas [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 4 Klasė/kursas
  • D. Urmonienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą