Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Civilinė teisė kaip privatinės teisės šaka. Civilinės teisės atribojimas nuo kitų teisės šakų (3)

Civilinė teisė kaip privatinės teisės šaka. Civilinės teisės atribojimas nuo kitų teisės šakų (3)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Viešoji ir privatinė teisė. Privatinės ir civilinės teisės sąveika. Civilinės teisės taikymo ribos ir specifika. Asmenų teisę. Šeimos teisė. Sutuoktinių nuosavybės teisė. Paveldėjimo teisė. Prievolinė teisė. Civilinės teisės atribojimas nuo kitų teisės šakų. Civilinės teisės atribojimas nuo viešosios teisės. Civilinės teisės atribojimas nuo kitų privatinės teisės šakų. Civilinės teisės taikymo sferos ribų nustatymo praktinė pusė. Išvados.

Ištrauka

Civilinė teisė yra viena iš teisės šakų. Jos reikšmė mūsų gyvenime labai didelė, nes kiekviename žingsnyje visiems mums tenka susidurti su šios teisės reguliuojamais santykiais. Daugelis šių santykių tokie dažni, įprasti, kad nejaučiame jų tiesinio pobūdžio. Kai nėra pažeidimų, žmonės paprastai negalvoja apie šių santykių teisinę prigimtį, kai pažeidimų atsiranda, teisė ir žmonių santykių teisinis charakteris tampa aktualūs.
Civilinė teisė reguliuoja turtinius ir asmeninius neturtinius santykius, susijusius su jų dalyvių asmenybe. Pagal savo pobūdį šie santykiai yra įvairūs. Vieni iš svarbiausių- nuosavybės santykiai. Jie užtikrina turto turėjimą kaip asmens nuosavybę ir sudaro prielaidas žmogaus, kaip laisvo ir nepriklausomo visuomenės nario, saviraiškai. Atsižvelgiant į šiuos santykius nustatoma, kas yra teisėtas konkretaus turto savininkas ir naudotojas.
Privatinė teisė yra plati sistema, apimanti civilinę, šeimos, autoriaus, butų teisę, civilinį procesą. Kuriasi švietimo, medicinos teisė, skirtos žmogaus konstitucinių teisių įgyvendinimui.
Privatinės teisės reguliavimui būdinga: depozityvių normų vyravimas, teisinių santykių dalyvių lygiateisiškumas, laisva valia įgyvendinant savo teises, asmeninė atsakomybė už savo prievoles ir veiksmus, platus sutarčių panaudojimas, garantuota teisinė apsauga, vyraujanti orientacija tenkinti asmeninius privačius interesus.

Studijuojant teisinės literatūros šaltinius galima susidaryti įspūdį, kad privatinė teisė ir civilinė teisė yra sinonimai. Iš tikrųjų šie terminai yra glaudžiai susiję, bet atspindi to paties reiškinio skirtingus aspektus. Civilinės teisės raida prasidėjo nuo Romos civilinės teisės. Pirmine prasme "civilinė" (ius civile) reiškė teisę, kuri buvo taikoma tik Romos piliečiams (lot. Civis- pilietis, civilis- pilietinis). Ius civile buvo priešinama ius gentium, kuri reglamentavo ne Romos piliečių santykius. Be to, susiformavo ius praetorium – to meto teisės taikymo praktika. Vėliau jos visos susiliejo į Romos teisę, kuri savo ruožtu buvo skirstoma į privatinę teisę (ius privatum), kuri reglamentavo Romos gyventojų tarpusavio santykius, ir viešąją teisę (ius publicum), taikomą Romos gyventojų santykiams su valstybės institucijomis. Taigi jau senovėje pilietiškumas, kaip civilinės teisės subjekto požymis, išnyko. Išnyko ir pagrindinė termino civilinė teisė vartojimo prielaida. Todėl kurį laiką civilinės ir privatinės teisės terminai buvo vartojami kaip sinonimai. Laikui bėgant, ekonominių santykių plėtra sudarė prielaidas privatinės teisės skaidymuisi – kaip savarankiškos privatinės teisės šakos susiformavo komercinė, o vėliau ir darbo teisė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis34.33 KB
AutoriusGabrielius
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasV.L. Papirtis
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Civiline teise kaip privatines teises saka. Civilines teises atribojimas nuo kitu teises saku (3) [speros.lt].DOC
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 20 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • V.L. Papirtis
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą