Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Teisė kreiptis teisminės gynybos pagal administracinių bylų teisenos įstatymą

Teisė kreiptis teisminės gynybos pagal administracinių bylų teisenos įstatymą

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Teisė kreiptis teisminės gynybos pagal administracinių bylų teisenos įstatymą. Pažeista ar ginčijama teisė. Įstatymų saugomas interesas. Asmens suinteresuotumas. Asmens suinteresuotumo išimtys. Išvados.

Ištrauka

Lietuvos Respublikos Konstitucija garantuoja, kad asmuo, kurio konstitucinės teisės ar laisvės pažeidžiamos, turi teisę kreiptis į teismą. Teisė kreiptis į teismą teisminės gynybos yra fundamentali asmens teisė, pripažįstama tiek nacionalinių (jau minėtas Lietuvos Respublikos Konstitucijos 30 str. 1 d., Teismų įstatymo 4 str. 1 d., Administracinių bylų teisenos įstatymo 5 str. 1 d.), tiek tarptautinių teisės aktų (Tarptautinio pilietinių ir politinių teisių pakto 2 str. 3 d., Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos 6 str. 1 d., 13 str.). Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas yra konstatavęs, kad "asmens teisės turi būti ginamos ne formaliai, o realiai ir veiksmingai tiek nuo privačių asmenų, tiek nuo valdžios institucijų ar pareigūnų neteisėtų veiksmų".
Lietuvos Respublikos Konstitucijos 30 straipsnio 1 dalyje įtvirtinta teisė kreiptis į teismą negali būti aiškinama kaip asmens galimybė kreiptis į teismą bet kokiu būdu. Kaip ir bet kuri kita subjektinė teisė, teisė kreiptis į teismą realizuojama tam tikra įstatymų nustatyta tvarka. Šios teisės realizavimo tvarką nustato Lietuvos įstatymai, kuriuose nustatyti atitinkami reikalavimai. Kiekvienam į teismą besikreipiančiam asmeniui ši tvarka yra privaloma. Konstitucija ir kiti teisės aktai nustato ne tik teises, bet ir atitinkamas pareigas – nėra teisių be pareigų. Konstitucijos 28 straipsnis reikalauja, kad kiekvienas asmuo, įgyvendinantis savo teises, laikytųsi įstatymų.
Kaip ir kiekviena teisė, taip ir teisė kreiptis į teismą turi būti realizuojama laikantis tam tikros įstatymo nustatytos tvarkos. Taigi pozityvius teisinius padarinius kreipimasis į teismą suinteresuotam asmeniui gali sukelti tik tuo atveju, jeigu ši teisė bus įgyvendinama laikantis įstatymų nustatytos tvarkos ir sąlygų.
Vyriausiasis administracinis teismas vienoje iš savo nutarčių taip pat yra pabrėžęs, kad "teisė kreiptis į teismą teisminės gynybos turi būti realizuojama laikantis procesiniuose įstatymuose nustatytos kreipimosi į teismą tvarkos, kurią įtvirtina Administracinių bylų teisenos įstatymo 22-24, 32-33 straipsniai. Be to, būtina laikytis Administracinių bylų teisenos įstatymo 37 straipsnio 2 dalyje nustatytų teisės kreiptis į administracinį teismą prielaidų ir šios teisės tinkamo realizavimo sąlygų. Asmuo įgyja teisę kreiptis į teismą teisminės gynybos tik tada, kai laikosi tai bylų kategorijai įstatymų nustatytos bylos išankstinio nagrinėjimo ne per teismą tvarkos. Jei šios tvarkos nesilaikoma, teismas atsisako priimti pareiškėjo skundą (Administracinių bylų teisenos įstatymo 37 str. 2 d. 3 p.), o jei byla jau iškelta ir tokia tvarka nebegalima pasinaudoti – nutraukia bylą (Administracinių bylų teisenos įstatymo 101 str. 7 p.), kitu atveju skundą palieka nenagrinėtą (Administracinių bylų teisenos įstatymo 103 str. 1 p.)".
Taigi šiame savo darbe ir panagrinėsime vieną iš teisės kreiptis į teismą aspektų – teisės kreiptis gynybos įgyvendinimo sąlygas. Šiame darbe naudojantis lyginamuoju, sisteminiu bei loginiu metodais pabandysim atskleisti šio teisės kreiptis gynybos įgyvendinimo. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-12-15
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai0 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis17.4 KB
AutoriusJulcyte
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasPauzaitė
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teise kreiptis teismines gynybos pagal administraciniu bylu teisenos istatyma [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Pauzaitė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą