Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Konstitucinė teisė>Lietuvos konstitucinės teisės ištakos

Lietuvos konstitucinės teisės ištakos

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – pristatyti Lietuvos konstitucinės teisės ištakas. Lietuvos Statutų kodifikacija. Statutų kodifikavimo priežastys. Pirmasis Lietuvos statutas. Antrasis Lietuvos statutas. Trečiasis Lietuvos Statutas. Civilinės teisės bruožai pagal Lietuvos Statutus. Civilinis procesas. Šeimos teisė Lietuvos Statutuose. Baudžiamosios teisės bruožai Lietuvos Statutuose. Baudžiamasis procesas. Išvados.

Ištrauka

"Lietuvių tauta prieš daugelį amžių sukūrusi Lietuvos valstybę, jos teisinius pamatus grindusi Lietuvos Statutais ir Lietuvos Respublikos Konstitucijomis, šimtmečiais atkakliai gynusi savo laisvę ir nepriklausomybę, išsaugojusi savo dvasią, gimtąją kalbą, raštą ir papročius, įkūnydama prigimtinę žmogaus ir Tautos teisę laisvai gyventi ir kurti savo tėvų ir protėvių žemėje – nepriklausomoje Lietuvos valstybėje, puoselėdama Lietuvos žemėje tautinę santarvę, siekdama atviros, teisingos, darnios pilietinės visuomenės ir teisinės valstybės, atgimusios Lietuvos valstybės piliečių valia priima ir skelbia šią KONSTITUCIJĄ" (LR Konstitucija 1992 m.).
Galiojančios Lietuvos Respublikos Konstitucijos preambulėje pabrėžiamas Lietuvos valstybingumo ir teisės tradicijų perimamumas bei istorinis tęstinumas skelbiant prieš daugelį amžių sukurtos Lietuvos valstybės teisiniais pamatais buvus Lietuvos statutus ir Lietuvos Respublikos konstitucijas.
Išties konstitucinės teisės nuostatos Lietuvoje labai senos, gerokai senesnės nei kaimyninėse šalyse: valstybės teisės normų buvo jau paprotinėje teisėje, po to – valdovų aktuose, o XVI a. pradžioje kai kurios šios teisės nuostatos buvo surinktos ir kodifikuotos Lietuvos statutuose, tapusiuose Lietuvos konstitucingumo tradicijų užuomazga.
Pagrindinė idėja buvo Lietuvos valstybingumo ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės teisių apsaugojimo idėja (Lietuvos konstitucinė teisė, 2001m.).
Šio darbo tikslas – pristatyti Lietuvos konstitucinės teisės ištakas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-12-08
DalykasKonstitucinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Konstitucinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai5 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis27 KB
AutoriusPaulius
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasBucnys
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos konstitucines teises istakos [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 15 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Bucnys
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą