Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Asmenybės psichologija>Vaikų amžiaus neurozės

Vaikų amžiaus neurozės

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Neurozė, kas tai? Vaiko sveikata — tėvų neurozės atspindys. Šeimos vaidmuo ugdant neįgalų vaiką. Vaiko krizės ir nervingumas. Vaiko neurozės priežastys. Vaiko neurozės formos. Neurozės galima išvengti. Patarimai sergančiam neuroze. Išvados.

Ištrauka

Gyvename mokslinės – techninės revoliucijos eroje, kai sparčiai auga miestai, plėtojasi pramonė ir transportas. Dėl spartaus gyvenimo tempo, neregėto informacijos srauto mums didėja psichinė ir emocinė įtampa. Visur ir visada skubame, nuolatos būname įsitempę, nebesugebame atsipalaiduoti ir pailsėti. Tampame nervingi, nebemokame bendrauti su aplinkiniais, pagaliau susergame neuroze ir apskritai nebepajėgiame džiaugtis gyvenimu. Tampame abejingi ir kitam žmogui, jo nelaimėms, abejingumu ir nervingumu užkrečiame visuomenę, o ji savo negalavimą dešimtariopai grąžina mums.
Nervingumas tapo beveik visuotiniu reiškiniu. Dėl to XXa. dažnai vadinamas neurozės amžiumi. Nervingumas iš medicininės pusės jau yra virtęs socialine problema. Dažnai kreipiamasi del įvairių nervinio pobūdžio nusiskundimų, vartoja raminamuosius, migdomuosius vaistus. Vaistai tik prislopina negalavimus, o ligos nepaveikia, nepašalina tiek asmenybėje, tiek aplinkoje slypinčių jos priežasčių.
Pastaraisiais dešimtmečiais neurozė labai pasikeitė: vis dažniau ji slypi po akivaizdžia somatine liga. Dabar nuo neurozės gydoma gana veiksmingiau, ypač jei ji diagnozuojama anksti. Jos išvengimui naudojama profilaktika. Gera savijauta ir noras dirbti turi būti kiekvieno iš mūsų gyvenimo norma. Sveikas ir žvalus žmogus yra atsparus gyvenimo negandoms.

Tikslas: Atskleisti vaikų amžiaus neurozes.
Problema: Kodėl susergama neurozė?
Uždaviniai:
1. Apibūdinti kaip tėvai prisideda prie neurozinių susirgimų.
2. Išanalizuoti vaikų neurozės priežastis
3. Patarti, kaip išvengti neurozės

Metodai: literatūros analizė, asmeninė patirtis.
Aktualumas: Šiais laikais keičiantis gyvenimo salygoms vis labiau aktualesnė darosi neurozės problematika. Didesnis dėmesys skiriamas padėti besivystančiam vaikui, kuriam nuo gyvybės užsimezgimo pradžios jaučiami neigiami neurozės požymiai.
Šią temą nagrinėja: Krisčiūnas, A., Dobranskienė, R., Barkauskaitė, M., Grincevičienė, V., Indrašienė, V., Pūkinskaitė, R.

Neurozė dažniausiai atsiranda palengva. Ji visada turi tam tikrą pagrindą, tam tikrą dirvą. Skiriami trys ikineurozinės būsenos tipai. Vienam tipui būdingas pasyvumas, baikštumas, antrajam- nerimastingumas ir įtarumas, trečiajam tipui- egocentriškumas ir demonstratyvumas.
Iki neurozės vaiką jau gali varginti nepasitikėjimas savimi, dažnai nepagrįstas nepasitenkinimas savo išvaizda, kankinimasis dėl neįgyvendintų svajonių, dėl pažeminimo. Tai sukelia vidinių konfliktų. Bet tai dar ne neurozė. Neurozei atsirasti reikia psichinės traumos, kuri giliai sukrėstų, sutrikdytų dvasinę pusiausvyrą.
Neurozė, dar vadinama psichoneuroze arba neurotiniu sutrikimu, yra bendra sąvoka bet kokiems dvasinės pusiausvyros sutrikimams, kurie sukelia stresą, susierzinimą, tačiau skirtingai nei psichozės ar asmenybės sutrikimų atvejais, žmogaus gebėjimas racionaliai mąstyti ir gyventi įprastą gyvenimą tiesiogiai neįtakojamas.
Terminą (gr. neuron – nervas, osis – ligota, nenormali būsena) 1769 m. sukūrė škotų gydytojas William Cullen, turėdamas omenyje nervinės sistemos ligos sukeliamus jutimo bei judėjimo sutrikimus, kurių negalėjo susieti su fiziologinėmis priežastimis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-12-08
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis30.49 KB
AutoriusDiana777
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasS. Litvinas
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vaiku amziaus neurozes [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • S. Litvinas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą