Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Europos Bendrijos (EB) pirminė teisė

Europos Bendrijos (EB) pirminė teisė

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Pirminės teisės akto sąvoka. Galiojimo laikas. Taikymo teritorija. Išvados.

Ištrauka

Kad pagamintų produktus, amatininkams, be profesinės kvalifikacijos, dar reikia turėti žaliavų ir įrankių. Teisininkui tokios žaliavos ir įrankiai yra vadinamieji teisės šaltiniai, t. y. taisyklių kūrimo mechanizmas, kuris jam leidžia spręsti kasdien kylančius teisinius klausimus. Teisininkai, priklausantys bendrosios teisės tradicijai, teisės šaltinių sąvoką visuomet aiškindavo gerokai plačiau nei jų kolegos, atstovaujantys civilinės teisės tradicijai. Pastarieji, nė kiek neabejodami, kad vienintelis galiojantis teisės šaltinis yra teisės aktai, stengiasi neįtraukti teismo sprendimų į šios sąvokos turinį. Tačiau net pats atkakliausias šios teorijos gynėjas turėtų sutikti, kad būtent teismų – tiek nacionalinių, tiek Europos – sprendimai yra Bendrijos normų, kurios dažnai apibūdinamos kaip bendros, kartais net neapibrėžtos, pagrindas. Autoriaus nuomone, tai ir yra tinkama priežastis juos priskirti prie teisės šaltinių.
Europos Sąjungos Sutarties pagrindu kasmet priimami tūkstančiai sprendimų, kurie daro didelę įtaką valstybių narių valdymo darbe ir Europos piliečių gyvenime. Dėl šios priežasties labai svarbu, kad Bendrijos piliečiai būtų informuoti, kaip teisinė tvarka veikia jų kasdienį gyvenimą. Bendrijos sudėtingumas ir jos teisinė tvarka vis dar nėra lengvai suprantama. Iš dalies tai priklauso ir nuo pačios Sutarties formulavimo, kuris dažnai gali būti įvairiai interpretuojamas, su potekste, kurią nelengva suprasti.
Todėl šiame darbe bus nagrinėjami Europos Bendrijos pirminės teisės aktai, jų samprata, galiojimo laikas bei taikymo teritorija.
ES pirminės teisės aktai gali būti apibūdinti kaip visi Bendrijai skirti dokumentai, kurie yra tarpvyriausybinių veiksmų padarinys ir nacionalinių įstatymų leidėjų ratifikuoti pagal jų konstitucines procedūras. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-12-24
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis17.32 KB
AutoriusTadas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasSocialinės politikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Europos Bendrijos (EB) pirmine teise [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą