Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Konstitucinė teisė>Konstitucinės teisės samprata ir ypatumai

Konstitucinės teisės samprata ir ypatumai

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas: atskleisti pagrindinius konstitucinės teisės sampratos bruožus ir ypatumus. Konstitucinės teisės atsiradimas ir raida. Konstitucinės teisės samprata ir objektas. Konstitucinės teisės subjektai. Konstitucinės teisės vieta teisės sistemoje. Konstitucinės teisės principai. Konstitucinės teisės institutai ir normos. Konstitucinės teisės šaltiniai. Išvados.

Ištrauka

Kiekvienas socialinis ar teritorinis junginys (teritorinė korporacija) skelbiantis esąs valstybe, turi turėti jį realiai sutvirtinantį, t.y., "karkasą" ar "korpusą", kuris konstituciškai kristalizuoja bendrąjį valstybės būvį. Tokia stabiliai "laikanti konstrukcija" ("karkasas") yra valstybės konstitucinė teisė, apimanti ne tik rašytinę konstituciją, bet ir kitus fundamentaliai stabilizuojamąjį norminį poveikį skleidžiančius aktus, dėl kurių valstybinė bendruomenė yra vieninga, t.y., nekvestionuojama šių aktų (Šileikis 2003: 73).
Konstitucijos pagrindu Lietuvoje susiformavusi konstitucinė teisė yra žmonių teises ir padėtį visuomenėje įtvirtinanti ir valstybės galią ribojanti sistema. Kaip teigia konstitucinės teisės doktrinos pradininku laikomas A. V. Dicey, konstitucinė teisė yra ne tik taisyklių ar teisinių precendentų rinkinys, ji atspindi ir išreiškia visą kultūrinių pažiūrų visumą ir yra tarsi "tautos dvasios" išraiška, socialinės grupės kolektyvinis patyrimas, jos istorijos ir kultūros evoliucijos padarinys.
Konstitucinė teisė reguliuoja visuomeninius santykius įvairiuose visuomeninio gyvenimo sferose: politinėje, ekonominėje ir kt., bet reguliuoja ne plačiai, o tik nustato jų pagrindus.
Darbo tikslas: atskleisti pagrindinius konstitucinės teisės sampratos bruožus ir ypatumus.
Uždaviniai tikslui pasiekti:
1. Aptarti konstitucinės teisės sąvoką ir jos vietą valstybėje;
2. Identifikuoti konstitucinės teisės objektą ir subjektą;
3. Išsiaiškinti pagrindinius konstitucinės teisės principus;
4. Identifikuoti konstitucinės teisės institutus ir normas;
5. Išsiaiškinti, kokie yra konstitucinės teisės šaltiniai.
Darbo struktūra:
Pirmame skyriuje aptariamas konstitucinės teisės atsiradimas, jos raidos ypatumai. Trumpai apibūdinamos pagrindinės konstitucinės teisės mokyklos ir kryptys, identifikuojamas konstitucinės teisės objektas ir aprašoma, kokiomis sampratomis jis suvokiamas valstybėje. Apibūdinamos keturios konstitucinės teisės sampratos: siauroji, plačioji, formalioji ir materialioji. Taip pat įvardijamos ir apibūdinamos konstitucinės teisės subjektų grupės: fiziniai subjektai ir socialiniai junginiai.
Antroje dalyje aptariama konstitucinės teisės vieta teisės sistemoje. Įvardijamos ir trumpai apibūdinamos konstitucinės teisės principų kategorijos: bendrieji ir specialieji principai. Aptariamos konstitucinės teisės normos ir konstitucinės teisės institutai, identifikuojamos teisės normų išorinės išreiškimo formos – konstitucinės teisės šaltiniai. Aptariama jų samprata, klasifikacija ir ypatumai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-12-02
DalykasKonstitucinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Konstitucinė teisė
TipasReferatai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai13
Dydis37.66 KB
AutoriusGintare
Viso autoriaus darbų13 darbų
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasP. Petrauskas
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konstitucines teises samprata ir ypatumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 21 puslapis 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • P. Petrauskas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą