Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>VPN tinklo projektavimas su Kerio WinRoute firewall 6.10 serveriu

VPN tinklo projektavimas su Kerio WinRoute firewall 6.10 serveriu

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Analitinė dalis. Programa Packet Tracer. Programa Kerio WinRoute Firewall v6.010. VPN Protokolai. Tiriamoji dalis. Suprojektuoto tinklo topologija. VPN serverio konfigūravimas (tinklo programinė įranga). VPN tinklo saugumas. Tinklo Sąnaudos, išdėstymas, aparatūrinė įranga. Išvados ir pasiūlymai. Darbas iliustruotas paveikslėliais.

Ištrauka

Maždaug 1965 metais vienam JAV projektuotojui šovė į galvą puiki idėja. Jis sugalvojo laidais sujungti savo institucijos kompiuterius ir taip leisti jiems "bendrauti". Tai buvo labai panašu į mažą vietinį telefono tinklą. Tik laidais "bendravo" ne žmonės, o kompiuteriai ir informacija buvo perduodama ne balsu, o specialiai tam sukurta ženklų kalba. Ji vadinama duomenų perdavimo ir valdymo protokolu (TCP/IP). Sumanymas buvo tikrai nuostabus. Todėl netrukus kitos organizacijos taip pat suskubo jungti laidais savo kompiuterius į panašias atskiras kompiuterių grupeles. Vėliau buvo sugalvota tokiu pat būdu sujungti tarpusavyje kelių institucijų kompiuterius. Taip tinklai nuolatos plėtėsi. Tikrasis interneto "prosenelis" gimė tik 1984 metais. Tuomet JAV Nacionalinis mokslo fondas sukūrė vadinamą NSFNET kompiuterių tinklą. Jį sudarė penkių tuo metu labai galingų superkompiuterių centrai. Šie centrai veikė lyg telefono stotys. Superkompiuteriai vienas kitam galėjo perduoti bet kokią informaciją, o prie kiekvieno iš jų galėjo prisijungti kitų universitetų bei mokyklų kompiuteriai ar netgi jų tinklai. Taip informacija iš vienos mokyklos kompiuterio galėjo būti perduodama superkompiuteriui, o iš jo nusiunčiama į bet kurį kitą prie vieno iš superkompiuterių prijungtą kompiuterį. Šis tinklas greitai plėtėsi. Atsirado vis naujų institucijų norinčių prie jo prijungti savo nedidukus kompiuterių tinkliukus. Taip šis kažkada vos penkias institucijas jungęs kompiuterių tinklas tapo pasauliniu tinklu, kurį mes dabar vadiname internetu.
Šiandien šis pasaulinis tinklas yra apraizgęs beveik visą pasaulį. JAV, daugelyje Europos Sąjungos šalių bei kitose turtingose valstybėse jau beveik visi suaugusieji ir vaikai kasdien naudojasi internetu. Tjį panaršyti. O jeigu ne, ką gi, nenusiminkite: šiandien gera proga pradėti savo pažintį su interneto pasauliu.
Kursinio darbo tikslas: Optimizuoti kompiuterių tinklą (pagerinti jo priežiūrą, stebėjimą, pagerinti tinklo saugumą), supažindinti su Virtual Private network protokolais.
Kursinio Darbo uždaviniai:
Paleisti VPN serverį kuris administruos kompiuterinio tinklo mazgus, priskiriant kompiuterių grupei tik 1 viešą IP adresą ir panaudojant NAT (Network Address Translation).
Sukurti DHCP funkiją serveryje. Pasirupinti tinklo saugumu šifravimu, ACL sarašais.
Log bylų kurimu, kad būtų galima stebėti tinklo istoriją.
Uždrausti kaikurių bylų siuntimą iš interneto.
Paleisti bendrą ungiasienę tinklo saugumui užtikrinti.
Paleisti bendrą antivirusinę programą stebėti srautus atkeliaujančius iš interneto.
Temos aktualumas: Dabar pasauliniui tinklui iškilo problema – pritrūko IP adresų interneto mazgams, tad buvo nutarta naudoti viešus ir privačius adresus, nes Ipv4 IP adresų protokolas palaiko tik 232 adresus, šis adresų skaičius jau 2010 metais bus per mažas, kita aktuali problema yra tinklo saugumas, internete pilna žalingų objektų: virusų, "trojanų", įsilaužėlių, tad labai svarbu yra apsaugoti vidinį tinklą nuo pažeidimų ar medžiagos nutekėjimų.
Ši globalinė interneto adresų stokos problema galima sakyti jau išspresta sukūrus naują IP protokolą IPv6, kurio adresų užtektų visiems kompiuteriams ir kiekvienam gyvam padarui planetoje. Ipv6 adresą sudaro 128 bitai, oktetai atskiriami dvitaškiais oktetą sudaro 16 bitų išviso 8 oktetai. JAV vyriausybė jau 2008 birželį ketina pilnai pereiti prie Ipv6 protokolo. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInterneto kursinis darbas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis689.68 KB
Autoriuskupas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasSinickas
Švietimo institucijaPanevėžio kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word VPN tinklo projektavimas su Kerio WinRoute firewall 6.10 serveriu [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 19 puslapių 
  • Panevėžio kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Sinickas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą