Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Inžinerija>Medžiagotyra>Trumpųjų elektrinių impulsų formavimas ir jų panaudojimas medžiagotyroje

Trumpųjų elektrinių impulsų formavimas ir jų panaudojimas medžiagotyroje

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Krūvininkų kaitinimas elektriniame lauke. Telegrafinės lygtys. Atspindžio koeficientas. Bendraašis kabelis. Metodika. Trumpųjų elektrinių impulsų formavimas. Gyvsidabrinė rėlė. Trumpųjų elektrinių impulsų registravimas. Atrobavimo principas. Pagrindinė matavimo schema. Kalibravimas. Naudojami bandiniai ir jų savybės. Eksperimento rezultatai. Išvados.

Ištrauka

Siauratarpiais puslaidininkiais susidomėta XX a. pabaigoje, bet iki šiol nėra ištirtos visos jų savybės. Šios klasės puslaidininkiai stipriai skiriasi vienas nuo kito savo kristaline struktūra ir fizikinėmis savybėmis. Nagrinėjant fizikinius siauratarpių puslaidininkių parametrus viena iš pagrindinių charakteristikų yra jų elektrinis laidumas. Siauratarpiams puslaidininkiams yra būdingas didelis krūvininkų judris. Jame aptinkami elektriniai nepastovumai stipriuose elektriniuose laukuose, kurie yra svarbūs šiandieninėje optoelektronikoje ir mikroelektronikoje.
Iš siauratarpių puslaidininkių geriausiai ištirtas indžio stibidas (InSb), kuris pasižymi unikaliomis dinaminėmis netiesiškomis savybėmis. Šiame puslaidininkyje stipriuose elektriniuose laukuose buvo nustatytas neigiamas diferencinis judris, siejamas su elektronų tarpslėnine sklaida ir laidumo juostos neparaboliškumu. Be to stipriuose elektriniuose laukuose InSb stebimi ir kiti, tokie kaip karštųjų elektronų efektai, smūginė jonizacija, krūvininkų tankio netiesiškumai.
Yra sukurtos metodikos, tokios kaip trumpųjų elektrinių impulsų, mikrobangų ir kitos, leidžiančios nagrinėti siauratarpių puslaidininkių netiesines charakteristikas.
Kursinio darbo tikslai buvo: 1) Įsisavinti ir parengti trumpųjų elektrinių impulsų metodiką. 2) Ją panaudoti siauratarpio puslaidininkio, charakteristikų tyrime.


1.1 Krūvininkų kaitinimas elektriniame lauke.

Norint tirti krūvininkų parametrų priklausomybę nuo elektrinio lauko, reikia išvengti kai kurių pašalinių reiškinių. Vienas iš jų yra gardelės kaitimas, atsirandantis palyginus mažos varžos puslaidininkiuose, kada stipriame elektriniame lauke teka stipri srovė. Norint išvengti kaitimo, panaudojama impulsinė metodika, kai stiprus elektrinis laukas sukuriamas trumpais, retai pasikartojančiais impulsais. Stengiamasi impulsų trukmę ir dažnį parinkti taip, kad atskiro impulso pabaigoje vidutinis kaitimas neviršytų leistino tame eksperimente. Gardelei kaistant, puslaidininkio varža kinta ir šis procesas yra žymiai inertiškesnis už krūvininkų kaitimą.
Elektrinis laukas bandinyje sukuriamas pastovios įtampos impulsais ir, šiuo atveju, reikia pasiekti, kad nebūtų injekcijos iš kontaktų. Kol kas neįmanoma visoms medžiagoms gauti idealiai ominius kontaktus. Belieka parinkti tokį impulso ilgį, kad injekuoti krūvininkai spėtų nudreifuoti impulso metu žymiai mažesnį atstumą už bandinio ilgį. Injekcijos galima išvengti gaminant hantelių pavidalo bandinius (1 pav.). Dėl didelio kontaktų ploto sumažėja injekcijos lygis iš kontakto, o dėl to, kad blokuose laukas silpnas, injektuoti krūvininkai nespėja nudreifuoti per bloko ilgį net pakankamai ilgo impulso metu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-11-19
DalykasMedžiagotyros kursinis darbas
KategorijaInžinerija >  Medžiagotyra
TipasKursiniai darbai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis140.5 KB
AutoriusMonika
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasSubačius
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasFizikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Trumpuju elektriniu impulsu formavimas ir ju panaudojimas medziagotyroje [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 17 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Subačius
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą