Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Filosofija>Senovės filosofija>Epikūrininkai ir kinikai — individualizmo propaguotojai

Epikūrininkai ir kinikai — individualizmo propaguotojai

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Kinikas. Istorinė erdvė, kinikų filosofijos formavimasis. Kinikų filosofija ir jos individualizmas. Epikūrininkai. Istorinė erdvė, epikūrininkų filosofijos formavimasis. Epikūrininkų filosofija ir jos individualizmas. Išvados.

Ištrauka

Individualizmo, kaip tam tikros pasaulėžiūros, iškeliančios asmenį, individą aukščiau tokių bendruomeninių darinių, kaip šeima, kolektyvas, tauta, valstybė, reikšmė šiuolaikiniam žmogui itin didelė – juk net paradoksalu tampa, kaip greitai individualizmas įgauna kolektyvistinį pobūdį (to reikia visiems). Kad ir kaip bebūtų, jokiu būdu negalime paneigti individualizmo svarbos, tačiau , nepaisant jos, nejučiomis kyla aibė klausimų: ar vis dėlto šis, modernusis, žmogus suvokia, kas tai yra individualizmas plačiąja prasme? Ar tai nėra dar viena skambi klišė, kurią kiekvienas gudresnis jaučia pareigą priskirt ir sau? Ar žmogus žino, kokios yra šio reiškinio, šios savitos pasaulėžiūros ir pasaulėjautos šaknys bei ar suvokia, kad sąvoka "individualizmas" , kalbant abstrakčiau, neapsiriboja vien supratimu, jog individualizmo bruožus puikiausiai atspindi savitas apsirengimo stilius ar kitokios , iššaukiančios išvaizdos + elgesio demonstravimas? Tokie ir panašūs klausimai kyla bene kiekvienam mąstančiam žmogui , atsakymai į juos, deja, bet dažniausiai būna tokie kaip visada. Tai liudija, jog problema egzistuoja, o klausimas opus ir ne vien dėl šios temos nesuvokimo, o veikiausiai todėl, jog progresas visuomet žengia koja kojon su regresu, šiuo atveju, žmogiškuoju, klausiančiuoju, pilnatvės ieškančiuoju. Gal ir skaudi , bet tiesa – žmogiškąją prasme žengiame atgal, todėl be galo svarbu žinoti pradžių pradžias, ištakas ir stengtis bent neregresuot jų atžvilgiu. Šio referato tikslas – supažindinti su individualizmo pasaulėžiūra grįstomis kinikų bei epikūrininkų filosofijomis. Pagrindiniai šiame rašto darbe keliami uždaviniai:
Atskleisti individualizmo sampratą dviejų pirmųjų antikoje gyvavusių ir šią pasaulėžiūrą propagavusių filosofijų atžvilgiu.
Išryškinti kinikų ir epikūrininkų požiūrio į individualizmą panašumus ir skirtumus.
Sugretinti antikoje gyvavusį individualizmo suvokimą su egzistuojančiu moderniųjų laikų erdvėje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-11-13
DalykasSenovės filosofijos referatas
KategorijaFilosofija >  Senovės filosofija
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai4 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis27.71 KB
Autoriusgintare
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasA. Zykas
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
FakultetasPolitikos mokslų ir diplomatijos institutas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Epikurininkai ir kinikai -- individualizmo propaguotojai [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • A. Zykas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą