Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Konstitucinė teisė>Lietuvos politinės partijos ir partinė sistema

Lietuvos politinės partijos ir partinė sistema

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Politinių partijų sąvoka ir partinė sistema. Politinių partijų klasifikavimas ir jų funkcijos. Politinių partijų steigimo ir veiklos teisiniai pagrindai. Steigimas. Veiklos sustabdymas. Veiklos nutraukimas. Politinių partijų veiklos principai ir teisinės garantijos. Politinių partijų finansavimo tvarka ir kontrolė pagal Lietuvos Respublikos įstatymus. Finansavimo šaltiniai. Lėšos. Kontrolė. Išvados.

Ištrauka

Atkūrus nepriklausomybės aktą, prasidėjo nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo procesas, nulėmęs labai dinamišką partinės sistemos formavimąsi, teisiškai įteisintą Lietuvos Respublikos konstitucijoje, priimtoje 1992 m. bei Lietuvos Respublikos politinių partijų ir politinių organizacijų įstatyme, priimtame 1990 m., kuris buvo pakeistas 2004 m. Lietuvos Respublikos (toliau LR) politinių partijų įstatymu (toliau PPĮ). Taip prasidėjo laisvas visuomenės būrimasis į atskiras politines partijas.
Konstitutiškai Lietuvos Respublika – demokratinė valstybė, todėl demokratijos ir nepriklausomybės atkūrimas Lietuvoje atgaivino vieną fundamentaliausių šiuolaikinės demokratijos institucijų – daugiapartinę sistemą.
Šiuolaikinėse demokratijose partijos yra centrinė institucija, susiejanti tarpusavyje įvairius politinio proceso dalyvius ir užtikrinanti veiksmingą valdymą.
Iki šiol Lietuvoje nėra paskelbta išsamesnės dabartinių politinių partijų studijos, stokojama net sistemingos informacijos apie šiuolaikinių Lietuvos partijų atgimimo, jo etapus, partijų organizacinę sandarą bei politinę programą. Tuo labiau, kad Lietuvoje jurisprudencijoje politinės partijos iki šiol nesusilaukė didesnio dėmesio. Dar XIX amžiaus pradžioje M. Riomeris pažymėjo, jog "atsižvelgiant į svarbų politinių partijų vaidmenį moderniame politiniame gyvenime, galima būtų laukti gausingos literatūros šiuo klausimu. Tuo tarpu kažkodėl yra atvirkščiai . Politinių partijų problema /.../ valstybė ir viešosios teisės moksle yra apleista" .
"Daugelis pokomunistinių Vidurio ir Rytų Europos šalių laikomos konsoliduotomis demokratijomis, politinės partijos akivaizdžiai lieka silpniausia politinio proceso grandimi ir potencialia kliūtimi tolesnei demokratijos institucionalizacijai. Charakteringi partijų silpnumo požymiai šiose šalyse yra mažas partijos narių skaičius, menka partinė identifikacija, didelis rinkėjų lakumas, žemas pasitikėjimas partijomis.
Taip pat Lietuvos politinės partijos yra labai uždaros nuo visuomenės, partijų lyderiai atitrūkę nuo partijų eilinių narių, daugelio partijų nariai nežino savo atstovaujamų partijų programų, ideologijos ir siekių. Tuo išplaukia, kad Lietuvos politinių partijų ligos – uždarumas, bloga vadyba, ideologinio tapatumo suvokimo stoka. Pagal daugelį šių rodiklių Lietuvą galima laikyti tipišku partijų krizės pokomunistinėse šalyse pavyzdžiu: partijų narių skaičius (partijoms priklauso 2 % šalies gyventojų, tuo tarpu Vakarų Europos šalių vidurkis yra apie 5 proc.) tai yra vienas žemiausių pokomunistinėse šalyse, o pagal pasitikėjimą partijomis Lietuva užima vieną iš paskutinių vietų Europoje" .
Kursinio darbo tikslas ir uždaviniai– išsamiai ir visapusiškai atskleisti Lietuvos politinių partijų ir partinės sistemos sąvoką, politinių partijų klasifikavimą ir funkcijas, kartu apimant steigimą, veiklos teisines garantijas bei finansavimo tvarką. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-11-12
DalykasKonstitucinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Konstitucinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai17 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis48.88 KB
AutoriusIeva
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasA. Prunskutė
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos politines partijos ir partine sistema [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 27 puslapiai 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 2 Klasė/kursas
  • A. Prunskutė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą