Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Statistika>Aprašomoji statistika>Statistinis tyrimas: mokamos pensijos Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos (VSDFV) Joniškio rajone

Statistinis tyrimas: mokamos pensijos Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos (VSDFV) Joniškio rajone

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Mokamos pensijos VSDFV (Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos) arba Sodros Joniškio rajono skyriuje. Mokamų pensijų VSDFV (Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyb0s) Joniškio rajono skyriuje skaičius. Statistinis tyrimas: Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Joniškio rajone mokamos pensijos. Santykinių dažnių apskaičiavimas ir reikšmių analizė. Vidutinių rodiklių apskaičiavimas ir reikšmių analizė. Dinamikos eilučių rodiklių apskaičiavimas ir jų analizė. Išvados.

Ištrauka

Statistika tai ne paprastas skaičiavimas, o sistemingas ir tikslingas požymių, reiškinių ir daiktų žymėjimas skaitmenimis, atsižvelgiant į tam tikras jų ypatybes.
Trumpai statistikos esmę galima apibūdinti šitaip:
1. Statistika nėra paprastas atsitikimų, reiškinių ar kokių nors daiktų bei dalykų skaičiavimas; statistika yra masinių reiškinių kiekybinis aprašymas (žymėjimas skaitmenimis), jų grupavimas (klasifikavimas) ir apibūdinimas rodikliais, jų indikatorius.
2. Statistikai pagrindą duoda didžiųjų skaičių dėsnis, nes, tik esant dideliam tyrinėjamų reiškinių skaičiui, pasireiškia statistiniai dėsningumai ir tendencijos.
3. Statistiniai dėsningumai rodo tų veiksnių, kurie nulemia nagrinėjamų masinių reiškinių pagrindines ypatybes, įtaką.
4. Statistiniai dėsningumai įgalina daryti tikimybinius sprendimus, todėl bet kokio realaus reiškinio statistinės analizės teorijos sukūrimas neįmanomas be sąsajų su tikimybių teorija, tikimybiniais skaičiavimais.
Statistika nagrinėja ne pavienius reiškinius, o jų mases, vadinamas statistinėmis visumomis.
Yra trys pagrindiniai statistikos darbo etapai:
• Statistinis stebėjimas
• Duomenų susumavimas
• Statistinė analizė
Statistika – tai mokslas nagrinėjantis masinių, socialinių ekonominių reiškinių kiekybine pusę, neatskiriamai nuo jų kokybinės pusės. Statistika nagrinėja – domina masinės didelės apimtys.
Statistikos objektas tai masinis , socialinis ekonominis reiškinys apibrėžtas, vietos ar laiko atžvilgiu.
Statistiniai tyrimai labai praturtino socialinius mokslus, priartino juos prie technologinių ir kitų taikomųjų (agrarinių, medicinos) mokslų. Statistinio tyrimo tikslas – apibendrintų duomenų gavimas ir siekimas atskleisti tų reiškinių visumos bendrąsias savybes konkrečiomis vietos ir laiko sąlygomis.
Socialiniams mokslams statistiniai tyrimai tapo tuo, kuo yra eksperimentas fizikos ir biomedicinos mokslams.Statistikos metodas tai, metodų tyrimų būdų, bei įrankių visuma naudojama atliekant konkretų tyrimą. Statistikos metodą lemia objekto ypatybės. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-11-11
DalykasAprašomosios statistikos kursinis darbas
KategorijaStatistika >  Aprašomoji statistika
TipasKursiniai darbai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis46.3 KB
AutoriusIeva
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasRimkevičienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Statistinis tyrimas mokamos pensijos Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Joniskio rajone [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 16 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Rimkevičienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą