Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Kinijos šeimos modelių įvairovė

Kinijos šeimos modelių įvairovė

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – supažindinti su Kinijos šeimų patyrimu, kultūra, jos reikšme šeimoje, ypač ugdant ir auklėjant vaikus. Kinija ir Lietuva. Vaikų auginimas ir auklėjimas. Santuoka. Skyrybos. Laidotuvės. Išvados.

Ištrauka

"Kiekvienos šalies žmonių gyvenimas turi savitumų. Turi jų ir šeima. Vienų šalių šeimose į vaikų ugdymą, šeimos narių tarpusavio santykius, daugelį buities dalykų žiūrima vienaip, kitose – kitaip."(K.Miškinis, "Šeima pasaulio šalių kultūrose", 2006).
Šeima – savotiškas tam tikros šalies papročių, buities, santykių tarp žmonių, pokyčių įvairiuose gyvenimo srityse veidrodis; visose šalyse galima rasti panašumų į Lietuvos šeimą, bet daug kas ir skiriasi, todėl galime kitų šalių šeimų vertybes sėkmingai pritaikyti ir savo šeimai.
Kinai savo civilizaciją sukūrė maždaug prieš 4 tūkst. metų Geltonosios upės Čvangčė slėnyje. Tradicinės religijos joje yra budizmas, daoizmas, konfucionizmas. Šiandien ji – sparčiai ekonominės pažangos keliu žengianti šalis. Jau nuo XX a. 7-ojo dešimtmečio Kinijoje buvo skatinama kurti dideles šeimas, buvo mėgstama sakyti: "daugiau vaikų suteikia daugiau laimės", kai tuo tarpu Lietuvoje tuo pačiu laikotarpiu šeimos buvo gausios vien dėl to, kad padėtų ūkyje ir vaikai su laime siejami nebuvo. Vien iš šio skirtumo jau galime daryti prielaidą, kad mūsų šalies ir Kinijos kultūros skirtumai yra gana ryškūs.
Šio darbo tikslas – supažindinti su Kinijos šeimų patyrimu, kultūra, jos reikšme šeimoje, ypač ugdant ir auklėjant vaikus. Taip pat su tradicijomis, papročiais, vertybėmis ir jas palyginti su mūsų kultūrai būdingais bruožais.
Kinija – trečia didžiausia šalis pagal plotą pasaulyje, joje daugiausia gyventojų. Kinija yra suskirstyta į 22 provincijas ir 5 autonominius rajonus. Kinai pasižymėjo daugelyje sričių – išrado šilką, popierių, kompasą, seismografą, paraką, raketą, patrankas, pirmieji pradėjo spausdinti knygas. Kinijoje labai išplėtota etika, filosofija, medicina, taip pat tikslieji mokslai, poezija bei dailė. Tai labai sparčiai ekonominės pažangos keliu žengianti šalis.
Lietuva, palyginus su Kinija – labai mažytė šalis. Ji pagal savo plotą yra 120 valstybė, o gyventojų turi net 367 kartais mažiau nei Kinija. Tai vienintelė iš Baltijos šalis turinti beveik 800 metų valstybingumo tradicijas. Lietuva, kurios vardas pirmąkart buvo paminėtas beveik prieš tūkstantį metų (1009 m.), būdama Vakarų ir Rytų kultūrų sandūroje, išgyveno dramatišką valstybės nepriklausomybės ir įsitvirtinimo istoriją. Viduramžiais Lietuva buvo didžiausia Rytų Europos valstybė, kurioje klestėjo amatai ir prekyba su kitomis šalimis. Šalis yra suskirstyta į 5 regionus, tai pat 10 apskričių.
Kinija ir Lietuva – labai skirtingos valstybės. Jos skiriasi ne tik savo dydžiu ir pasiekimais, bet ir religija, šeimos politika, tradicijomis, kultūra.
Dauguma lietuvių – katalikai. Mūsų religija smerkia abortus, pasisako už šeimos gausėjimą. Kinijos religija – budizmas, daoizmas, konfucionizmas. Kadangi krikščionybė čia nėra paplitusi, tai abortai – ne nuodėmė. Juos, ne taip kaip mūsų šalyje, galima daryti, bet tik ligoninėse ir šeimos priežiūros centruose. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8
Dydis16.41 KB
Autoriusviktase
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojasdoc. dr. R. Pocevičienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasEdukologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kinijos seimos modeliu ivairove [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • doc. dr. R. Pocevičienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą