Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Prezumpcijos civilinėje teisėje

Prezumpcijos civilinėje teisėje

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Prezumpcijos pagrindai. Prezumpcijos ištakos. Prezumpcijos apibrėžimas. Prezumpcijų įtvirtinimas. Prezumpcijų struktūra. Prezumpcijų vieta tarp teisės normų. Prezumpcijų klasifikavimas. Tiesioginės ir išvestinės prezumpcijos. Prezumpcijos civilinėje teisėje. Prezumpcijų reikšmė. Išvados. Zusamenfassung.

Ištrauka

Įstatymas nereikalauja įrodinėti to, ką jis preziumuoja - lex contra id quod praesumit, probationem non recipit.
"Prezumpcijos civilinėje teisėje" šį tema manę sudomino pirmiausiai tuo, kad apie šias prezumpcijas nebuvau daug girdėjęs. Pavartęs civilinės teisės vadovėlį irgi daugiau nieko neradau ir toliau ieškant informacijos supratau kad šį tema, nors prezumpcijos yra gana plačiai naudojamos kaip baudžiamojoje taip ir civilinėje teismų praktikoje, nėra labai populiari tarp Lietuvos teisės mokslininkų. Aišku yra turbūt labiausiai žinoma prezumpcija, tai : nekaltumo prezumpcija baudžiamojoje teisėje, kuri vienintelė yra, manau labiausiai tyrinėta iš visų, tačiau tai tik viena iš daugelių. O kaip gi kitos???
Savo tolimesniame darbe nagrinėjant prezumpcijas civilinėje teisėje pabandysiu atsakyti į sekančius rūpimus klausimus:kas tai yra prezumpcija, kokie jos šaltiniai, kokie naudojimo pagrindai, kokia jos struktūra, kaip jį yra įtvirtinta įstatyme, kokias problemas kelia, ir kaip naudojama praktikoje.
Kaip jau aukščiau minėjau Lietuvos autorių literatūros sąrašas pasirodė gana trumpas todėl teko naudotis kitų šalių šaltiniais. Mano darbe man labai padėjo rusų autorės knyga - O.A.Kuznecovos knyga pavadinimu : prezumpcijos civilinėje teisėje (Пзезумции в гражданском правеж;О.А. Кузнецова; Юридический центр Пресс; ISBN 5-94201-317-9;2004), šioje knygoje autorė aptarė visas reikšmingiausias problemas susijusias su prezumpcijomis šiuolaikinėje teisėje, taip pat autorė remiasi pačiais žymiausias Rusijos mokslininkais kurie kada nors tyrinėjo prezumpcijas. Suprantama, kad minėta aukščiau knyga yra paremta ne mūsų šalies įstatymais bei praktika, todėl teko rimtai studijuoti mūsų civilinį kodeksą bei remtis teismų praktiką. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-10-17
DalykasCivilinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis28 puslapiai 
Literatūros šaltiniai23 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis56.52 KB
Autoriusjara
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasR. Birštonas
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Prezumpcijos civilineje teiseje [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 28 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • R. Birštonas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą