Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Mediacijos samprata

Mediacijos samprata

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Mediacijos samprata, modeliai ir taikymo sritis. Tarptautiniai dokumentai, aktualūs mediacijai. Užsienio šalių praktika. Didžioji Britanija. Skandinavijoje. Norvegija. Suomija. Švedija. Danija. Vokietijoje. Belgija. Prancūzija. Mediacija Lietuvos Respublikos civilinėje teisėje. Mediacija Lietuvos Respublikos baudžiamojoje teisėje ir teismų praktikoje. Išvados.

Ištrauka

Mediacijos koncepcija susijusi su aštuntojo dešimtmečio pabaigos daugelio Europos šalių tendencija, kai Jungtinėse Amerikos valstijose ir Kanadoje nusikaltimų kaltininkams pradėta taikyti ir tobulinti naujas vadinamąsias alternatyvias priemones, keičiant jomis tradicines bausmes, kurių esmė dažnai yra laisvės atėmimas. Mediacijos taikymas susijęs su atkuriamojo teisingumo vykdymo modelio koncepcija, kurio pagrindinis tikslas yra nusikaltimu padarytos žalos atlyginimas arba kompensavimas . Pagal šį modelį teismo intervencija turi patenkinti visų pirma aukos interesus (kompensacijos teisė), kaltininko interesus (teisė į teisingą, pagrįstą procesą ir užtikrinimą, kad laisvės atėmimas bus taikomas tik atsižvelgiant į visuomenės bei aukos interesus (efektyvių priemonių taikymas, užkertantis kelią visuomeninės tvarkos pažeidimams, taip pat adekvačios reakcijos į šį pažeidimą užtikrinimas, siekiant stiprinti visuomenės teisingumo jausmą). Šis modelis numato didesnį visuomenės vaidmenį teisingumo vykdymo sistemoje.
Bendriausia prasme terminas mediacija – tai konflikto sprendimo procesas, į kurį įtraukiama nešališka trečioji šalis, skatinanti ir padedanti šalims priimti savanorišką sprendimą . Europos Tarybos rekomendacijos 1–ajame str. dėl mediacijos baudžiamosiose bylose mediacija apibūdinama taip: mediacija yra procesas, kai kaltininkas ir auka savanoriškai, sprendžia savo konfliktą, kilusį dėl nusikalstamos veikos, padedamos nešališkos trečiosios šalies – mediatoriaus. Čia būtina paminėti atkuriamojo teisingumo koncepciją. Atkuriamasis teisingumas – tai bet kuris procesas, kuriame nusikaltėlis, jo auka, atskirais atvejais suinteresuoti tretieji asmenys, taip pat bendruomenė aktyviai ir savanoriškai dalyvauja bendrame konflikto, kylančios iš nusikaltimo, sureguliavime, kaip taisyklė, su tarpininko pagalba .
Mediacijos ypatumas tas, kad pirmenybė teikiama aukai, būtinybei atlyginti jai padarytą žalą bei suteikti atitinkamą pagalbą, kartu nepamirštant ir nusikaltėlio, jo atžvilgiu taikant socialinio -reabilitacinio poveikio priemones, įvairias programas, o ne valstybės pasmerkimą ir visuomenės atstūmimą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-10-15
DalykasBaudžiamosios teisės referatas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai14 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis31.55 KB
AutoriusSalomeja
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasI. Michailovič
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mediacijos samprata [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • I. Michailovič
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-3
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą