Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Libertaro, teisininko ir kriminologo kaktomuša apibrėžiant nusikaltimą ir bausmę

Libertaro, teisininko ir kriminologo kaktomuša apibrėžiant nusikaltimą ir bausmę

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įžanga. Darbe reprezentuojami 3 žiūros būdai: pozityvistinis, kriminologinis ir libertarinis. Nusikaltimo samprata. Bausmės samprata ir paskirtis. Išvados.

Ištrauka

Murray N. Rothbard – anarchokapitalistas, pripažinęs tik minimalią valstybę, pirmenybę teikęs individų teisėms ir tikėjęs, jog savanoriškas bendradarbiavimas yra pranašesnis už prievartos naudojimą. Šios, regis, paprastos ir suprantamos idėjos, rado atgarsį įvairiuose moksluose: ekonomikoje, teisėje, politinėje filosofijoje, etikoje. Šiame darbe imtasi įdomios užduoties: pažvelgti į Murray N. Rothbard idėjas iš baudžiamosios teisės ir kriminologijos pozicijų bei pateikti įžvalgų, ar panašių minčių "perkėlimas" į baudžiamąją teisę yra tik utopija, ar, vis dėlto, tai yra realu ir prasminga.
Visų pirma, norėtųsi pažymėti, jog kaip bebūtų keista, įdomu ar prieštaringa, panašių įžvalgų galime atrasti ir žymiausių kriminologų darbuose. Antai norvegų profesorius aboliucionistas N. Christie teigia, kad nusikaltimas yra konfliktas tarp kaltininko ir aukos, o valstybė bausdama nusikaltėlį daro ne ką kita kaip "nusavina" šį konfliktą. N.Christie taip pat kritikavo teisingumo vykdymo sistemą, teigdamas, kad ginčo šalims procesas tampa pernelyg sudėtingas ir varginantis; už juos kalba jų advokatai, o pagrindinis tikslas tampa laimėti bylą, o ne pasiekti taiką tarp šalių.
Ekonomikos reikšmę ir įtaką baudžiamajai teisei (ir ypatingai nusikaltimų prevencijai) pabrėžia žymiausi dabartiniai kriminologai, kuriuos (tam tikra prasme) galima būtų pavadinti libertarais. "Amerikos kriminologų asociacijos" prezidentas profesorius Chris W. Eskridge teigia, kad kovojant su terorizmu islamiškose valstybėse, svarbiausia yra užtikrinti socialines-ekonomines gyvenimo sąlygas ir tai yra kur kas reikšmingiau nei įdiegti ar, tiksliau kalbant, "primesti" demokratinę valdymo formą. Vis dėlto, tai kas tinka kovojant su terorizmu islamo šalyse, nebūtinai turėtų būti pritaikoma taikiose valstybėse.
Darbe reprezentuojami 3 žiūros būdais: pozityvistinis, kriminologinis ir libertarinis. Nusikaltimas ir bausmė nagrinėjama iš teisės pozicijų, iš kriminologinių pozicijų ir iš Murray N. Rothbard libertarinės perspektyvos. Nesiekiame pateikti "gatavą požiūrį" ir neteigiame, kad viena samprata "geresnė" ar "pranašesnė" už kitą. Tiesiog ieškome įvairių sąsajų, išmėginame įvairius diskursus ir bandome ieškoti panašumų, ar, atvirkščiai, skirtumų. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-10-15
DalykasBaudžiamosios teisės referatas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai15 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis34 KB
AutoriusSalomeja
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas5
Mokytojas/DėstytojasR. Šimašius
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Libertaro teisininko ir kriminologo kaktomusa apibreziant nusikaltima ir bausme [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 5 Klasė/kursas
  • R. Šimašius
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą