Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Vadovaujančio asmens stebėjimas ir analizė

Vadovaujančio asmens stebėjimas ir analizė

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas - aprašysiu tai, koks turi būti vadovas ir kokie būna vadovavimo stiliai (teorinė dalis) ir paanalizuosiu vienos Kaune veikiančios švaros prekėmis prekiaujančios įmonės vadovę (praktinė dalis). Vadovas ir vadovavimas. Autokratinis vadovavimo stilius. Demokratinis vadovavimo stilius. Liberalusis vadovavimo stilius. Vadovo aprašymas. 2 situacijos. Išvados. Priedai (2 psl.)

Ištrauka

Į klausimą "kas yra vadovas?" – kiekvienas turbūt atsakytume skirtingai ir savaip. Aš atsakyčiau, kad tai tam tikrų savybių turintis žmogus, kuris vadovauja kelių ar keleto asmenų grupei. Tačiau vadovauti gali anaiptol ne kiekvienas, nors visi įsivaizduoja galintys tai daryti. Kol žmogus nėra dirbęs vadovo darbo, tol ir nesupras, koks tai sudėtingas darbas, reikalaujantis tiek psichologijos, tik gilių vadybos žinių.
Šiandien visiems vadovams keliamas labai sudėtingas uždavinys – suderinti gana prieštaringus kolektyvo, atskirų darbuotojų, valstybės ir savo asmeninius interesus. Vadovas, norėdamas išspręsti šį uždavinį, turi naudoti efektyvų vadovavimo stilių bei išsikovoti autoritetą, būti lyderiu.
Organizatoriaus talentą turintis vadovas privalo formuluoti užduotis į nurodymus pavaldiniams, operatyviai priimti ir įgyvendinti sprendimus, taip pat vykdyti efektyvią pavaldinių veiklos kontrolę. Geras vadovas turi perduoti įgaliojimus ir paskirstyti atsakomybę tarp pavaldinių, kad galėtų užtikrinti bendrą veiklos efektyvumą, o vadovui liktų tik bendras vadovavimas ir veiklos kontrolė. Vadovas organizatorius turi būti nuovokus, protingas, išradingas ir ryžtingas, sugebantis prognozuoti ir įgyvendinti savo idėjas.
Darbo tikslas - aprašysiu tai, koks turi būti vadovas ir kokie būna vadovavimo stiliai (teorinė dalis) ir paanalizuosiu vienos Kaune veikiančios švaros prekėmis prekiaujančios įmonės vadovę (praktinė dalis).
Darbo metodologija - teorinę dalį atliksiu referuodama pasirinktų knygų medžiagą, o praktinę – stebėjimo būdu.
Kaip jau minėjau, atsakyti į klausimą "kas yra vadovas?"- labai sunku. Skirtingoje literatūroje terminas – vadovas - apibrėžiamas skirtingai, ši sąvoka dažnai tapatinama su lyderiavimu (verčiant anglų kalbos žodį "leadership"). Pirmiausia šios sąvokos lietuvių kalba turi skirtingą prasmę: vadovavimas remiasi formalios jėgos pozicija, turinčia įtakos žmonėms, o lyderiavimas kyla iš socialinės įtakos proceso .
Vadinasi, asmuo gali būti vadovas, lyderis arba ir vadovas, ir lyderis. Lyderis taip pat gali būti formalus – paskirtas vadovauti grupei, arba neformalus – iškilęs iš grupės narių vertinimo bei pripažinimo.
Vadovo (leader) pagrindinė funkcija – kūrybiškos idėjos ir veiklos turinys. Vadovavimas (kaip lyderiavimas) yra tada, kai valdiniai noriai laikosi vadovo nurodymų. Vadovai motyvuoja, kad pasekėjai stengtųsi siekti organizacijos tikslų. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-10-14
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai7 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis27.31 KB
AutoriusSaule
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasJ. Almonaitienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vadovaujancio asmens stebejimas ir analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • J. Almonaitienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą