Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Konstitucinė teisė>Lietuvos Respublikos (LR) Aukščiausiosios Tarybos teisinė padėtis 1990-1992 metais

Lietuvos Respublikos (LR) Aukščiausiosios Tarybos teisinė padėtis 1990-1992 metais

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Įvadas. Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos suformavimo aplinkybės (genezė). Politinė ir teisinė situacija Lietuvoje 1988-1990 metais. Rinkimai į LTSR Aukščiausiąją Tarybą 1990 metų vasario 24d. LTSR Aukščiausiosios Tarybos virsmas į Lietuvos Respublikos Aukščiausiąją Tarybą. 1990 metų Kovo 11 dienos aktas. Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos struktūros ir veiklos pagrindai. Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos struktūra. Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos deputatai. Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos frakcijos. Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Pirmininkas. Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Prezidiumas. Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos nuolatinės komisijos. Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos laikinosios komisijos. Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos veiklos pagrindai. Įstatymų leidyba. Vyriausybės sudarymas. Valstybės biudžeto tvirtinimas. Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos darbo efektyvumas. Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos įgaliojimų pabaiga. Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos ir Seimo lyginamasis aspektas. Lietuvos Respublikos (LR) Aukščiausioji Taryba ir Lietuvos Respublikos (LR) Seimas. Tautos atstovai Lietuvos Respublikos (LR) Aukščiausiojoje Taryboje ir Lietuvos Respublikos (LR) Seime. Frakcijos Lietuvos Respublikos (LR) Aukščiausiojoje Taryboje ir Lietuvos Respublikos (LR) Seime. Aukščiausiosios Tarybos Pirmininkas, Seimo Pirmininkas ir Respublikos Prezidentas. Lietuvos Respublikos (LR) Aukščiausiosios Tarybos Prezidiumas ir Respublikos Prezidentas. Lietuvos Respublikos (LR) Aukščiausiosios Tarybos nuolatinės komisijos ir Lietuvos Respublikos (LR) Seimo komitetai. Laikinosios komisijos Lietuvos Respublikos (LR) Aukščiausiojoje Taryboje ir Lietuvos Respublikos (LR) Seime. Išvados.

Ištrauka

Įvadas
"Seimas, kaip Tautos atstovybė, yra atstovaujamosios demokratijos institutas, šalies politinės sistemos šerdis, politinę sistemą konsoliduojanti ir jos stabilumą užtikrinanti institucija". Seimas formuojamas laisvų demokratinių rinkimų būdu. Šios institucijos reikšmė yra išryškinama todėl, kad Tauta tik per Seimą įgyvendina savo valią.
Lietuvos Respublikos Parlamentas 1990-1992 m. buvo Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba, kuri nuo 1996 m. oficialiu LR Seimo pasiūlymu vadinama Lietuvos Respublikos Atkuriamuoju Seimu . Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos svarba yra neabejotina. Atkuriamasis Seimas yra ta grandis, kuri jungia Lietuvos valstybės Parlamentus, veikusius 1918-1940 m. (iki 1940 m. okupacijos), ir dabartinės Lietuvos Respublikos Seimus, veikiančius nuo 1992 m. Kadangi 1944-1990 m. okupacinės valdžios sudaromos Lietuvos Tarybų Socialistinės Respublikos Aukščiausiosios Tarybos nėra Lietuvos valstybės Seimai , Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba užtikrina Lietuvos valstybės parlamentinės veiklos tęstinumą. Maža to, Tautos demokratiškai išrinkta ir jos suverenią valią reiškusi Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba atkūrė ir apgynė Lietuvos valstybės nepriklausomybę. Tik Atkuriamojo Seimo dėka Lietuvos valstybė iškilo kaip feniksas iš pelenų.
Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos tema yra labai aktuali ir svarbi, todėl susilaukė ir vis dar susilaukia nemažo įvairių teisininkų, politikų bei kitų mokslininkų dėmesio. Šią tematiką plačiai nagrinėjo tokie žymūs asmenys kaip politikas V. Landsbergis, teisininkas J. Žilys, istorikė D. Blažytė-Baužienė ir kt.
Šiame darbe taip pat yra nagrinėjamas Atkuriamasis Seimas, analizuojama jo teisinė padėtis 1990-1992 m. Pasitelkus istorinį metodą, yra pateikiamos Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos susiformavimo genezė. Taikant loginį sisteminį bei lyginamąjį metodus yra atskleidžiama Atkuriamojo Seimo reikšmė, struktūra, darbo efektyvumas bei pagrindinė veikla, kuri apima įstatymų leidybą, vyriausybės sudarymą, valstybės biudžeto patvirtinimą. Visa tai yra išryškinama analizuojant Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos stenogramas bei tokius teisės aktus, kaip Lietuvos Respublikos Laikinasis Pagrindinis įstatymas, Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Reglamentas, Lietuvos Respublikos Konstitucija ir kt. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-10-07
DalykasKonstitucinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Konstitucinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai33 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis56.5 KB
AutoriusKristina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojasprof. dr. Egidijus Šileikis
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos Respublikos (LR) Auksciausiosios Tarybos teisine padetis 1990 1992 metais [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 25 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • prof. dr. Egidijus Šileikis
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą