Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Tarptautinė teisė>Terorizmo apibrėžimas tarptautinėje teisėje

Terorizmo apibrėžimas tarptautinėje teisėje

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Terorizmo savokos apraiškos istorijoje. Terorizmo susiformavimas. Terorizmo sampratos problema. Terorizmo samprata užsienio valstybėse ir tarptautiniuose teisės aktuose. Tarptautinio terorizmo įsigalėjimas. Terorizmo suvokimas Lietuvoje. Terorizmo sampratos problema. Baudžiamasis teisinis terorizmo vertinimas. Terorizmo apibrėžimai tarptautinėje teisėje. Kova su terorizmu išsaugant žmonių teises. Terorizmo priežastys. Teroristinių veikų objektyvioji pusė — smurtas. Terorizmo tipologija. Lokalinis terorizmas. Tarptautinis terorizmas. Religinis terorizmas. Nacionalinis terorizmas. Kitos terorizmo rūšys. Valstybės remiamas terorizmas. Kairiojo ir dešiniojo sparno terorizmas. Anarchistinis terorizmas. Branduolinis terorizmas. Etninis–rasinis terorizmas. Terorizmo priežastys. Kaip 1951 metų Konvencija saugo valstybes nuo teroristų ir kitų pavojų valstybės nacionaliniam saugumui? Išvados.

Ištrauka

Šiandien terorizmui žiniasklaidos atstovai ir politikai skiria didžiulį dėmesį,nepaisant to , iki šiol nėra vieno ir visiems priimtino terorizmo apibrėžimo. Skirtingos tarptautinės organizacijos , skirtingos valstybės ir net skirtingos tos pačios valstybės institucijos vadovaujasi skirtingais terorizmo apibrėžimais, todėl neatsitiktinai šiandien egzistuoja šimtai terorizmo apibrėžimų.
Terorizmo reiškinį mokslininkai analizuoja politiniu, ekonominiu, psichologiniais požiūriais, nors vis daugiau dėmesio skiriama teisiniams teoriniams šio reiškinio ypatumams. Yra gana daug priežaščių tarptautinį terorizmą pripažinti viena svarbiausių grėsmių šiuolaikinei tarptautinei sistemai ir visuomenių saugumui. Jis kaip ir kitos politinės prievartos formos, ne tik tiesiogiai pamina individų saugumą, bet ir gali sustiprinti valstybės keliamas grėsmes individų saugumui, taip pat ir išorines grėsmes.
Šiuolaikinės demokratinės valstybės ne visais atvejais vartoja tinkamą terorizmo apibrėžimą. Tokiu atveju dar daugiau abejonių kelia demokratinių valstybių, aktyviai dalyvaujančių kovoje su terorizmu, veiksmai. Galbūt terorizmo sąvokos neapibrėžtinumu naudojamasi žmogaus teisių pažeidimams nuslėpti?
Šio darbo tikslas tikslas išanalizuoti terorizmo apraiškas, jo apibrėžimą tarptautinėje teisėje,išanalizuoti terorizmo priežastis.


Savitu pasaulinio terorizmo pirmtaku galima laikyti piratų judėjimą. Pats žodis "teroras"(pranc. la terreur) plačiai pradėtas naudoti tik po jakobinų rėžimo, gyvavusio Prancūzijoje 1793– 1794 metais. Jie pirmieji parengė baimės pavertimo valdžios priemone doktriną, kurią išplėtojo Ž.Maratas . Jis suformulavo svarbiausuą tezę, kuri išreiškia žodžio "teroro" politinę prasmę:valdžiai užkariauti ir išlaikyti būtina sukurti masinės isterijos padėtį įbaugunant visuomenę. "Teroro" sąvoka atsirado ne kaip tam tikrų grupuočių vykdomų išpuolių apibūdinimas, bet kaip tam tikra valstybės politika – teroro siautėjimas. 1793-1794 metais "teroro" sąvoka turėjo pozityvią prasmę. XIX amžiaus pabaigoje ir XX amžiaus pradžioje išpuolius prieš aukščiausio rango valdžios atstovus dažniausiai rengė anarchistai ir radikalai socialistai. XIX amžiaus pabaigoje ir XX amžiaus pradžioje Rusijoje į terorizmą buvo žiūrima kaip į vienintelę efektyvią priemonę, galinčia padėti modernizuoti visuomenę. Aktyviausia to meto teroristinė organizacija Rusijoje buvo "Narodnaja volia". Ši organizacija rengė teroro išpuolius prieš politinius veikėjus. Po II Pasaulinio karo terorizmas Afrikoje, Azijoje ir Vidurio Rytuose išplito kaip pasipriešinimo kolonijinėms jėgoms forma. XX a. ir XXI a. užfiksuota nemažai atvejų , kai valstybės netiesiogiai naudojosi teroru. Tokios valstybės remia teroristines organizacijas, siekdamos atitinkamų savo užsienio politikos tikslų. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-01-30
DalykasTarptautinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Tarptautinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis29.57 KB
AutoriusS
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
FakultetasTeisės institutas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Terorizmo apibrezimas tarptautineje teiseje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 17 puslapių 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą