Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Inžinerija>Geodezija>Melioracijos projekto GIS duomenų bazė

Melioracijos projekto GIS duomenų bazė

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Duomenų šaltiniai ir jų kokybės įvertinimas. Melgis specifikacija ir duomenų bazės struktūra. Duomenų bazės tematinių sluoksnių pildymas vektorizuojant skenuotą melioracijos projektą. Melioracijos projekto tematinių žemėlapių parengimas spausdinimui. Melioracijos projektas su sausinimo tinklu ir vandens telkiniais bei apsauginėmis zonomis. Melioracijos projekto skaitmeninis reljefo modelis su kai kuriais MELGIS tematiniais sluoksniais. Nuolydžio žemėlapis su erozijai pavojingomis vietomis. Laisvai pasirinktas tematinis žemėlapis. Laisvai pasirinktas tematinis žemėlapis.

Ištrauka

1. Duomenų šaltiniai ir jų kokybės įvertinimas

Šiam darbui naudojama keletas duomenų šaltinių. Pirmuoju šaltiniu galima įvardinti skenuotą melioracijos projektą. Nors skenuoto plano skiriamoji geba pakankama (pikselių dydis 0,25 m) tačiau matyt pirminio šaltinio (popierinio plano) kokybė buvo prasta, tad atliekant vektorizavimą, dėl blogo matomumo ir pasitaikančių klaidų šiame duomenų šaltinyje (neteisingos horizontalių ir rinktuvų numeracijos) sunku esamą informaciją tiksliai perkelti į GIS duomenų bazę. Kitas duomenų šaltinis yra orto foto nuotraukos. Jų pikselių vertė 0,5 m, ir vaizdai puikiai matomi, tačiau melioracijos sistemų vektorizavimui jas galėjome panaudoti nedaug – tik keliams ir grioviams įvesti, bei pakoreguoti kai kuriems melioracijos plane esantiems netikslumams. Taip pat jas panaudojome skenuoto melioracijos planui orientuoti LKS-94 koordinačių sistemoje.
2. Melgis specifikacija ir duomenų bazės struktūra

MelGIS specifikacija nusako melioracijos duomenų bazės kaupiamų geoduomenų modelį, kodavimą, atributų ir metaduomenų struktūrą ir skirta koordinuotai informaciją apie melioracijos įrenginius kurti, saugoti ir apkeisti. Ji yra taikomosios duomenų bazės pobūdžio. Ši specifikacija buvo sukurta naudojant tipologinį vektorinį duomenų modelį, kuris suprantamas kaip vektorinių ir lentelinių duomenų visuma.
MelGIS specifikacijos pagrindą sudaro duomenys apie melioracijos sistemose esančius įrengimus. Šių įrengimų technines charakteristikas specifikacijoje atitinka atskirų geoobjektų atributai. Atributų turinys suderintas su melioracijos projektų normatyvine ir projektine dokumentacija. Atributų skaičius specifikacijoje gaji būti keičiamas priklausomai nuo vartotojų naudojamos informacijos poreikių ir užsakovo finansinių galimybių.
Darant kursinį darbą melGIS specifikaciją mes naudojom kurdami sluoksniu ir pildydami sluoksnių lenteles. Iš melGIS specifikacijos nes naudojome informacija reikalingą sluoksnių atributų lentelėms pildyti pvz. konkrečiu atveju laukelio GKODAS savybės: ilgis 12 pozicijų, formatas – tekstinis. Ir taip besinaudojant melGIS specifikacijos informacija sukūrėme sluoksniu ir jų atributų lenteles. Geoobjekto kodą sudaro raidiniai ir skaitiniai simboliai. Dvi pirmosios kodo pozicijos visada iš raidinių simbolių. Paprastai raidiniai simboliai atspindi geoobjekto priklausomybę tam tikros temos klasei arba poklasiui.
Pirmas žingsnis duomenų bazės kūrime buvo sukurti katalogą "Kursinis" kuriame ir saugojom visus duomenis. Kadangi projekto duomenų bazę mes gavome, šią procedūrą atlikome ankstesniuose darbuose, reikalingų pildyti shape failų struktūra jau buvo sukurta ir atributinių duomenų laukai bei jų formatai taip pat. Visus reikiamus duomenis mes nusikopijavome iš Z disko reikėjo tik teisingai ir tvarkingai juos supildyti ir sutvarkyti. Tolimesnė procedūra – duomenų failų patikrinimas. Svarbiausia įsitikinti kad visi failai yra toje pačioje koordinačių sistemoje. Tam naudojome tris greta esančius meniu langelius: Turinys ( Content ), Peržiūra ( Preview ) ir Metaduomenys ( Metadata ). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-09-08
DalykasGeodezijos kursinis darbas
KategorijaInžinerija >  Geodezija
TipasKursiniai darbai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis3.51 MB
AutoriusOnutė
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasG. Vyčienė
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasVandens ūkio ir žėmėtvarkos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Melioracijos projekto GIS duomenu baze [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 13 puslapių 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 3 Klasė/kursas
  • G. Vyčienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą