Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Gėjų santuokų moralinis ir teisinis įvertinimas

Gėjų santuokų moralinis ir teisinis įvertinimas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įžanga. Darbo tikslas. Išanalizuoti tos pačios lyties asmenų santuokų pripažinimo teorines ir praktines problemas, atskleidžiant prioritetines santuokos sudarymo formas. Santuokos samprata bei reikšmė. Santuokos sudarymo sąlygos. Draudimas tuoktis tos pačios lyties asmenims. Šeima kaip valstybės ir visuomenės institucija. Žmogaus asmens lytiškumas ir homoseksualumo samprata. Tos pačios lyties asmenų santuokų pripažinimas. Išvados. Išnašos.

Ištrauka

Visuomenės santykių sistemoje šeima užima svarbią vietą. Asmens ir žmonių visuomenės gerovė glaudžiai susijusi su santuokinės ir šeimos bendruomenės klestėjimu. Šeima – pastovi moters ir vyro bendro gyvenimo sąjunga , kurios kūrimosi pagrindas yra santuoka. Teisės literatūroje, nagrinėjančioje santuokos ir šeimos santykius, beveik visada yra pateikiama santuokos sąvoka, tačiau skiriasi tik kai kurie jos esminiai arba bendrieji požymiai . Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas nurodo, kad santuoka yra įstatymų nustatyta tvarka įformintas savanoriškas vyro ir moters susitarimas sukurti šeimos teisinius santykius. Pagal šį apibrėžimą galima daryti išvadą, kad santuoka yra savanoriškas vyro ir moters susitarimas, santuoką galima sudaryti tik įvykdžius santuokos sudarymo sąlygas, santuokos tikslui įgyvendinti vyras ir moteris siekia sukurti šeimos teisinius santykius – šeimą. Galima teigti, kad santuoka yra vienas iš svarbiausių įvykių žmogaus gyvenime, nuo jos priklauso sutuoktinių ir vaikų gerovė - tai svarbi žmogaus teisė. Susituokti gali visi tie, kuriems neuždrausta teisės. Du asmenys negali susituokti kai jiems trukdo visuomeninio pobūdžio reikalavimai tenkinantys visuomenės interesus ir abstrakčiai vertinama santuokos institucija. Santuokos institutą galima apibūdinti ne vien tik kaip juridinio fakto buvimą, bet kaip ir visuomenės socialinį reiškinį, kuriam keliami tam tikri reikalavimai, ir tai nėra vien tik sutuoktinių, bet ir atitinkamos visuomenės, valstybės, tautos ir pagaliau Bažnyčios reikalas.
Valstybės ir teisės istorijoje žinomos dvi pagrindinės santuokos sudarymo formos - bažnytinė ir civilinė. Daugelio valstybių santuokos ir šeimos įstatymai reglamentuoja santuokos sudarymo sąlygas ir numato aplinkybes, kurių buvimas įtakoja santuokos, kaip juridinio fakto įregistravimo - negalimumą. Lietuvos Respublikos Konstitucijos 38 straipsnyje įtvirtinta nuostata, kad šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas, valstybė registruoja santuoką ir pripažįsta bažnyčios (konfesijų) nustatyta tvarka sudarytos santuokos registraciją .Valstybė visų pirma nurodo, kad sudarant santuoką būtų laikomasi santuokos sudarymo sąlygų, kurių laikymasis yra būtinas tam, kad vyro ir moters santuoka teisine prasme būtų pripažinta galiojanti, sukelianti įstatyme numatytas teisines pasekmes.
Nelegalizuotas tos pačios lyties asmenų sugyvenimas sukuria sudėtingų ir nevienareikšmių teorinių ir praktinių problemų, kurios turėtų būti sprendžiamos teisės aktų lygmeniu, pagrįstai derinant jų normas su nuostatomis, kuriomis siekiama unifikuoti ir harmonizuoti šeimos teisę Europoje, tokiu būdu palengvinant laisvą asmenų judėjimą joje, subalansuojant sutuoktinių ir visuomenės interesus, išlaikant lyčių lygybę, atsižvelgiant įsistatymų saugomus vaiko interesus .
Tyrimo objektas. Gėjų santuokų pripažinimas. Joms atskleisti remtasi moralės normų lygmeniu ir civilinių santykių teisinio reglamentavimo principais.
Tyrimo dalykas. Gėjų santuokų moralinis ir teisinis reglamentavimas, jų pripažinimo problemos.
Darbo tikslas. Išanalizuoti tos pačios lyties asmenų santuokų pripažinimo teorines ir praktines problemas, atskleidžiant prioritetines santuokos sudarymo formas.
Darbo uždavinys - atskleisti santuokos instituto reikšmę, šeimos teisinių santykių kūrimosi procese.
Darbo metodai. Taikant sisteminį metodą šiame darbe bus nagrinėjamas tos pačios lyties asmenų santuokos moralinis ir teisinis reglamentavimas, analizuojant santuokos sudarymo sąlygas. Lyginamuoju metodu ketinama išsiaiškinti santuokos sudarymo sąlygų reglamentavimą. Taikant istorinį metodą bus atsižvelgiama į santuokos ir šeimos instituto reguliavimą ne tik Lietuvoje, bet apibendrinant ir užsienio valstybių istorinę patirtį. Taikant loginį metodą bus pateiktos apibendrintos išvados. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-07-17
DalykasCivilinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai34 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis36.12 KB
AutoriusEdita
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasprof. S. Arlauskas
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Geju santuoku moralinis ir teisinis ivertinimas [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 21 puslapis 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • prof. S. Arlauskas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą