Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Asmenybės psichologija>H. Klauss "Drugeliai prie ligonio lovos" (2)

H. Klauss "Drugeliai prie ligonio lovos" (2)

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Heinrich Klaus knygoje bando atskleisti vertikalaus ir horizontalaus ligonio problemas. "Vertikalus" ir "horizontalus" ligonis. Kaip tapti "vertikaliu" ligoniu. Ligonis prisideda prie savo pasveikimo. "Vertikalūs" giminaičiai. Susikalbėjimas su savo organizmu, siela. Pratimai. Poveikis savo vidiniams dialogams. Pasyvus ir aktyvus atsipalaidavimas. Kvėpavimas – gyvybės eliksyras. Išorinis ligonio pasaulis. Jus prižiūrintys specialistai. Operacija: gyvenimas iki jos ir po. Keturios sveikimo fazės. Juokas. Išvados.

Ištrauka

Tiesą sakant, pasiėmiau šią knygą dėl to, kad neturėjau kitos išeities, nes nieko geriau nėjo rasti, kas man patiko. Ieškojau visai kitos knygos, bet neradęs nusprendžiau užsiimti su šia. Ir nenusivyliau.
Knygą parašė Heinrich Klaus. Jis šioje knygoje bando atskleisti vertikalaus ir horizontalaus ligonio problemas, kaip su ta liga kovoti ir kaip gydytis. Ir jam tai neblogai sekasi, kadangi jis pats buvo ligonis. Knyga vadinasi "Drugeliai prie ligonio lovos"

Rašydamas šį darbą bandysiu atskleisti:
• Kuo skiriasi "vertikalus" ir "horizontalus" ligonis.
• Kaip tapti "vertikaliu" ligoniu.
• Kaip gali pats ligonis prisidėti prie savo pasveikimo nuo bet kokios ligos, ar net išskirtiniais atvejais, nuo mirtinos.
• Susikalbėjimas su savo organizmu, siela.
• Kvėpavimas
• Kaip aplinka gali padėti prie sveikimo. Žmona, vyras, tėvai, broliai seserys ir žinoma draugai.
• Prižiūrinčiųjų specialistų įtaka
• Operacijos metu kaip elgtis ir žinoma po jos.


Kiekvienas žmogus, kokio jis butų amžiaus: vaikas, paauglys, suaugęs ar senelis sužinojęs, kad susirgo viena ar kita liga, pasijaučia neįprastai. Jie tarsi patenka į kitą pasaulį, kuris atrodo visiškai kitos negu buvo iki tol. Jis tarsi nusidažo skirtingomis spalvomis, pereina iš baltos į juodą. Kitiems atrodo, kad jis sugriuvo.
Žmogus vos suvokęs savo esamąją padėti tampa visiškai kitos. Tampa nusivylęs, pyksta ant visko ant ko tik galima ir negalima. Pradeda jausti sau gailestį, nekreipdamas į kitų žmonių esamus rūpesčius, tik stengiasi sveikųjų žmonių dėmesį atkreipti tik į save, nekreipdamas į jų kasdienines problemas. Iškelia save aukščiau visko, ir reikalauja, kad juo rūpintųsi. Kartu tas asmuo, ligonis, kuris susirgo užsidaro savyje, galvoja, kad jam bus tik blogai. Jis atsigula į lova, ir kaip sakoma, tampa "horizontaliuoju" ligoniu.
"Horizontalus" ligonis guli. Dažniausiai jis būna toks silpnas ir nusikamavęs, kad tiesiog tyso paslikas. Visa jo elgsena rodo bejėgiškumą ir priklausomybę.
"Vertikalusis" ligonis yra visiška priešingybė "horizontaliajam". Jis nors sužinojęs, kad serga, kabinasi į gyvenimą visomis jėgomis. Nėra toks priklausomas nuo kitų. Jie būna atviri su jį supančiais žmonėmis: daktarais, šeimos nariais, draugais. Jie su ligoninės personalu stengiasi susibendrauti kaip su senais pažįstamais asmenimis(taip knygos pradžioje rašė autorius). Ligonis jaučiasi pasitikintys savo jėgomis ir pokalbį su daktarai pradeda taip: "Šiaip jau pasitikėjimo savimi man netrūksta, bet kaip manot, juk atsidūręs tokioje didžiulėje įstaigoje žmogus pasijunta menkas ir nereikšmingas?!"
Vertikalus ligonis prieš operaciją stengiasi pažinti su jį ketinančiu operuoti gydytoju, susibendrauti su juo ir įgyti pasitikėjimo juo jausmą.
Taigi, "vertikalus" ligonis į ateitį žiūri optimistiškai, tikėdamas geriausiu jo sveikatai, o "horizontalusis" – atvirkščiai, į savo problemas įtraukdamas ir aplinkinius.


Vienu ryškiausiu asmeniu, kuris gali būti kiekvienam pavyzdžiu, taip mano knygos autorius – tai Normanas Kuzinsas, žinomas medicininės psichologijos knygų autorius, kuris išsigydė juoku.
Normanas susirgo imunine liga, kuria sergant tik vienas iš penkių šimtų išgyja.
Normanas iš karto paklausė: "Ką man daryti, kad tapčiau kaip tik tuo vienu ligoniu". Kiek pasvarstęs, jis nusprendė, jog efektyviausias vaistas šiai grėsmingai ligai įveikti turėtų būti humoras. Žmona pripirko jam humoristinių ir satyrinių knygų. Savo kambaryje jis įrengė aparatūrą kino filmams demonstruoti, kad bežiūrėdamas Čaplino filmus ir kitas komedijas galėtų juoktis, kol pasveiks.
Šiandien šis buvęs verslininkas jau sveikas ir skleidžia savo patirtį, leisdamas bestselerius apie psichosomatinį gydymą.
Normanas Kuzinsas – puikus mokančio išlikti – išgyventi – žmogaus pavyzdys. Tokiems žmonės būdingas šiaip jau prieštaringų būdo bruožų derinys.

Tokie mokantys išgyventi žmonės yra:
• Rimti ir kartu lengvabūdiški,
• Griežti ir kartu švelnūs,
• Logiški ir kartu intuityvūs,
• Agresyvūs ir kartu baigštūs,
• Intravertiški ir kartu ekstravertiški,
• Jų negąsdina net didžiausios pastangos, tačiau kartu jie gali būti ir tingūs. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-05-27
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis20.35 KB
AutoriusEdgaras
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasStražnickaitė
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word H. Klauss Drugeliai prie ligonio lovos (2) [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Marijampolės kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Stražnickaitė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą