Išplėstinė paieška
 
 
 

Asmenybės formavimasis

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įgimti pradai. Bendroji pažiūra į asmenybę. Humanistinės psichologijos pažiūros į asmenybę ir jos ugdymas. Intelektas ir bendrieji protiniai sugebėjimai. Paveldėjimo ir aplinkos įtaka intelektui. Socialinė aplinka. Socialinis mokymas. Tėvų įtaka. Dorinio asmenybės ugdymo šeimoje. Kultūros įstaigų įtaka. Žiniasklaidos įtaka. Bendraamžių įtaka. Bažnyčios įtaka. Ugdymas kaip ugdytojo ir ugdytinio pedagoginė sąveika. Dalinės ugdytinio veiklą apimančios ugdymo sąvokos. Dalinės ugdytojo veiklą apimančios ugdymo sąvokos. Ikimokyklinis ugdymas ir jo reikšmė žmogaus socializavimui. Mokykla kaip žmogaus socializavimo institucija. Demokratinė mokykla privalo sudaryti visiems mokiniams vienodas galimybes.

Ištrauka

Šio darbo objektas yra žmogus, o tiksliau, besiformuojantis asmuo, darbe bus išnagrinėti veiksniai, turintys įtakos šiam formavimuisi ir detaliau aptarta, kokią konkrečiai įtaką besiformuojančiai asmenybei turi jos įgimti pradai, socialinė aplinka ir ugdymas, taip pat bus nustatyta, kaip turi būti auklėjamas ir lavinamas vaikas, kad susiformuotų išsilavinusi, protinga asmenybė, turinti savo nuomonę ir suprantanti, kas yra moralinės vertybės.

Asmenybės formavimasis yra ilgas ir sudėtingas procesas. Dėsningas, negrįžtamas ir kryptingas kitimo procesas. Ugdymas, turėtų būti suprantamas kaip asmenybę kuriantis žmonių bendravimas, sąveikaujant su aplinka bei žmonijos kultūros vertybėmis ugdymas – kryptingas, permanentinis, t.y. trunkantis visą žmogaus gyvenimą, procesas. Taip pat ir pastangos adaptuotis į supančių žmonių bendriją. Adaptavimas reiškiasi tuo, kad žmogus, gyvendamas grupėje, visuomenėje, įsisavina grupės, visuomenės patirtį, papročius, kalbą ir kt., t.y. perima žmonijos sukurtą kultūrą ir tampa pilnavertis tos visuomenės narys.


"Mes, suaugę ir vaikai, esame žmonės – labai sudėtingos būtybės, apibūdinamos individo, asmens ir asmenybės sąvokomis. Individas – atskira būtybė, atskirta nuo kitų būtybių laiko ir erdvės atžvilgiu, iš kurių išsiskirianti kokybinėmis striktūros ir elgesio ypatybėmis. Tai savitas įgimtų ir įgytų savybių derinys. Protingas individas – asmuo, metafiziniu požiūriu – žmogiškosios būtybės pagrindas, visų galių nešėjas. Asmuo junta, galvoja, išgyvena, turi kūną, protą valią ir jausmus, tačiau nesutampa nei su savo kūnu, nei su jausmais. Asmuo visada tapatus sau.
Asmenybė (persona) – asmens ypatybės, kurias jis įgyja gyvendamas, pastovi jų sistema, nusakanti asmens vietą žmonių bendrijoje. Asmuo tampa asmenybe, kai jis aktyviai veikia ir reiškiasi kaip visybė, jungianti aplinkos pažinimą su išgyvenimais. Asmenybei būdinga aktyvumas (pastangos veikti plačiau, negu to reikalauja situacija ir veikiančiojo padėtis), kryptingumas (pastovi vyraujančių poreikių, tikslų, motyvų, mokymų, interesų, problemų ir įsitikinimų sistema), giluminiai prasminiai procesai, per kuriuos išsikristalizuoja žmogaus sąmoningas santykis su tikrove ir kt.
Asmenybės tapsmo galimybės – tai asmenybės tapsmo potenciniai pradmenys: fizinė sveikata. Psichiniai procesai ir psichinės savybės" (G. Butkienė, A. Kepalaitė, 1996).

Ką tik gimęs vaikas dar yra individas, bet raidos metu, įgydamas naujų žinių, patirties, pažindamas aplinką, savo jausmus ir randant savo vietą visuomenėje, jis pamažu tampa asmeniu, o vėliau ir asmenybe. Asmenybė tai yra žmogus ir jo santykis su tikrove (kitais žmonėmis, daiktais ir visa gamta). Šis santykis tai žmogaus veikla, požiūriai. Santykis su tikrove priklauso nuo asmenybės požiūrio į tikrovę, jos reiškinius, jų supratimo ir vertinimo. Per asmenybės veiklą pasireiškia santykis su tikrove, o pati veikla priklauso nuo asmenybės sugebėjimų. Taip pat ir socialinė aplinka turi didelę įtaką asmenybės santykiui su tikrove. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis23.79 KB
AutoriusDita
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasUrbonavičienė
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Asmenybes formavimasis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Marijampolės kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Urbonavičienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą