Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Prekybos agento veiklos reguliavimas civiliniame kodekse

Prekybos agento veiklos reguliavimas civiliniame kodekse

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Tikslas. Parodyti kaip Civiliniame kodekse yra reguliuojama prekybos agento veikla. Prekybos agento sąvoka. Prekybos agento požymiai. Prekybos agento atsakomybė. Prekybos agento pareigos. Atstovaujamojo pareigos. Prekybos agento teisės. Prekybos agento ir atstovaujamojo tarpusavio sutartis. Konkurencijos draudimas. Prekybos agento atlyginimas. Išvados. Praktinė užduotis. Atsakymai. Išnašos.

Ištrauka

Šiandien ši tema aktuali kaip niekad daugeliui ir jaunų, ir vyresnio amžiaus žmonių, nes remiantis naujausiais darbo biržos duomenimis būtent prekybos (agentų, vadybininkų, konsultantų) specialybės darbuotojų dabar labiausiai trūksta Lietuvos darbo rinkoje, o taip pat tai yra viena geriausiai šiuo metu apmokamų darbo jėgų. Šie faktai ir dar tai, kad ši tema yra taip glaudžiai susijusi su mūsų dabartine specialybe, verčia mus tiksliai žinoti kaip prekybos agento veikla yra reguliuojama LR Civiliniame kodekse. Prekybos agentas tiksliai žinodamas savo teises, prievoles, atsakomybę ir kitus faktus gali tikėtis sėkmingai dirbti šioje paklausioje darbo rinkos specialybėje. Prekybos agentas žinodamas kas jam draudžiama ir kas leidžiama, išvengs didelių finansinių nuostolių ir turės realią galimybę gauti nemenkas pajamas. Kadangi istatymų nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės, šios srities darbuotojas turi juos gerai išmanyti jei nori turėti gerą vardą darbo rinkoje ir nepatirti finansinių nuostolių.
Tikslas. Parodyti kaip Civiliniame kodekse yra reguliuojama prekybos agento veikla.
Hipotezė. Nežinodamas jam taikomų istatymų prekybos agentas ir pats to nenorėdamas gali juos pažeisti ir būti patrauktas atsakomybėn.
Tyrimo metodas. Literatūros šaltinių analizė.
Pagal Civilinio kodekso 2.152 straipsnį prekybos agentas apibrėžiamas kaip nepriklausomas asmuo, kurio pagrindinė ūkinė veikla – nuolat už atlyginimą tarpininkauti atstovaujamajam sudarant sutartis ir sudaryti sutartis savo ar atstovaujamojo vardu ir atstovaujamojo sąskaita bei dėl jo interesų . To paties straipsnio 2 dalyje nustatyta, kad atstovaujamasis ir atstovas gali tarpusavyje nustatyti tik tokias konkurenciją ribojančias sąlygas, kurių nedraudžia konkurencijos teisės normos . Civilinės teisės ir konkurencijos teisės normų sąveika atsispindi analizuojant civilinės teisės reglamentuojamą atstovavimo institutą, o konkrečiai, susitarimą dėl prekybos agento teikiamų paslaugų. Pagal konkurencijos teisę sutartis su prekybos agentu yra priskirtina vertikaliųjų susitarimų rūšiai, t. y. susitarimams, kurių šalys veikia skirtingu prekės gamybos ar platinimo lygmeniu, ir gali būti pripažįstama kaip konkurenciją ribojantis susitarimas, jei numato Lietuvos Respublikos konkurencijos įstatymo 5 straipsnyje nustatytus draudimus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-04-15
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis21.36 KB
AutoriusArtūras
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasS. Mingailienė
Švietimo institucijaVilniaus verslo kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Prekybos agento veiklos reguliavimas civiliniame kodekse [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Vilniaus verslo kolegija / 2 Klasė/kursas
  • S. Mingailienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą