Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Grupės ieškinio Lietuvos civiliniame procese problematika

Grupės ieškinio Lietuvos civiliniame procese problematika

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Grupės ieškinio samprata. Grupės ieškinio reikšmė viešojo intereso gynyboje. Grupės ieškinių suderinamumas su civilinio proceso modeliais. Grupės ieškinio reglamentavimas Lietuvos civilinio proceso teisėje. Išvados. Išnašos.

Ištrauka

Vykstantys visuomeninio gyvenimo procesai, kaip greitas pramonės vystymasis ir su tuo susijusios ekologinės problemos, integraciniai procesai, mokslo progresas ir panašiai, daro įtaką ir viešojo intereso, kaip valstybės pripažinto ir teisės ginamo visuomeninio intereso, išplitimui. Tad esant tokioms sąlygoms, poreikis ginti grupės teises ir viešuosius interesus teisminės gynybos priemonėmis tampa vis labiau suvokiama socialine realija.
Iki naujojo Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau CPK) įsigaliojimo, 2003 m. sausio 1 d., teisė ginti viešąjį interesą buvo suteikta specialiam valstybės pareigūnui – prokurorui, visuomeninėms organizacijoms bei specializuotoms tam įgaliojimus turinčioms valstybės institucijoms. Naujajame CPK įtvirtintas visiškai naujas Lietuvos tesinei sistemai teisės institutas – grupės ieškinis, kuriuo suteikta teisė ginti viešąjį interesą ir privačiam asmeniui (kuris yra tam tikros grupės narys) ar tokių asmenų grupei. Šio institututo įteisinimas laikytinas gera parama užtikrinant viešojo inetereso teisminės gynybos prieinamumą ir efektyvumą civiliniame procese, nes esant tokiai viešojo inetreso įvairovei valstybės institucija ar prokuroras nepajėgia aprėpti visų problemų, o kartais – jų net negali žinoti. Tačiau praktikoje ir šiandien grupės ieškinio taikymas išlieka problematiškas – nuo LR CPK įsigaliojimo pradžios, teismų praktikoje dar nebuvo pareikštas nė vienas grupės ieškinys.
Šio darbo tyrimo objektas – grupės ieškinys ir šio instituto problemos Lietuvos civiliniame procese. Tam, kad kuo tiksliau atskleisti teorines bei praktines problemas, susijusias su grupės ieškinio institutu ir jo įgyvendinimo galimybe Lietuvos civiliniame procese, remiantis pagrindiniais nacionaliniais teisės aktais, taip pat civilinės ir civilinio proceso teisės specialistų moksliniais darbais, lyginamuoju bei loginiu-teisiniu metodu bus bandoma aptarti šiuos klausimus:
• grupės ieškinio sampratą;
• šio instituto reikšmę viešojo intereso gynyboje;
• grupės ieškinio suderinamumą su civilinio proceso modeliais;
• grupės ieškinio reglamentavimą Lietuvos civilinio proceso teisėje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-04-24
DalykasCivilinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai25 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis42.4 KB
Autoriusloreta
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasSimaitis
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Grupes ieskinio Lietuvos civiliniame procese problematika [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 19 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Simaitis
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą