Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Valstybės garantuojama teisinė pagalba baudžiamajame procese

Valstybės garantuojama teisinė pagalba baudžiamajame procese

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Valstybės garantuojama teisinė pagalba. Pirminė teisinė pagalba jos teikimas. Antrinė teisinė pagalba jos teikimas. Teisinė pagalba baudžiamajame procese. Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos ypatumai baudžiamosiose bylose. Gynyba baudžiamajame procese. Išvados.

Ištrauka

LR Konstitucijos 31 straipsnis:
"Asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.
Asmuo, kaltinamas padaręs nusikaltimą, turi teisę, kad jo bylą viešai ir teisingai išnagrinėtų nepriklausomas ir bešališkas teismas.
Draudžiama versti duoti parodymus prieš save, savo šeimos narius ar artimus giminaičius.
Bausmė gali būti skiriama ar taikoma tik remiantis įstatymu.
Niekas negali būti baudžiamas už tą patį nusikaltimą antrą kartą.
Asmeniui, kuris įtariamas padaręs nusikaltimą, ir kaltinamajam nuo jų sulaikymo arba pirmosios apklausos momento garantuojama teisė į gynybą, taip pat teisė turėti advokatą."
Gynyba – tai subjektyvi asmens teisė gintis nuo įtarimo, kad jis yra padaręs nusikaltimą, ar nuo pareikšto kaltinimo. Ši teisė gali pasireikšti: visiškai ar iš dalies neigiant kaltinimą; ginčijant atskirus kaltinimo punktus; pateikiant įrodymus, švelninančius atsakomybę; siekiant išvengti neteisėto ar per daug griežto nuosprendžio ir pan. Šios teisės svarbą patvirtina ir tai, kaip plačiai ji atskleidžiama ir su atitinkamų garantijų sistema įtvirtinama pamatiniuose žmogaus teisių ir laisvių gynybai skirtuose tarptautiniuose dokumentuose. Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos 11 straipsnio 2 dalyje nustatyta, kad asmeniui, kurio baudžiamoji byla nagrinėjama teisme, turi būti sudarytos visos būtinos garantijos. Tarptautiniame pilietinių ir politinių teisių pakte nurodyta, kad kiekvienas asmuo, kaltinamas nusikaltimo padarymu, turi teisę visiškos lygybės sąlygomis į tokias garantijas: turėti pakankamai laiko ir galimybių pasirengti savo gynybai ir susisiekti su savo pasirinktu gynėju; stoti prieš teismą ir gintis pats arba per savo pasirinktą gynėją, o jei jis neturi gynėjo, jam turi būti išaiškinta tokia teisė; visuomet, kai teisingumo interesai to reikalauja, turėti paskirtą jam gynėją nemokamai, jei jis neturi pakankamai lėšų tam gynėjui atsilyginti; apklausti kaltinamojo liudytojus arba turėti teisę, kad tie liudytojai būtų apklausti, taip pat kad gynybos liudytojai būtų iškviesti ir apklausti tokiomis pat sąlygomis, kokios taikomos kaltinimo liudytojams. Analogiško turinio ir paskirties nuostatos išdėstytos ir Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos 6 straipsnio 3 dalies b, c ir d punktuose. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-04-03
DalykasBaudžiamosios teisės referatas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis20.42 KB
AutoriusDainius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasI. Zvezdinienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valstybes garantuojama teisine pagalba baudziamajame procese [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Kauno kolegija / 2 Klasė/kursas
  • I. Zvezdinienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą