Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Savininko nuosavybės teisių gynimas

Savininko nuosavybės teisių gynimas

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Dėstomoji dalis. Savininko teisių gynimas ir garantija. Vindikacinis reiškinys. Negatorinis reiškinys. Praktinė dalis. Išvados. Priedas (1).

Ištrauka

Savarankiško darbo tikslas – išsiaiškinti kaip ir kokiomis priemonėmis Lietuvos Respublikoje yra saugomos savininkų teisės.
Uždaviniai:

1. Trumpai aptarti pasirinktos temos teorinius aspektus;
2. Išsiaiškinti kokie įstatymai gina savininkų teises;
3. Išsamiai išnagrinėti teisinę situaciją;
4. Pateikti praktinius aspektus;
5. Sukurti išsamią teisinę situaciją;
6. Padaryti išvadas.
Šią temą pasirinkome todėl, kad Lietuvoje jau nuo seno yra susiduriama su problemomis ginant savininkų nuosavybės teises. Tai yra labai aktuali tema ir dabartiniu metu. Manome, kad ši tema yra gana įdomi ir plati.
Rašant šį darbą naudojomės labai įvairia literatūra: Lietuvos Respublikos Civiliniu kodeksu, Lietuvos Respublikos Konstitucija, specialiąją literatūra, Norminiais teisės aktais, internetinėmis svetainėmis.


Nuosavybės santykiai sudaro valstybinės ekonominės sistemos pagrindą, todėl šie santykiai yra pagrindinis civilio teisinio reglamentavimo objektas. Jų teisinio reglamentavimo metodas ir principai nulemia daugelio kitų civilinės teisės institutų pobūdį bei specifiką.
Aut. Doc. dr. Vytautas Pakalniškis
Nuosavybės mokslinė sąvoka vartojama dviem prasmėmis: ekonomine ir teisine.
Nuosavybė ekonomine prasme suprantama kaip ekonominiai santykiai, atsiradę dėl daiktų valdymo, naudojimo ir jais disponavimo. Ši sąvoka teisine prasme suprantama kaip šių teisinių santykių regulaivimas teisės normomis. Kartu nuosavybės teisė gali būti suprantama kaip objektinė ir subjektinė teisė. Objektinė teisė – tai bendrų teisės normų sistemos, kurios nesusietos su konkrečiais nuosavybę turinčiais asmenimis (nuosavybės teisės subjektais) ir nenustato konkrečiai šių nuosavybės teisės objektų. Be objektinės nuosavybės teisės, yra subjektinė nuosavybės teisė, kuri nustato konkrečius asmenis (nuosavybės teisės subjektus) ir jiems priklausančius daiktus bei jų teises ir pareigas.
Nuosavybė teisine prasme – visuma teisės normų, kurios įtvirtina ir gina tam tikrų daiktų priklausomybę tam tikram asmeniui arba keliems asmenims ir nustato jiems galimybę tuos daiktus valdyti, naudotis ir jais disponuoti.
Nuosavybės teisė yra besikeičianti istorinė kategorija. Jos turinys keičiasi nepriklausomai nuo ekonominių nuosavybės santykių turinio pasikeitimų. Tačiau nuosavybė ekonomine prasme yra kiekvienoje visuomenėje, o nuosavybė steisė turi istorinėį, pereinamąjį charakterį.
Nuosavybės teisė subjektine prasme yra asmens arba keleto asmenų teisė jiems priklausančius daiktus valdyti, naudoti ar jais disponuoti.
Nuosavybės teisinių santykių pagrindą sudaro ekonominiai nuosavybės santykiai.
Nuosavybės santykių ypatumas yra tas, kad šie santykiai yra absoliutiniai, t. y. šiuose santykiuose nuosavybės teisę turintys asmenys (savininkai) turi teisę jiems priklausančius daiktus valdyti, naudoti ar jais disponuoti, o kiti asmenys (fiziniai, juridiniai) privalo nekliudyti, netrukdyti savininkui šias teises įgyvendinti.
Nuosavybės santykius reguliuoja:
1. LR konstitucijos 23, 46, 47, 128 straipsniai, kurie nustato bendruosius nuosavybės teisės nuostatus;
2. LR civilinis kodeksas kurio atskiras institutas yra nuosavybės teisė;
3. atskiri įstatymai.
Nuosavybės teisės sudėtį sudaro trys savininko teisės: jam priklausančių objektų valdymas, naudojimas ir jais disponavimas.
Valdymas suprantamas kaip faktiškas daiktinis viešpatavimas, daikto turėjimas.
Naudojimas reiškia daikto naudingų savybių panaudojimą ir pajamų gavimą.
Disponavimas – tai teisės normų nustatyta galimybė savininko nuožiūra nustatyti daikto teisinę padėtį, jo teisinį likimą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-04-02
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis23.37 KB
Autoriusxpxpxpx
Viso autoriaus darbų10 darbų
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojaslekt. Aušrelė Masandukaitė
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Savininko nuosavybes teisiu gynimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • lekt. Aušrelė Masandukaitė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą