Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Inžinerija>Geodezija>Žemės paviršiaus plotų niveliavimas

Žemės paviršiaus plotų niveliavimas

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Žemės paviršiaus plotų niveliavimas. Plotų niveliavimo sąvoka ir būdai. Geometrinis niveliavimas. Geometrinio niveliavimo principai. Aikštelės nužymėjimas. Aikštelės niveliavimas. Ploto niveliavimo žurnalo skaičiavimas. Stočių kontrolė. Puslapio kontrolė. Vertikalinė nuotrauka. Projektinės altitudės ir darbo aukščių skaičiavimas. Nulinių žemės darbų taškų atstumų skaičiavimas. Horizontalių brėžimo būdai. Žemės darbų tūrio skaičiavimas. Licenzijų rūšys ir jų išdavimo sąlygos, pakartotinis licenzijos išdavimas. Licenzijos forma. Išduodamų licenzijų registravimas. Išvados. Priedai (3).

Ištrauka

Geodezija yra žemės matavimo mokslas. Jis reikalingas tiek žemės formai bei didumui nustatyti, tiek ir planams bei žemėlapiams sudaryti. Geodezija, kartais dar vadinama topografija arba topometrija yra glaudžiai susieta su matematika, fizika, astronomija ir kiek mažiau su kitais mokslais.
Turint geodezinių matavimų duomenis, sudaromi planai, žemėlapiai ir profiliai. Kai krašte pradedama vykdyti melioracija, žemėtvarka, geologiniai tyrimai, kelių tiesimas, miestų planavimas ir įvairių pramonės objektų statyba, pirmiausia reikia geodezinių matavimų.
Reljefą sudaro įvairūs žemės paviršiaus nelygumai – iškilimai ir įdubimai. Norint reljefą pavaizduoti plane, reikia mokėti pažinti reljefą vietovėje ir mokėti niveliuoti. Niveliavimas tai žemės paviršiaus taškų aukščių skirtumų matavimas. Aukščių skirtumus galima matuoti įvairiais metodais ir įvairių konstrukcijų prietaisais. Niveliavimo metodai ir prietaisai parenkami pagal niveliavimo tikslumą, vietovės sąlygas, darbams skirtą laiką bei kitas aplinkybes.
Niveliavimo tikslumas parenkamas priklausomai nuo poreikio. Vienokiu tikslumu niveliuojama sudarant topografinius planus bei žemėlapius, įvairius profilius, kitokiu – kai reikia paženklinti ir montuoti statinius, jų konstrukcijas, stebėti pastatų ir inžinerinių įrenginių vertikaliausias deformacijas. Dar galima atvaizduoti: pievas, miškus, upes, kelius, kalnus, daubas, šlaitus, ir kitus nelygumus.
Uždaviniai:
1. Išanalizuoti informacijos šaltinius.
2. Apskaičiuoti projektinę altitudę, darbų aukščius, nulinių žemės darbų altitudes ir darbų tūrius.
3. Nubraižyti aikštelės topografinį planą ir žemės darbų kartogramą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-04-01
DalykasGeodezijos kursinis darbas
KategorijaInžinerija >  Geodezija
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis58.18 KB
Autoriusvika
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasMarina Skrupskiene
Švietimo institucijaŽemaitijos kolegija
FakultetasRietavo Technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Zemes pavirsiaus plotu niveliavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 18 puslapių 
  • Žemaitijos kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Marina Skrupskiene
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą