Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Religija>Islamas>Islamas ir islamizmas: praeitis ir dabartis

Islamas ir islamizmas: praeitis ir dabartis

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Islamas. Istorijos laikotarpiai. Mahometas – islamo įkūrėjas. Mahometo palikimas: Medinos modelis. Šventoji knyga. Penkios islamo prievolės. Islamo įstatymai. Civilinė teisė. Islamas ir valdžia. Vienovė ir skirtingumai. Islamizmas. Vahabizmas ir sūfizmas. Fundamentalizmas. Islamo dabartis ir ateitis. Išvados.

Ištrauka

Islamas – jauniausia, viena didžiausių monoteistinių religijų šalia judaizmo ir krikščionybės. Patys musulmonai tiki, kad islamas yra tikrosios žmonijos religijos sklaidos per visą jos istoriją rezultatas. Ką Dievas įkvėpė Abraomui, Mozei, Jėzui, skleidė per Mahometą… Suprasti islamą nėra lengva. Gal todėl kalbant apie jo doktriną, jo išpažinėjų veiklą vyrauja tokia didelė nuomonių įvairovė. Pastaruoju metu kai kuriuose Vakarų kraštuose pastebimas ( visų pirma – žiniasklaidoje ) nenoras nuoširdžiai įsiklausyti į kitą bei sąmoningas siekimas parodyti tik vieną šio reiškinio pusę. Nė viena religija šiuolaikinkiame pasaulyje nėra tokia bauginanti ir taip neteisingai suprantama kaip islamas. Populiarioje Vakarų vaizduotėje ji dažnai iškyla kaip tikėjimas, remiantis autoritarinę valdžią, moterų priespaudą, pilietinį karą ir terorizmą. Tačiau tai tik stereotipas. Juk galima įrodyti, jog socialinis teisingumas ir užuojautos idėjos visuomet buvo neatskiriamos islamo pasaulėvaizdžio dalys.
Islamas gali atrodyti egzotiška arba netgi kraštutiumų religija šiuolaikiniame pasaulyje. Gali būti, kad tai yra dėl to, kad mūsų laikais Vakaruose religija neužima pagrindinės vietos kasdieniniame gyvenime, tačiau Musulmonų pasaulėžiūroje religija visada buvo svarbiausioje vietoje, ir jiems nėra skirtumo tarp pasaulietiškų ir šventų dalykų. Musulmonams visi gyvenimo aspektai – dvasiniai ir materialiniai, valstybė ir religija – yra susiję tarpusavyje, nes viskas priklauso Alachui ir vien tik Alachui. Islamas duoda aiškiai apibrėžtus nurodymus visiems žmonėms, kuriė jie turi laikytis visose gyvenimo srityse: asmeniniame, visuomeniniame, moraliniame, vyriausybiniame, politiniame, ekonominiame, dvasiniame ir t.t. gyvenime. Todėl musulmonai įsitikinę, kad Dieviškojo Įstatymo Šariato reikia labia rimtai laikytis, o dėl šios priežasties religiniai dalykai tebėra tokie svarbūs.
TYRIMO OBJEKTAS – islamas, jo politinė doktrina.
DARBO TIKSLAS – atskleisti vienos iš didžiausių pasaulio religijos esmę, taip pat politinės doktrinos esmę, pagrindinius principus ir vaidmenį visuomenės gyvenime.
UŽDAVINIAI :
1. Apžvelgti islamo socialinį, istorinį, kultūrinį kontekstą.
2. Patyrinėti islamo idėjų hierarchiją.
3. Paanalizuoti islamo teisę, valstybę.
4. Panagrinėti islamizmą.
5. Aptarti islamo ateitį.
METODAI: mokslinės, metodinės literaturos analizės. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-03-18
DalykasIslamo kursinis darbas
KategorijaReligija >  Islamas
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis38.31 KB
Autoriusaiste
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasSenkus
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Islamas ir islamizmas praeitis ir dabartis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 19 puslapių 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Senkus
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą