Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Komandų tipai ir stadijos komandų formavime. Komandai būdingi bruožai

Komandų tipai ir stadijos komandų formavime. Komandai būdingi bruožai

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas yra atlikti apklausą apie komandas bei tam tikras jų funkcijas, bruožus. Teorinė dalis. Komanda. Komandų tipai. Komandų formavimo stadijos. Komandai būdingi bruožai. Praktinė dalis. Anketa "Komanda". Apklausos rezultatai. Hipotezės. Išvados. Darbas iliustruotas grafikais.

Ištrauka

Mano darbo tikslas yra atlikti apklausą apie komandas bei tam tikras jų funkcijas, bruožus.
Tikslui pasiekti turėsiu sudaryti anketą bei atlikti apklausą. Įdomu bus sužinoti ką būtent mano apklaustieji žmonės apie komandas, ką jie apie jas žino, ar yra pakankamai informuoti. Bus įdomu gautą informaciją palyginti su teorija.
Taip pat vienas mano šio darbo uždavinių yra išsikelti hipotezes ir atlikus apklausą bei, žinoma, suvedus visus rezultatus, padaryti išvadas, hipotezes arba palikti, arba paneigti.
Komandomis yra vadinamos aukštesnį darbo lygį pasiekusios darbo grupės. Darbo grupe laikomas tam tikras žmonių skaičius, vienijamas bendrų požymių ar bendros veiklos. Kiekviena komanda būtinai yra grupė, tačiau ne kiekviena grupė- komanda.
Platesnis ir tikslesnis komandos apibrėžimas- tai kartu dirbančių asmenų grupė, kurioje visų asmenų buvimas yra būtinas bendram tikslui įgyvendinti ir kiekvieno grupės nario individualiems poreikiams patenkinti.
Trumpesnis ir glaustesnis apibrėžimas: Komanda- tai du ar daugiau žmonių, kurie tarpusavyje yra susiję ir daro vienas kitam įtaką, siekdami bendro tikslo.
Dažniausiai pasitaiko dviejų tipų komandos:
Formalios;
Neformalios.
Taip pat galime rasti komandų, kurios turi bruožų, būdingų abiems tipams. Plačiau apibūdinsiu šiuos tipus.
Formalios komandos yra sukuriamos sąmoningai, tam tikroms užduotims, kurios padėtų siekti tam tikrų organizacijos tikslų, atlikti. Šias komandas sukuria vadovai.
Formalios komandos yra skirstomos į:
Komandavimo komandos;
Komitetas;
Projekto komandos;
Kokybės būrelis.
Trumpai apibūdinsiu kiekvieną jų.
Komandavimo komanda- tai pati populiariausia formali komandos grupė. Šią grupę sudaro vadovas ir darbuotojai, kurie atsiskaito tam vadovui. Tam tikrose organizacijose yra keičiami pareigybių vardai.
Komitetas- tai formalios komandos grupė, kuri yra ilgalaikė ir sprendžia problemas, kurios kartojasi, priima sprendimus.
Projekto komanda- tai laikina formalios komandos grupė, kartais ji dar vadinama "užduoties" pajėgomis. Ji sukuriama tam, kad išspręstų tam tikrą problemą, o ją išsprendus- išformuojamos.
Kokybės būrelis- tai darbo grupė, susitinkanti aptarti būdus, kaip gerinti kokybę bei spręsti gamybos problemas. Ši komanda aptaria problemas, išsiaiškina priežastis, tariasi dėl sprendimų ir juos suranda. Komanda pateikia pasiūlymus organizacijos vadovybei ir personalui. Būrelių veikla greitai atsiperka. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis106.05 KB
AutoriusAiste
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Komandu tipai ir stadijos komandu formavime. Komandai budingi bruozai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 24 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą