Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Asmenybės psichologija>Mano psichologinė charakteristika

Mano psichologinė charakteristika

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Vėžiai svajokliai. Aš – meniškos sielos žmogus. Santykiai su aplinkiniais. Kas tai yra "Įlysti į kito kailį?". Vienas iš laimės šaltinių – šeima. Darbas mano gyvenime. Ką man reiškia spalvos? Aš – "Optimistas!!!". Išvados.

Ištrauka

Begalinė yra ta paslaptis, kurios vardas – žmogus, lygiai taip pat, kaip ta paslaptis, kurios vardas – pasaulis (pagal K.Kastanedą).
Žmogus – viena iš didžiausių gyvenimo paslapčių. Jis toks protingas, gabus ir sumanus, kad išranda keisčiausias mašinas, nukeliauja į Mėnulį, išranda begalę vaistų nuo pavojingų ligų. Bet kartu jis gali stebinti visus aplinkinius savo bukumu, principais ir charakteriu. Kiekvienas iš mūsų – individualybės. Su savais charakteriais, išgyvenimais, istorija, mąstymu, gabumais ir polinkiais.
Įvairiausių testų pagalba, atsižvelgiant į aplinkinių žmonių, draugų nuomonę, pasitelkiant į pagalbą įvairiapusiškiausią literatūrą, galima pabadyti sudaryti asmenybės charakteristiką.
Rašyti apie save yra pakankamai sunku ir kartu įdomu. Išgirdus įvairias draugų nuomones apie mane, mano elgseną verčia stipriai susimąstyti. Kartais atrodo, kad tiesiog gyveni ir nieko nepastebi aplinkui arba tau atrodo, kad kiti turėtų nieko nepastebėti... Vienas iš dalykų, kurie tikrai mane nustebino draugų pasakojimuose, tai, kad jie mane apibūdino tikrai daug geriau, nei kad aš pati būčiau apie save pasakius. Juolab, kad "apklausiau" tikrai ne vieną ir ne du draugus ir ne iš vieno žmonių rato. Vienos iš svarbiausių man nuomonių yra mano mamos, sesės, artimų draugų, kurie mane ilgiau pažįsta. Apie save sužinojau tikrai nemažai faktų, kai kurie iš jų mane tikrai nustebindavo. Net buvo šovus mintis į galvą, kad aš elgiuosi su kiekviena asmenybe skirtingai. Nors, gal tai ir tiesa. Žinau, kad man labai tinka pasakymas "Su kuo sutapsi, tuo ir pats tapsi". Gal tai tiesiog mano sugebėjimas prisitaikyti.
Į save žiūrėti kitų akim yra be galo sunku. Sunku vertinti objektyviai, sudaryti tikslią charakteristiką. Mano galva, tai gali nulemti keletas faktorių. Vienas iš tokių būtų savisauga. Tarytum pasąmonė mane pačią bandytų apsaugoti nuo išviešinimo neigiamos nuomonės, informacijos apie mane. Baimė pasirodyti prieš kitus "blogai", nepateisinti, nuvilti kitų lūkesčius. Taip pat egzistuoja baimė per daug gerai apie save parašyti. Tarytum rašant tikrai smagius dūšiai faktus, užsiliūliuoti ir įsikalbėti sau "o vis dėlto kokia aš esu šauni, nepakartojama ir šiaip visko valdovė". Jokiu būdu nesakau, kad taip galvoti yra negerai. Tai suteikia daug pasitikėjimo, kurio kartais mums, lietuviams, taip trūksta.
Analizuojant save, į pagalbą kviečiausi ne tik draugus, bet ir bandžiau pati prisiminti įvairius įvykius, kurie padėtų man pačiai daugiau atsiskleisti, konkrečiau apibrėžti vieną ar kitą charakterio savybę. Be atliktų psichologinių testų rezultatų, taip pat pateikiu nemažai informacijos ir iš įvairios literatūros. Tai Zodiako ženklų analizė, mėgiamų spalvų, formų reikšmių analizė. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-03-15
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis21.98 KB
AutoriusAndrius
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2002 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasZ. Vasiliauskaitė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mano psichologine charakteristika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Z. Vasiliauskaitė
  • 2002 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą