Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Psichoterapija (2)

Psichoterapija (2)

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Psichoterapija. Psichoanalizė. Humanistinė psichoterapija. Elgesio terapija. Kognityvinė terapija. Išvados.

Ištrauka

Požiūrio į psichikos sutrikimus istorija rodo, kad šie sutrikimai sudėtingi ir sunkiai įveikiami. Sutrikimai yra žmogaus patirties rezultatas, todėl tokiu atveju taikoma psichologinė terapija.
Psichoterapija - psichikos gydymas kompleksiniu poveikiu. Gydomi visi psichiniai žmogaus procesai ypač emocijos, mąstymas, savimonė. Psichoterapijoje naudojamos specialios technikos ir metodai.
Pačios terapijos rūšys nusako siekiamus tikslus, t.y. siekimą sveikesnio kūno, optimalesnio ir efektyvesnio elgesio, optimalaus ir sveiko pažinimo procesų suvokimo. Psichoterapijos esmė - planinga kvalifikuoto profesionalo ir problemų turinčio kliento sąveika.
Beveik kiekviena psichoterapija remiasi tam tikrais paaiškinimais, interpretacijomis, jų kilme bei įvairove. Painiavą kartais kelia nelabai vykęs gerų interpretacijų bei paaiškinimų naudojimas, ypač nesusiejant jų su esama problema ar situacija. Kartais tai būna gana keblu. Tada natūraliai kyla kitas klausimas - kokia problemos kilmė ir ar pati problema suformuluota. Pasirodo, kad įvardinti problemą, taip pat ne visada yra paprasta, o įvardinta problema dar gali būti visai ne ta. Čia prasideda pačių interpretacijų vertinimas: kurios yra geros, kurios blogos ir t.t.
S. Dali yra pasakęs, kad geriau apie save yra kalbėti pačiam. Tačiau kalbant apie save, reikalingas pakankamas sąžiningumas. Tik toks kalbėjimas apie save turi prasmę ir yra vertingas.
Psichoterapija yra būtent toji sritis, kurioje pakankamai autentiškai ir realiai galima kalbėti apie save. Iš arti ir per pakankamą atstumą galima pamatyti netobulumo kilmę, labiau įsigilinti į tai, kas trukdo ir kas padeda, kokios priežastys ir kokios pasekmės.
Neužtenka psichoterapiją suprasti kaip gydymą. Psichoterapijos procesas ir jos rezultatas susijęs ir su mokymusi, išmokimu, problemų sprendimu, universalių ir bendražmogiškų klausimų kėlimu bei atsakymų ieškojimu. Vadinasi, psichoterapijos funkcijos neapsiriboja ligonio pasveikimu ar sveikimu, psichoterapija apima pilnesnę, totalesnę realizaciją, ir realizacijos būdus. Psichoterapija turi vieną esminį bruožą, skiriantį ją nuo bendrosios medicinos. Psichoterapeutas padeda pacientui sugrįžti ne į biologinį, o į kultūrinį egzistavimo lygmenį, trumpai tariant - grįžti į savo kultūrinę terpę. Vadinasi, nei psichoterapijos formos, nei pacientų būklė negali būti atskirtos nuo bendros kultūrinės situacijos. Viena iš svarbiausių psichoterapeuto savybių turėtų būti ne iš knygų išmoktas, bet patirtimi įgytas sugebėjimas pažinti žmones. Psichoterapijos sėkmę lemia psichoterapeuto ir kliento psichoterapinis kontaktas, pagrįstas abipuse pagarba, pasitikėjimu, draugišku bendravimu. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis23.74 KB
Autoriussnieguole
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Psichoterapija (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Šiaulių valstybinė kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą