Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Baudžiamojo proceso samprata

Baudžiamojo proceso samprata

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įžanga. Baudžiamojo proceso mokslo ir teisės santykis. Baudžiamojo proceso teisės normos. Baudžiamojo proceso įstatymų turinys ir forma. Baudžiamųjų procesinių teisės normų galiojimas. Kvotos, parengtinio tardymo, prokuratūros ir teismo organų veikla iškeliant, tiriant bei nagrinėjant bylas. Užsienio šalių baudžiamasis procesas. Baudžiamojo proceso mokslo ryšys su kitais mokslais. Baudžiamasis procesas ir kriminalistika. Baudžiamasis procesas ir kriminologija.

Ištrauka

Ši tema reikalauja grynai teorinio požiūrio į baudžiamąjį procesą bei pačią teisę. Šiame rašto bus nagrinėjamas baudžiamasis procesas kaip mokslo šaka, tirianti baudžiamojo proceso normas, institutus bei pošakius. Pačią baudžiamojo proceso teisės normų sistemą teoriniu lygiu reguliuoja teisės teorija, apibrėždama nagrinėjamos teisės šakos uždavinius, tikslus, normų sistemą, reguliavimo metodą ir kt.
Nėra abejonių, jog vienas svarbiausių žmonijos raidos etapų - tai bendruomenės sukūrimas. Šis veiksnys padėjo ženkliai pastūmėti į priekį visą žmonijos evoliuciją. Bendruomenė pasižymi tuo, kad jos narius sieja begalė saitų - pradedant papročiais ir baigiant sutartimis. Kartais yra bandoma šiuos santykius sugrupuoti tam tikra tvarka, nustatyti jų hierarchinius ryšius. Pavyzdžiui, marksistai teigia, jog svarbiausias ir esminis yra "gamybinis ryšys". Dėl jo atsiranda visi kiti santykiai. Kitos teorijos iškelia ne materialinius, bet psichologinius, dvasinius ar religinius motyvus. Kaip ten bebūtų, teisės teorijai, o tuo pačiu ir baudžiamojo proceso teisės mokslui, svarbu ne pati hierarchija, bet kokiu būdu visuomeniniai santykiai, pavirsta į baudžiamojo proceso teisinius santykius. Savaime aišku, jog šių socialinių ryšių virtimas teisiniais yra tik teisei reguliuojant - stabilizuojant, vystant, keičiant. Todėl teisiniai santykiai - tai visuomeniniai santykiai, reguliuojami teisės, o šiuo atveju baudžiamojo proceso teisės. Teisinis reguliavimas - tai procesas, kurio metu baudžiamųjų procesinių santykių dalyviai gauna tam tikrų teisų ir pareigų. Teisinis santykis - tai ypatinga, juridinė skirtingų socialinių procesų dalyvių jungtis, žmonių bendruomenės pamatinis elementas. Dubysos paupio sritis davė lietuvių tautai poetą, kuris taip ilgesingai troško " prikelti nors vieną senelį iš kapų milžinų ir išgirsti nors vieną, bet gyvą žodelį iš senųjų laikų". Poeto tėvai , seneliai ir proseneliai buvo Betygalos apylinkių gyventojai, vadinamieji "karališkieji" valstiečiai. Nežinia tuo tarpu, kur gyveno poeto prosenelis Juozapas Mačiulis. Reikia manyt, kad jis kaip ir jo vaikai buvo valstybinio Maksvitų dvaro valstietis, turėjęs ūkį Didžkaimyje, kurį paveldėjo jo vyresnysis sūnus Kasparas Mačiulis, gimęs apie 1790 m. Čia jį gyvenant rodo 1851 – 1855 metų inventoriai. Jaunesnysis sūnus, Adomas Mačiulis, poeto senelis, gimęs apie 1800 m., tų pačių inventorių žiniomis, gyveno Steponkaimyje, kuris vėliau atiteko kaip dalis poeto tėvo Aleksandro Mačiulio seseriai, ištekėjusiai, rodos, už jono Lukino. 1851 m. sudarytuose Maksvitų dvaro planuose Bernotų viensėdis, poeto tėviškė, figūruoja kaip atsarginė žemė, ateityje priskirsima valstiečiams. Tik, matyt, vėliau pieštuku čia įrašyta Aleksandro Mačiulio pavardė. O apie poeto motiną galima pasakyti tik tiek: ji su šeima nuo seno gyveno Šimkaičiuose.
Poeto tėvas, mažaraštis, bet valingas ir apsukrus valstietis, buvo laisvas nuo baudžiavos ir savo padėtim bei ambicijomis nenusileido smulkiems dvarininkams. Mačiuliai palaikė artimus ryšius su M. Valančiumi. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-02-14
DalykasBaudžiamosios teisės referatas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis17.85 KB
AutoriusNora
Viso autoriaus darbų12 darbų
Metai2003 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Baudziamojo proceso samprata [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą