Išplėstinė paieška
 
 
 

Asmenybė (8)

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Socialinių normų elementų kilmė. Visuomeninė istorinė sąmonės prigimtis. Asmenybė ir sociologija. Kolektyvinė asmenybės pasąmonė ir archetipai. Orumas kaip asmenybės pripažinimas. Gyvenimo prasmė. Išvados.

Ištrauka

Menas valdyti žmones visuomet yra gyvybiškai svarbus vadovams bet kurioje veiklos srityje Praeityje, kai buvo darbo jėgos perteklius ir mažas nusiskundimų skaičius, vadovas galėdavo " laikyti po padu" daugiau darbininkų ir atleisti nepatikusius. Šiais laikais patyrę specialistai tapo retenybe.
Nors žmogus yra sudėtingesnis ir mįslingesnis už bet kurį gamybinį procesą, teorinis supratimas apie jį labai menkas. Žmogaus atsakomųjų reakcijų gama žymiai platesnė nei įrenginių.
Pažindami socialinį gyvenimą, norime pažinti savo pačių būties paslaptį. Todėl socialinę tikrovę visuomet matome savų norų bei siekimų nuspalvintą.negalima reikalauti, kad socialinė teorija paaiškintų kiekvieno individo veiksmus, jo gyvenimo konkrečias situacijas. Žmogus turi rasti pats atsakymą, o socialinė teorija gali jam padėti.
Socialinė teorija aiškina asmenybės raidą nuo senovės, remdamasis papročiais, tradicijomis bei socialine istorija.Socialinis žmogaus pažinimas yra neatsiejamas nuo gamtos. Taigi, dvi skirtingas tikrovės sritis gamtą ir visuomenę atitinka ir skirtingos pažinimo sritys – gamtos ir socialinis pažinimas.
Visuomenės vystymasis - labai sudėtingas ir įvairiapusis procesas. Be to, tai prieštaringas reiškinys. Todėl žmogus, norėdamas sukurti sau palankias gyvenimo ir veiklos sąlygas, yra priverstas jau ankstyvosiose visuomenės vystymosi pakopose įvesti tam tikrą tvarką, nustatyti leistinas veiklos ribas. Ši aplinkybė susijusi su konkrečiu poreikiu priemonių, kurių pagalba žmonės įtvirtina jų interesus atitinkančią visuomeninę tvarkos palaikymo būdai, metodai bei tam tikri visuomeniniai organai, kuriems paklūsta atitinkamos žmonių bendrijos nariai.
Viena iš tokių priemonių , kurios pagalba įtvirtinama visuomeninė tvarka, yra socialinės normos. Jose atsispindi epochos poreikiai, o žmonių interesai išreiškiami reikalavimų, paliepimų, draudimų pavidalu. Atsiradus socialinėms normoms, susiklosčius konkretiems visuomeniniams institutams, susiformavo vadinamasis socialinio reguliavimo mechanizmas, kurio elementais virto papročiai ir tradicijos.
Visa tai bus atskleista šiame darbe. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis18.94 KB
Autoriusevaldas
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Asmenybe (8) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą