Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Kainų ir konkurencijos valstybinis reguliavimas

Kainų ir konkurencijos valstybinis reguliavimas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Kainos samprata tikslai ir nustatymas. Kainos samprata. Kainos tikslai ir nustatymas. Konkurencijos esmė. Kainų ir konkurencijos politika. Kainų politika ir tikslai. Konkurencijos politika Lietuvoje. Kainų ir konkurencijos reguliavimas. Kainų reguliavimas. Konkurencijos valstybinis reguliavimas ir poveikis kainai. Išvados.

Ištrauka

Mes savo gyvenime ir dirbdami kitiems ir vesdami savo verslą visuomet susiduriame su įvairiais sunkumais. Vienas iš jų būtų konkurencija. Konkurencija su kaimynais, konkurencija su kitais verslo partneriais ir t.t. Norėdami gauti kuo daugiau naudos ir kuo didesnių pajamų mes ieškome tam įvairiausių būdų, iš kurių vienas būtų konkuruojančios kainos, pritraukiančios minias pirkėjus, tačiau labai svarbu, kad ta konkurencija būtų sąžininga.
Kainų ir konkurencijos valstybiniam reguliavimui yra sukuriami specialūs kontrolės organai, institucijos. Labai svarbu, kad šiose institucijose dirbtų aukštos kvalifikacijos specialistai. Jų teisės, pareigos ir atsakomybė yra griežtai apibrėžtos.
Kainų ir konkurencijos reguliavimo sfera yra praktiškai visos operacijos, kurios atliekamos su pinigais, o kai kuriais atvejais ir be jų, kada veiklos pasekmės gali turėti įtakos ir piniginiams rezultatams. Šis reguliavimas yra glaudžiai susijęs su bendrovių, įmonių, įstaigų, organizacijų atsakomybe dėl kainų reguliavimo, todėl ši atsakomybė gali būti išreikšta tiek administracinėmis, tiek ekonominėmis poveikio priemonėmis už disciplinos nesilaikymą. Ekonominės priemonės – tai baudos.
Kiekviena firma privalo žinoti, kaip nustatyti tinkamą kainą savo prekei, kad ją galima būtų parduoti kuo pelningiau, taip pat privalo rengti savo kainų politiką, išmokti savarankiškai nustatyti rinkos kainas, gaminamai ir parduodamai produkcijai.
Prekė patenka vartotojui per mainų procesą. Santykis, kuriuo prekės mainomos viena į kitą ir kuris išreikštas pinigais, yra kaina. Tarpininkaujant kainai, vyksta prekių mainai, todėl kaina yra pagrindinis viso prekinio ūkio reguliatorius. Prekių kainų svyravimai nulemia tai, kad gamyba vyktų remiantis paklausa. Rinkos kainos lygis rodo, ar prekės gamybą reikia padidinti, ar sumažinti. Kaina yra tarsi barometras, rodantis prekės trūkumą ar jos perteklių, palyginti su visuomenės poreikiu rinkoje. Firmai dirbant rinkos sŕlygomis, kaina yra vienas iš jos bendrosios politikos elementų. Tai svarbus kiekvienos firmos rodiklis, nes pagrindinė jos funkcija - garantuoti įplaukas iš prekių pardavimo. Be to, kaina labai svarbi ir prekių vartotojams, todėl ji nulemia santykius tarp firmos bei prekių rinkos.
Kadangi kainų ir konkurencijos reguliavimas sprendžia labai svarbius, sudėtingus ir įvairius uždavinius įvairiose visuomenės gyvenimo srityse ir įvairiuose ūkio valdymo lygiuose, tai šiai kontrolei skiriama daug dėmesio. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-02-11
DalykasAdministracinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai10
Dydis42.96 KB
Autoriusdalia
Viso autoriaus darbų12 darbų
Metai2005 m
Klasė/kursas5
Mokytojas/Dėstytojasdoc.dr. G. Žilinskas
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kainu ir konkurencijos valstybinis reguliavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 21 puslapis 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 5 Klasė/kursas
  • doc.dr. G. Žilinskas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą