Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Statistika>Ekonominė statistika>Namų ūkio biudžeto tyrimo statistinių duomenų analizė (8)

Namų ūkio biudžeto tyrimo statistinių duomenų analizė (8)

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536
Aprašymas

Nr. 114. Įvadas. Bendra namų ūkio charakteristika – aprašomoji statistika. Pagal gyvenamąją vietą. Pagal namų ūkio dydį. Pagal socialinę – ekonominę grupę. Pasiskirstymas pagal amžių. Pasiskirstymas pagal pajamų šaltinį. Pasiskirstymas pagal išsilavinimą. Namų ūkio nario vidutinių pajamų pasiskirstymas. Patikrinimas, ar skiriasi vieno šeimos nario išlaidos kaime ir mieste. Patikrinimas, ar namų ūkių santaupos didėja. Skurdo ar nelygybės rodiklių įvertinimas. Namų ūkių nelygybė: Gini koeficientas, Lorenco kreivė. Išlaidų priklausomybės nuo įvairių faktorių tyrimas (regresinė analizė). Tyrimas, ar vieno namų ūkio nario vidutinės pajamos tiesiškai nusako namų ūkio vieno nario vidutines išlaidas. Pajamų, išlaidų, namų ūkio dydžio koreliacijos ir jos reikšmingumo įvertinimas. Išvados.

Ištrauka

Kursinio projekto tikslai yra:
• Aprašyti duomenis;
• Įvertinti vieno namų ūkio nario vidutinių pajamų pasiskirstymą;
• Patikrinti ar skiriasi vieno šeimos nario išlaidos kaime ir mieste;
• Patikrinti ar namų ūkių santaupos didėja;
• Įvertinti skurdo rodiklius;
• Išanalizuoti namų ūkių nelygybę: Gini koeficientas, Lorenco kreivė;
• Atlikti regresinę analizę, ištirti nuo kokių veiksnių priklauso namų ūkių išlaidos;
• Nustatyti, ar vieno namų ūkio nario vidutinės pajamos tiesiškai skiriasi nusako namų ūkio vieno nario vidutines išlaidas;
• Įvertinti pajamų, išlaidų, namų ūkio dydžio koreliaciją ir jos reikšmingumą.
Apibrėžimai
Namų ūkis – tai atskirai gyvenantis vienas asmuo, arba asmenų grupė, kuri gyvena viename name arba bute, turi bendrą biudžetą ir kartu maitinasi. Jei bent vienos iš šių nurodytų sąlygų trūksta, toks asmuo nepriskiriamas prie namų ūkio. Namų ūkiu gali būti:
šeima, susidedanti iš sutuoktinių su vaikais, ar be vaikų; arba vienas iš tėvų su vaikais;
kartu gyvenantys ir bendrą biudžetą turintys giminės;
kartu gyvenantys ir bendrą biudžetą turintys asmenys, kurių nesieja giminystės ryšys.
vieniši asmenys gyvenantys iš savo pajamų;
šeimos, susidedančios iš kelių kartu gyvenančių sutuoktinių porų, turinčių bendrą biudžetą.
Asmeninis namų ūkis – tai grupė asmenų, kurie gyvena viename būste, turi bendrą biudžetą ir kartu maitinasi, arba atskirai gyvenantis vienas asmuo. Giminystės ar vedybiniai ryšiai tarp namų ūkio narių nebūtini.
Šeiminis namų ūkis – namų ūkis, kurį sudaro du arba daugiau asmenų, susijusių vedybiniais ar giminystės ryšiais. Tai gali būti sutuoktinių/sugyventinių pora be ar su vaiku(-ais) arba vienas iš tėvų su vaiku(-ais) su arba be kitais asmenimis ir pan.
Namų ūkio galva – tai asmuo, gaunantis didžiausias pajamas. Kadangi šeimos ūkio narių pajamos gali svyruoti, namų ūkio galva laikomas asmuo, per metus gaunantis didžiausias pajamas. Jei didžiausias pajamas gaunančio asmens išskirti negalima, namų ūkio galva laikomas asmuo, kurį nurodo šeima.
Disponuojamos pajamos – tai visos piniginės ir natūrinės pajamos, kurios gautos už darbą, iš ūkininkavimo, verslo, amatų, laisvos profesinės veiklos, o taip pat pensijos, įvairios pašalpos, stipendijos, pajamos iš turto, renta ir kt.
Vartojimo išlaidos – tai piniginės ir natūrinės išlaidos, skirtos namų ūkio poreikiams patenkinti: tai išlaidos maistui, drabužiams, būstui, sveikatos priežiūrai, kultūros reikmėms ir t.t.
Statistinė hipotezė – bet koks tvirtinimas apie atsitiktinio dydžio pasiskirstymo formą ar apie pasiskirstymo parametrų reikšmes. Išskiriamos parametrinės ar neparametrinės hipotezės.
Skurdo riba – kriterijus, kurio pagalba politikai arba tyrinėtojai suskirsto individus, šeimas arba namų ūkius į skurstančius ir ne.
Pagrindiniai skurdo rodikliai – skurstančiųjų lygis šalyje, žemų pajamų nuokrypis, žemų pajamų indeksas, kvadratinis skurdo nuokrypis.
Determinacijos koeficientas – parodo regresinės lygties adekvatumą, kuris tikrinamas pagal Fišerio kriterijų, reikšmingumas vertinamas pagal Stjudento kriterijų.
Asmenų ar grupės asmenų gyvenimo lygio sąvoka siejama su daugybe įvairių faktorių. Kai kuriuos iš jų lengva išmatuoti, kai kuriuos – ne.
Skurdo sąvoka – daugiaprasmė, ji kinta vystantis visuomenei. Ji skirtingai suprantama atskirose šalyse.
Skurdo riba – kriterijus, kurio pagalba politikai ar tyrinėtojai suskirsto individus, šeimas ir namų ūkius į skurstančius ir neskurstančius.
Duomenys, kurie buvo panaudoti kursiniame darbe:
Gyvenamoji vieta: 1 – 5 didieji miestai (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys), 2 – kiti mestai, 3 – kaimas.
Namų ūkiai su vaikais ir be vaikų: 1 – namų ūkis su vaikais iki 18 metų, 2 – namų ūkis be vaikų iki 18 metų.
Namų ūkio galvos pagrindinis pajamų šaltinis: 1 – darbas asmeniniame žemės ūkyje, 2 – samdomas darbas ŽŪ visuomeniniame sektoriuje, 3 – samdomas darbas ŽŪ privačiame sektoriuje, 4 – pajamos iš verslo, amatų, 5 - samdomas darbas ne ŽŪ visuomeniniame sektoriuje, 6 - samdomas darbas ne ŽŪ privačiame sektoriuje, 7 – Pajamos iš laisvos profesinės veiklos, 8 – Bedarbio pašalpa, 9 – stipendija, 10 – pensija, 11 – socialinės pašalpos, 12 – išlaikytiniai, 13 – kitas pajamų šaltinis.
Namų ūkio galvos lytis: 1 – vyras, 2 – moteris.
Namų ūkio galvos socialinė ekonominė grupė: 1 – ūkininkai, 2 – samdomieji darbuotojai, 3 – verslininkai, 4 – pensininkai, 5 – kita.
Namų ūkio galvos išsimokslinimas: 1 – neturi pradinio, pradinis, 2 – pagrindinis, 3 – bendras vidurinis, 4 – aukštesnysis, 5 – aukštasis.
Namų ūkio galvos amžius (grupuotas) 1 – iki 30 metų, 2 – 30 – 39 metai, 3 – 40 – 49 metai, 4 – 50 – 59 metai, 5 – 60 metų ir daugiau.
Miestas – kaimas: 1 – miestas, 2 – kaimas.
Namų ūkio vartojimo išlaidos (Lt). Namų ūkio disponuojamos pajamos (Lt). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-01-31
DalykasEkonominės statistikos kursinis darbas
KategorijaStatistika >  Ekonominė statistika
TipasKursiniai darbai
Apimtis33 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis116.42 KB
AutoriusGiedrius
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasS. Danilenko
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Namu ukio biudzeto tyrimo statistiniu duomenu analize (8) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 33 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • S. Danilenko
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą