Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Asmenybės psichologija>Hipnozė, priešmirtiniai išgyvenimai, komos būsena

Hipnozė, priešmirtiniai išgyvenimai, komos būsena

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Hipnozė. Priešmirtiniai išgyvenimai. Koma. Išvados.

Ištrauka

Psichologija savo gyvavimo pradžioje būdavo kartais apibrėžiama kaip sąmonės būsenų aprašymas ir aiškinimas. (Ladd, 1887) Tačiau moksliškai tirti sąmonę pasirodė labai sunku, ir tai paskatino daugelį psichologų šio šimtmečio pirmojoje pusėje pradėti tiesiogiai stebėti elgesį. Nuo šio amžiaus vidurio psichologija buvo vadinama nebe mokslu apie sąmonę ar psichiką, o mokslu apie elgesį.
"Apie 1960 metus psichikos sąvokos pradėtos grąžinti į psichologiją. Neurologijos mokslo laimėjimų dėka tapo įmanoma smegenų veiklą susieti su įvairiomis psichikos būsenomis. Mokslininkai pradėjo tyrinėti hipnozės, komos, priešmirtinių būsenų sukeliamas pakitusias sąmonės būsenas. Įvairių požiūrių psichologai pripažino proto procesų (pažinimo) svarbą." (D. G. Myers, 2000)
Psichologai galbūt tiksliai nežino, kas yra sąmonė, bet jie pripažįsta, kad ji reiškiasi įvairiomis būsenomis. Mes ne tik paprastai matome ir girdime, samprotaujame ir atsimename, bet dar yra ir ypatingos (iškreiptos ir neįprastos) sąmonės būsenos kaip sapnai, svajonės, meditacijos ir hipnozė, cheminių medžiagų sukeltos haliucinacijos, priešmirtinės būsenos.
Hipnozė sena kaip pati žmonija. Aptikta įrodymų, kad šį reiškinį žinojo dar šumerai prieš 4000 m. pr. Kr. Tačiau iki šiol dar nėra moksliškai pagrįsto paaiškinimo, kokia gi tikroji hipnozės prigimtis.
"Beveik kiekvienas, kuriam teko patirti hipnozės poveikį ar bent skaityti apie jį, žiūri į ją skeptiškai ar su baime. Dauguma mano, kad hipnozė artima narkozės būsenai ar sąmonės netekimui, nors iš tikrųjų net giliausiai pasinėrus į hipnozės būseną to nebūna. Sąmonė ir pasąmonė visada išlieka budrios, išskyrus nebent tuos atvejus, kai organizmui taip reikia miego, kad užhipnotizuotasis pasineria į miego būseną."(D. G. Myers, 2000)
Niekas negali hipnozės būsenoje efektyviai įteigti ar net priversti padaryti ką nors tokio, kas neatitinka asmenybės struktūros. Dažnai manoma, jog hipnozės būsenoje gali būti išplepėti tie dalykai, kurie jokiu būdu nėra skirti kitiems. Tačiau iš tikrųjų niekas ir niekada negali priversti tai padaryti, nes sąmonė visą laiką budi. Užhipnotizuotasis visą laiką žino, ką sako ir ką daro.
Visko, kas tik prieštarauja žmogaus etninėms ir moralinėms normoms, jis nepriims ir būdamas užhipnotizuotas. Gali atsitikti net taip, kad jis pats nesąmoningai nutrauks hipnozės būseną. Kiekvienas priima tik tas įtaigas, kurias yra pasiruošęs priimti. Taigi kiekviena kito hipnotizuotojo atliekama hipnozė yra ir autohipnozė, tik šiuo atveju įtaigas pateikia kitas žmogus.
"Jei darysime prielaidą, jog mūsų tikrovė, kitaip sakant, tai, kaip mes žiūrime patys į save ir savo aplinką, prasideda mūsų mintyse, tai pasirodys, kad mes visą savo gyvenimą esame daugiau ar mažiau gilios hipnozės būsenoje. Mes savarankiškai neveikiame, o tik reaguojame į įvairiausias mūsų aplinkos įtaigas."(T. Scherz, 1999) ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-01-24
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis13.52 KB
Autoriusgeras dėdė
Viso autoriaus darbų90 darbų
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasA. Pociūtė
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Hipnoze priesmirtiniai isgyvenimai komos busena [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 1 Klasė/kursas
  • A. Pociūtė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą