Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Istorija>Visuotinė istorija>Viduramžių Ispanijos įvaizdis vaidybiniame filme "Pamišėlė Chuana"

Viduramžių Ispanijos įvaizdis vaidybiniame filme "Pamišėlė Chuana"

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Įvadas. Šaltinių ir istoriografijos apžvalga. Istorinio filmo teorija. Istorinė sąmonė ir edukacija. Filmo siužetas. Filmo tikroviškumas ir vertinimas. Personalijų įvaizdžiai filme. Karalienė Chuana. Pilypas Gražusis. Ispanijos karaliai Izabelė ir Ferdinandas. Politinės istorijos atspindžiai. Ispanijos dvaro kasdienybė. Išvados. Išnašos.

Ištrauka

Pamišėlė Chuana – taip dažniausiai vadinama XVI a. pradžioje, po karalienės Izabelės mirties, Kastilijos sostą paveldėjusi Pilypo Gražiojo Habsburgo sutuoktinė. Ispanijos istorijoje ji minima ne dėlto, kad per savo valdymo laikotarpį pasižymėjo politine veikla. Dažniausiai Chuanos persona iškyla kalbant apie jos tėvus, Karalius Katalikus - Izabelę Kastilietę ir Ferdinandą Aragonietį – kurių dėka sujungiama Ispanija į vieną valstybę, svarbus ir Granados atkariavimas iš maurų, bei visame pasaulyje garsi Ispanijos inkvizicija. Ne mažiau svarbus Ispanijos istorijai – Karolis V ( Karolis I ) , Chuanos ir Pilypo Gražiojo sūnus, kuris valdė ir Šv. Romos vokiečių tautos imperiją. Ispanijos princesė Chuana istorikų dažniausiai paliekama nuošaly, į jos biografiją nesigilinama. Žinoma, užsienio šalių istorikai, šiek tiek daugiau dėmesio skiria Chuanos asmenybei, ypač Austrijoje ir Ispanijoje, kadangi pastarojoje valstybėje ji buvo princese, Kastilijos sosto paveldėtoja, ir Austrijoje, nes jos vyras buvo Pilypas Gražusis Habsburgas, o ši dinastija šalies istorijai ypač svarbi. Tačiau Lietuvoje, deja, neteko rasti nei vieno istorinio veikalo apie šią viduramžių Ispanijos asmenybę. Todėl aš pasirinkau šią temą, nes noriu per pamišėlės Chuanos asmenybę, geriau susipažinti su tuometine situacija Ispanijoje, bei lyginant istoriografiją su istoriniu filmu, apie šią Kastilijos karalienę, pabandyti suprasti, kodėl istorijoje ji įvardijama kaip "pamišėlė".
Apie Chuanos gyvenimą 2001 metais ispanų režisierius - Vicente Aranda pastatė filmą "Juana la loca" ( Pmišėlė Chuana), rusų ir anglų kalbomis filmas vadinamas "Beprotiška meilė" ("Безумие Любви"; "Mad Love"). Filmo siužetas atskleidžia įvykius nuo Ispanijos princesės išvykimo į Flandriją, ištekėti už imperatoriaus Maksimilijano I sūnaus, Pilypo Gražiojo. Chuanos gyvenimo istorija atskleidžiama atsminimų pasakojimo stiliumi. Todėl mano darbo tikslas, remiantis filmu, - pažvelgti į viduramžių Ispanijos gyvenimą, kasdienybę, bei geriau susipažinti su karalienės Chuanos asmenybe.
Savo tikslą bandysiu pasiekti iškeldama sau šiuos uždavinius: 1 – susipažinti su istorinio filmo tetorija, reikšme istorinių žinių formavimo aspektu; 2 – pristatyti istorinio filmo siužetą; 3 - kritiškai įvertinti fimą, aptariant svarbiausias personalijas, pažvelgti į politinės istorijos atspindžius, bei aptarti Ispanijos dvaro kasdienybę. Šiuos uždavinius bandysiu įgyvendinti naudodama, analitinį ir lyginamąjį, istorijos tyrimo metodus. Analizuosiu istoriografijoje pateiktus faktus, bei juos palyginsiu su filmo siužete pateiktaisiais.
Kadangi mano darbo tema - viduramžių Ispanijos įvaizdis vaidybiniame filme "Pamišėlė Chuana" – todėl pagrindinis mano šaltinis šiai temai – pats filmas "Pamišėlė Chuana" , kuriame pateiktus faktus bandysiu lyginti su istoriografijoje pateikstais. Ekrane pateikta istorija mus supažindina ne tik su Chuanos gyvenimu, tačiau čia galima pabandyti pažvelgti ir į aplinką, kokia atkuriama, pastebėti, kokia valdymo sistema tuo metu vyrauja Ispanijoje, geriau pažinti kasdieninį gyvenimą dvare.
Kitas šaltinis, kuriame kalbama apie Ispanijos karalius Izabelę ir Ferdinandą, Kristupo Kolumbo testamentas , šiame šaltinyje pateikta informacijos apie jo kelionę, kurią finansavo Ispanijos valdovai. Šaltinis parodo, kad tuo metu Ispanija buvo galinga valstybė ir neapsiribojo vien turima valstybės teritorija, siekė naujų žemių, bei turėjo lėšų tokioms kelionėms finansuoti.
Istoriografiją šiai temai pasirinkau vokiečių, anglų bei rusų kalbomis. Lietuviškų leidinių, deja, tik keletas. Vienas iš darbų, kurį naudosiu savo darbe - Hamann B. Die Habsburger. Ein biographisches Lexikon. Šis darbas išleistas Vienoje (Austrija), kurį parengė Habsburgų šeimos istorijos žinovė Brigitte Hamann. Šioje, enciklopedinio stiliaus knygoje pateikiama informacija apie Chuanos ir Pilypo Gražiojo gyvenimą. Su kiekvieno iš jų biografija supažindinama atskirai. Bei knygos gale pateikiama Habsburgų giminės geneologinis lentelė. Čia ispaniškai Habsburgų linijai pateikta atskira geneologinė schema.
Kita istorijos mokslų daktarė Sigrid Maria Größing, taip pat gilinasi į Habsburgų giminės istoriją. Jos darbas, kuriuo aš naudosiuos – Amor im Hause Habsburg . Šioje savo knygoje, vaizdžiai pateikiama Habsburgų dinastijoje atgarsius sukėlę meilės istorijos, kurias remiantis tikrais faktais grožiniu stiliumi išdėsto autorė. Neįprasta Chuanos ir Pilypo santuokinio gyvenimo situacija išdėstoma kalbant ne tik apie jų gyvenimą, po politinių vedybų, tačiau pateikiama ir faktai, kurie apskritai mus supažindina tiek su Chuanos, tiek su Pilypo gyvenimu ir atskirai. Šį darbą būtų galima priskirti prie istorijos mokslo populiarinimo literatūros. Dar prie šios srities istorinių veikalų pridėčiau ir Austrijos žurnalisto, redaktoriaus, televizijos dokumentinių laidų kūrėjo Hellmut Andics knygą "Die Frauen der Habsburger" . Čia bandoma pateikti žymiausių Habsburgų moterų biografijos, tarp kurių priskiriama ir Chuana. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-01-23
DalykasVisuotinės istorijos kursinis darbas
KategorijaIstorija >  Visuotinė istorija
TipasKursiniai darbai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai36 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis47.97 KB
AutoriusIngrida
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasLekt. Ž. Mačiukas
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasIstorijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Viduramziu Ispanijos ivaizdis vaidybiniame filme Pamisele Chuana [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 25 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Lekt. Ž. Mačiukas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą