Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Administracinės teisės pažeidimai (3)

Administracinės teisės pažeidimai (3)

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įžanga. Mažmeninės prekybos taisyklių pažeidimas. Viešojo maitinimo taisyklių pažeidimas. Klientų ir pirkėjų apgaudinėjimas. Prekyba su kasos aparatais, jų naudojimo tvarkos pažeidimai, kasos operacijų atlikimo tvarka. Taisyklių pažeidimai prekyboje alkoholiniais gėrimais ir kitomis prekėmis. Įmonių vadovų teisinė atsakomybė už administracinius teisės pažeidimus finansų ir apskaitos srityje. Gyventojų turto, pajamų deklaravimo tvarkos ir kiti pažeidimai. Apskaitos taisyklių ir atsiskaitymo tvarkos pažeidimai. Valstybinio socialinio draudimo mokesčių apskaičiavimo ir jų mokėjimo tvarkos pažeidimas. Išvados.

Ištrauka

Kas yra teisė? Tai klausimas, kuris neturi galutinių atsakymų, nes keičiantis žmogaus egzistavimo sąlygoms, kuriamos ir naujos teisės. Niekada ryšio su besikeičiančiais žmogaus interesais neprarandančiai teisei suvokti reikia ir administracinės teisės.
Nagrinėjant šią temą, būtina atsižvelgti į visuomenės socialinę struktūrą bei socialinių jėgų santykį. Teisė, būdama žmogaus elgesio tvarkytoja neatsiranda staiga, pati iš savęs. ji atsiranda formuojantis visuomenei, socialinei struktūrai. Atsiranda tam, kad apsaugotų, įgyvendintų žmogaus interesus, kad vieno asmens interesų įgyvendinimas nevirstų kito asmens interesų varžymu ar likvidavimu.
Administracinė teisė pirmiausiai siekia reguliuoti visuomeninius santykius. Administracinė teisė- viena iš reikšmingiausių teisės šakų, nes ji reguliuoja labai plačią ir svarbią visuomeninių santykių sritį. Iš esmės ji liečia visą vykdomosios valdžios mechanizmą, jo organizaciją ir veiklą, realizuojant valstybinį valdymą, kuriuo būtina užtikrinti piliečių ir kitų asmenų teises ir laisves, valstybinę ir viešąją tvarką, kontrolę ir priežiūrą.
Taip pat administracinė teisė aprėpia ne tik viešąjį administravimą, bet ir pačių viešojo administravimo subjektų vidinę veiklos administraciją, nustato ministerijų, departamentų, savivaldybių valdybų struktūrą ir kompetenciją, jų santykius su piliečiais tvarkant ir prižiūrint ūkinę ar kitokią piliečių, jų susivienijimų veiklą, aprėpia administracines nuobaudas, įvairius valdymo aktus ir t.t. Administracinė teisė – tai teisės šaka, kurios normos reguliuoja visuomeniniu santykius, susiklosčiusius viešojo valdymo sferoje.
Teisės pažeidimu laikoma veikla, kuri pažeidžia teisės reguliuojamus ir saugomus visuomeninius santykius. Visi teisės pažeidimai skirstomi į savarankiškas rūšis: nusikaltimus, administracinės teisės pažeidimus, drausmines pražangas, civilinės teisės deliktus, procesinius teisės pažeidimus, tarptautinės teisės pažeidimus.
Administracinių teisės pažeidimų kodekse (toliau ATPK), 9 straipsnyje ši sąvoka apibrėžiama taip: administraciniu teisės pažeidimu (nusižengimu) laikomas priešingas teisei, kaltas (tyčinis arba neatsargus) veikimas arba neveikimas, kuriuo kėsinamasi į valstybinę arba viešąją tvarką, nuosavybę, piliečių teises ir laisves, į nustatytą valdymo tvarką, už kurį įstatymai numato administracinę atsakomybę.
Nagrinėjant administracinius teisės pažeidimus prekybos, finansų, apskaitos ir statistikos srityje, atsižvelgsime kokie jie yra pavojingi ir žalingi visuomenei. Jais kėsinamasi į tam tikrus visuomeninius santykius, visuomenėje nusistovėjusią tvarką. Šiems santykiams ir tvarkai padaroma moralinio arba fizinio, arba materialaus ar kitokio pobūdžio veikla.
Pažinti administracinę teisę, jos pažeidimus – tai kartu pažinti ir pačios visuomenės formavimąsi, taip pat santykių organizavimą, valdymą, kad kiekvienas asmuo, gyvendamas tarp panašių į save, galėtų saugiai jaustis, laisvai ugdyti savo asmenybę. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-01-23
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis28.06 KB
AutoriusIngrida
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Administracines teises pazeidimai (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą