Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Darbo ginčų nagrinėjimas

Darbo ginčų nagrinėjimas

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Individualūs darbo ginčai. Įmonė darbo ginčų komisija. Ginčų nagrinėjimas teismuose. Sprendimų vykdymas. Kolektyviniai darbo ginčai. Taikinimo komisija. Darbo arbitražas. Trečiųjų teismas. Streikas. Išvados.

Ištrauka

Yra gana nemažai klausimų, susijusių su individualių ir kolektyvinių darbo ginčių nagrinėjimu.
Akivaizdu, kad ir darbdaviai, ir darbuotojai dažnai nežino, kaip deramai galėtų naudotis ar apginti savo teise. Apie ginčų nagrinėjimo tvarką išdėstoma šiame darbe.Čia nagrinėjama apie darbdavio ir darbuotojo derybos įmonėje sudarytoje darbo ginčų komisijoje (DGK), kuri yra privalomas pirminis organas, nagrinėjantis darbo ginčus, o taip pat apie darbo ginčų nagrinėjimą teismuose.

Darbo kodekso 285 straipsnis individualų darbo ginčą apibūdina kaip nesutarimą, kilusį tarp darbuotojo ir darbdavio dėl darbo įstatymuose, kituose norminiuose teisės aktuose, darbo ar kolektyvinėje sutartyje nustatytų teisių ir pareigų įgyvendinimo, kurio nepavyko sureguliuoti derybomis. Darbo kodeksas (toliau - DK) kiek supaprastino tokių ginčų sprendimo tvarką, nustatydamas dviejų pakopų darbo ginčus nagrinėjančių organų sistemą. DK 286 straipsnis numato, kad darbo ginčus, jeigu DK ar kiti įstatymai nenustato kitokios sprendimo tvarkos, nagrinėja darbo ginčų komisija (toliau-DGK) ir teismas.

DK 289 straipsnis nustato, kad Darbo ginčų komisija yra privalomas įmonėje, įstaigoje, organizacijoje (toliau-įmonė) pirminis organas, nagrinėjantis darbo ginčus darbuotojų, kurių darbo santykius reglamentuoja Darbo kodeksas. Darbo ginčų komisija sudaroma iš vienodo skaičiaus darbuotojų atstovų, renkamų dvejų metų laikotarpiui įmonės darbuotojų susirinkime (konferencijoje), ir darbdavio atstovų, tokiam pat laikui skiriamų darbdavio įsakymu (potvarkiu). Komisijos pirmininko pareigas kiekviename posėdyje paeiliui eina darbuotojų ir darbdavio atstovai. Jeigu įmonėje nebuvo sudaryta DGK, darbdavys, gavęs darbo ginčų komisijai adresuotą prašymą, privalo nedelsdamas paskirti darbo ginčų komisijos raštvedį ir inicijuoti DGK sudarymą. Darbo ginčų komisijai techniškai aptarnauti darbdavys skiria darbo ginčų komisijos raštvedį, kuris priima ir registruoja prašymus, išreikalauja iš atitinkamų tarnybų prašymui išnagrinėti reikalingus dokumentus, ekspertų išvadas, praneša suinteresuotiems asmenims apie paskirtą bylos nagrinėjimo laiką ir vietą, rašo darbo ginčų komisijos protokolą, siunčia išrašus ir sprendimus, persiunčia bylą teismui ir atlieka kitus darbo ginčų komisijos pavedimus (DK 287 str.).Visas darbo ginčų komisijos turimas išlaidas padengia darbdavys. Pagal DK 290 straipsnį, darbuotojas (ieškovas) savo prašyme DGK turi nurodyti savo (ieškovo), darbdavio (atsakovo), kitų byloje dalyvaujančių asmenų vardus, pavardes, darbdavio pavadinimą ir adresą, aplinkybes, pagrindus ir įrodymus, kuriais grindžiami aiškiai suformuluoti reikalavimai ir pridedamų dokumentų sąrašą. Toks prašymas paduodamas darbo ginčų komisijos raštvedžiui, o jeigu jo nėra, - darbdaviui. Tokiu atveju darbdavys turi paskirti DGK raštvedį, kuris užregistruoja prašymą, parengia bylą nagrinėti, išreikalauja reikiamus dokumentus, skaičiavimus, išvadas, praneša DGK nariams ir byloje dalyvaujantiems asmenims apie jos nagrinėjimo laiką ir vietą, įteikia atsakovui ieškovo prašymo kopiją. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-01-24
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis19.49 KB
AutoriusSvetlana
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus kooperacijos kolegija, VšĮ
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo gincu nagrinejimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Vilniaus kooperacijos kolegija, VšĮ / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą