Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Įmonių organizavimą reglamentuojančių teisės aktų apžvalga

Įmonių organizavimą reglamentuojančių teisės aktų apžvalga

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Komercinės teisės subjektų teisinės organizacinės formos. Tikroji ūkinė bendrija. Komanditinė ūkinė bendrija. Akcinė bendrovė. Akcinės bendrovės samprata ir būdingi bruožai. Akcinės bendrovės steigimas ir steigimo stadijos. Akcinės bendrovės įstatinis kapitalas. Akcijos ir jų rūšys. Akcinės bendrovės valdymas ir atstovavimas. Išvados.

Ištrauka

Komerciniams subjektams yra skirti atskiri įstatymai, reglamentuoja ir išskiria komercines, bei bendrąsias civilinės teisės subjektų teisines organizacines formas, numato pagrindinius jų veiklos principus. Šio darbo tikslas - išsiaiškinti bendruosius komercinės apyvartos dalyvių bruožus ir ypatumus, išryškinant komercinio atstovavimo specifiką ir vietą civilinėje apyvartoje.

Kontinentinės Europos šalyse funkcionuoja šios prekybos draugijos:
a) tikroji ūkinė bendrija;
b) komanditinė ūkinė bendrija;
c) akcinė bendrovė;

Draugijoms, vienijančioms ne tik kapitalą, bet ir ją sudarančių asmenų veiklą, bendra yra tai, kad ribojama jų narių teisė laisvai parduoti savo dalį draugijoje, suteikiama galimybė kiekvienam draugijos nariui dalyvauti jos veikloje ir atstovauti jos interesams. Asmenų susivienijimams priskiriamos tikrosios ūkinės bendrijos, komanditinės ūkinės bendrijos. Labiausiai paplitusi yra tikroji bendrija.
Sujungto kapitalo draugijai priskiriamos akcinė bendrovė ir ribotos atsakomybės bendrovė. Sujungiant kapitalą bendrovių nariai jų veikioje nedalyvauja. Akcinėse bendrovėse sudaromi specialūs valdymo organai, kurie atstovauja sujungto kapitalo interesams. Tai yra ribotos turtinės atsakomybės bendrija, atsakanti už įsipareigojimus ir prievoles tik jai priklausančiu turtu. Vienas būdingiausių draugijų požymių yra jų teisinis subjektiškumas. Juridinio asmens statusas pripažįstamas visoms draugijoms, kurių veikla grindžiama kapitalo sujungimu.
Atsižvelgiant į steigimo būdą prekybos draugijos skirstomos į sutartines ir įstatines. Paprastai sutartinėms draugijoms priskiriami asmenų susivienijimai, o įstatinėms - visos draugijos, kurios grindžiamos kapitalo sujungimu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-01-22
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis18.59 KB
AutoriusVertejas
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaŠiaurės Lietuvos kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Imoniu organizavima reglamentuojanciu teises aktu apzvalga [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Šiaurės Lietuvos kolegija / 3 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą